Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zatímco dosud se konala hudebně tematická kola, tentokrát to bude pestrá směs různých žánrů.

Co zazní v nedělním finálovém kole SuperStar?

SuperStar - Štefan Pčelár
zdroj: Archiv TV Nova SuperStar - Štefan Pčelár
aktualizováno 26.04.2013, 10:33 | 26.04.2013, 10:29 | krasna.cz/Scalex

Zatímco dosud se konala hudebně tematická kola, tentokrát to bude pestrá směs různých žánrů.

Tématem kola jsou totiž písně, které soutěžící někomu věnují. A protože počet finalistů už klesl na pouhých sedm, dočkáme se od každého soutěžícího hned dvou skladeb. Které to budou?

 

Kristína Debnárová: Family portrait (P!nk)

 

Tahle skladba stojí a padá s emotivním výkonem zpěvačky, protože podklad jsou v podstatě čtyři akordy pořád dokola. Kristína už několikrát předvedla, že oč slabší je po technické stránce, o to silnější je právě v emocích, zejména ve smutku a zoufalosti, o čemž právě tato skladba do značné míry je. A to by pro Kiku mohlo znamenat výhodu.

Kristína Debnárová: Nová (Dominika Mirgová)

 

No a tohle je už vyloženě „kristínovina“ jak vyšitá. Vidím jen malé možné úskalí. Kristína pořád působí dost plaše, zakřiknutě. Ale v téhle písni zpěvačka „roste“ a na konci musí být její původně nesmělý výkon proměněný ve velmi sebevědomý výkon. Zvládne Kristína takový přerod během skladby?

 

Adam Kukačka: Mad World (Gary Jules)

 

 

Tahle smutná píseň zněla v SuperStar už mnohokrát… většinou ale jako hudební podklad při něčím vypadnutí. Podle mě by Adamovi měla výborně sednout a on v ní dobře prodá svůj specifický hlas. Ale nemůžu si pomoci, kdykoli slyším tuhle skladbu, naskočí mi jiná její verze. Kterou ovšem Adam stoprocentně nedá:

 

 

Adam Kukačka: Jailhouse rock (Elvis Presley)

 

 

Takhle Adama známe. Klasický rock’n’roll, Elvis Presley, to je Adamova krevní skupina a na této skladbě nemůže technicky vyhořet. Jenže je tu jiný problém – nebude to nuda, slyšet Adama zas a znovu zpívat klasický rokec? Já bych ho rád slyšel v mnoha jiných stylech. Že rock’n’roll umí skvěle, to už vím. Takže doufám, že to Kuky dá tak seznačně, že mi to rokecové omílání nebude vadit.

 

Tereza Mandzáková: Proud Mary (Tina Turner)

 

 

Jestli Tereza někdy viděla alespoň jedno vystoupení Tiny Turner, tak jí musí být jasné, že u téhle písně nemůže působit jako leklá mřenka. Tina ze sebe doslova chrlí energii a tahle píseň musí být odzpívána maximálně našláple. Myslím, že kdyby se na jednom pódiu sešlo všech 14 původních interpretů soutěžních skladeb tohoto kola, tak by Tina udělala jednoznačný touchdown. Podaří se to Tereze prodat taky tak?

 

Tereza Mandzáková: Valerie (Amy Winehouse)

 

 

Vypadá to, že se štáb pokusil Terezu pořádně probudit, protože i druhá skladba tohoto kola je pořádně svižná a dost náročná na podání. Amy zpívala dost specificky a pro jemnější Terezu asi nebude jednoduché zazpívat tuto skladbu podobným stylem. Terka je tentokrát ze všech sedmi soutěžící ta, u které si vůbec nejsem předem jistý výsledkem. To neznamená, že ji odepisuju. Jen u ostatních mám větší představu o tom, jak to asi dopadne, zatímco u Terezy musím počkat do neděle.

 

Martin Šafařík: I’m Sexy And I Know It (LMFAO)

 

 

Tak když Šafovi bylo řečeno, že by se měl předvést i v jiných žánrech než v rocku, asi nebylo myšleno úplně toto. Ale v SuperStar se často hrají cover verze, takže předpokládám, že Martin nebude zpívat originální verzi, ale verzi od Jamese Arthura, která vypadá, jako kdyby to byl úplně jiný song:

 

 

Martin Šafařík: Něco končí (Marek Ztracený)

 

 

Nejsem zrovna fanoušek ani cílová skupina Marka Ztraceného, ale na SuperStar se mi líbí právě to, že často slyším songy mnou nepříliš oblíbených umělců v jiné aranži a jiném podání a naleznu v nich zalíbení. Takže možná je právě na Šafovi, aby dokázal, že se mi konečně bude líbit nějaké věc od Ztraceného. Vzhledem k velké hlasové odlišnosti obou pánů tam nepochybně rozdíly budou.

 

Sabina Křováková: Don’t Cry (Guns’n’Roses)

 

 

Klasická rocková balada nebude pro Sabinu představovat žádný problém. Tohle je její styl, pravděpodobně i její krevní skupina a nevidím v té skladbě žádný háček se kterým by nějak musela zápolit. Chvilku klid, chvilku vyřvávačka… a píseň dost efektní na to, aby se s ní dalo zabodovat.

 

Sabina Křováková: Fighter (Christina Aguilera)

 

 

A jéje. Jestli minule dostal od poroty kartáč Šafa za neustále podobný styl, co si asi vyslechne Sabina za to, že opět má písničky, kde se ve výškách uplatňuje ječák? Aguilera v téhle písni hodně tlačí na pilu i v neječivých polohách, to jsem u Sabiny zatím moc nezaznamenal, tak uvidíme, jestli v tomhle nějak překvapí.

 

Veronika Stýblová: Strong Enough (Cher)

 

Veronika má v hlase podobnou sytost jako Cher, rozsah velký a tyhle „epic“ songy jí vycházejí. Minule ale to Vyznanie pohnojila dost zbytečnou rušivou chybou, tak snad si tentokrát do písně nic takového nepřidá. Ale přiznám se, že i u Verči mě nudí to, že zpívá velkolepé písně a rád bych si ji poslechl v nějaké velmi komorní skladbě. Že je Veronika strong enough už víme, teď ještě jestli je tender enough.

 

Veronika Stýblová: Listen (Beyoncé)

 

 

Ale tohle už tu přeci bylo… Listen zpívala Veronika v Divadle. To byl ten moment, po kterém se jí šla Ewa Farna poklonit. Ale pravda, tehdy to bylo bez živého doprovodu, takže to zase bude trochu jiné, ale zase stejné v tom, že jde opět o song monumentálního typu. Ale pro Veroniku to asi není špatně. Ona se prostě vyprofiluje jako zpěvačka podobných písní. Průšvih nastane po soutěži, až bude Veronika stavět své vlastní album. Protože bude potřebovat nové podobné velkolepé songy a takové nevznikají jen tak, nevznikají často a nevznikají moc u nás.

 

Štefan Pčelár : Viva La Vida (Coldplay)

 

 

Tohle je osvědčená hitovka, už dříve v SuperStar také zazněla a myslím, že je napsaná tak dobře, že na ní nelze udělat chybu. Itcho je sympaťák, písnička pohodová, bude to takový příjemný odpočinkový poslech.

 

Štefan Pčelár: Don’t Stop Me Now (Queen)

 

 

Panečku, minule Floydi, tentokrát Queen, no věru nic snadného. Tahle věc je neskutečně náročná na perfektní frázování. Slabiky musí být totálně odsekávané, žádná bojácná rozplizlost se tam nesmí ozvat a nasazení musí být na maximum. Itcho je ale spíš zpěvák ležérního stylu, takže se bude muset hodně snažit. Jsem zvědavý, ale velké obavy z toho nemám.

 

A vlastně by mi vůbec nevadilo, kdyby to celé šlo z playbacku a místo zpěvu by Štefan předvedl toto:

 6 hlasů
Vaše hodnocení