Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V neděli SuperStar přiostří, protože halou budou dunět pořádné rockové fláky. Jestlipak soutěžící udrží tempo s kapelou?

Co zazní v rockovém kole SuperStar? Sabina bez vřískání a naštvaný Adam

SuperStar: Tetování - 5
SuperStar: Tetování - 5
aktualizováno 05.04.2013, 14:15 | 05.04.2013, 14:02 | krasna.cz/Scalex

V neděli SuperStar přiostří, protože halou budou dunět pořádné rockové fláky. Jestlipak soutěžící udrží tempo s kapelou?

Rocková kola většinou patří v SuperStar k těm nejočekávanějším. Já osobně mám tedy rád – pokud jsou vůbec taková kola zařazena – i ta jazzová, protože na nich si soutěžící pěkně namelou, ale rockové kolo jasně ukáže, kdo je majitelem hlasu pro velká pódia a obrovské haly. Ukáže se, kdo je zpěvákem výrazným a kdo jen tak dietně ševelí.

 

A tak se podívejme, co kdo vyfasoval za píseň a jakpak mu to asi sedne…

 

Štefan Pčelár: Beat It (Fall Out Boy, orig. Michael Jackson)

 

 

Původně pecka od Michaela Jacksona, později svižnější rocková verze od Fall Out Boy. V tvrdší úpravě má skladba ještě větší šmrnc, ale je to sakra výzva pro zpěváka, který musí v relativně vysoké poloze dokonale frázovat. O Itchovi už víme, že má pevné spodky, ale doufám, že se do toho opře i ve výškách, protože když tohle zazpívá úzkým přiškrceným hlasem, bude to průšvih. Za sebe musím říci, že Štefan je pro mě jedním z nejméně čitelných soutěžících. Ostatní si v jejich skladbách umím představit, ale u Štefana vždy musím počkat na konkrétní výkon. Takže v neděli uvidím, jak si s tímto songem poradil.


Sabina Křováková: I Don’t Wanna Miss a Thing (Aerosmith)

 

 

Sice je to rockové kolo, ale Sabinu v nějaké ultrauřvané skladbě neuslyšíme. Překvapivě zazpívá slavnou baladu od Aerosmith, takže sice si občas vřísknout může, ale jinak se musí trochu držet na uzdě, aby udržela atmosféru písně. Nemám obavu, že by to nezvládla. Tišší polohu předvedla minule, tu hlasitou už známe a Sabina rozhodně umí dát písním výraz.

 

Adam Kukačka: Rebel Yell (Billy Idol)

 

 

Tohle je pro mě asi nejpřekvapivější volba kola. Adama si dovedu představit ve spoustě rockových věcí, ale tahle mi přijde stavěná pro úplně jiný typ hlasu i zpěváka. Tohle je totiž takový ten typ „naštvaného“ rocku, který vyžaduje určité herectví a nasazení. Doufám, že si Adam pro tuto píseň našel nějakou polohu a s kapelou dal dohromady aranž, která nebude působit parodicky.

 

Virgínia Buberníková: Enjoy the Silence (Linkin Park, orig. Depeche Mode)

 


Tak jistě, Enjoy the Silence byla pecka už od Depešáků, Linkin Park ji ještě trochu posunuli z elektra do rocku, ale jedna skutečnost tu stále je. Ta písnička má rozsah pět tónů. Kvintu. Což mi na pěveckou soutěž přijde sakra málo. Méně už mají snad jen některé songy od Mňágy. Takže aby mě Virgínia v téhle věci zaujala, musí přijít s bezchybným přednesem a frázováním, případně hodit nějakou pasáž o oktávu výš. Samozřejmě, rozsah není vše, ale u castingu se za takto stavěné písně vyhazovalo, takže od finalistů čekám, že nám se svými hlasivkami předvedou zázraky.


ČTĚTE TAKÉ:

Ewa versus Virgínia: Stejné líčení! Která vypadá lépe?
Skandál v SuperStar: Brutální hádka! Gina zvažuje odstoupení ze soutěže!
Gina a spol odhalili sexy tělíčka! Kvůli tetování!
Itcho a Dan v obležení fanynek: Nápor objetí a polibků!


Martin Šafařík: Enter Sandman (Metallica)

 

 

Tak tohle je výzva! Šafa zatím předváděl zpěv spíš nižší, tohle bude muset zpívat hodně přiškrceně a nasadit úplně jiné pěvecké techniky než dosud. Na to jsem hodně zvědavý. A taky na to, jaký do písně přinese vlastní vklad, protože tohle se nedá jen tak jednoduše okopírovat od originálu; ten je naprosto svébytný.


Malá perlička: až si pořádně naposloucháte originál od Metallicy, tak si pusťte toto video smooth jazzové cover verze od Andyho Rehfeldta. Andy vždy z písně vypreparuje samotný zpěv a kolem něj postaví zcela nové aranžmá. Takže zpěv, který slyšíte, opravdu pochází z úst zpěváka Metallicy, ale o ostatní nástroje se postaral geniální coverista Andy. Dokonce pak svoji skladbu napasoval na videoklip z koncertu, takže vše působí maximálně věrohodně.

 

 

Kristína Debnárová: Complicated (Avril Lavigne)

 

 

Tak Avril je sice taková „rockerka pro chudý“ - tím nemyslím, že je špatná, ale že její rock je dost dietní – ale do pěveckých soutěží se její skladby docela hodí právě pro případy, jako je Kristína. Když má holka spíš něžný naturel, tak v rockovém kole dostane Avril, čímž je zadání splněno a přitom se soutěžící nemusí trápit s nějakou extrémně ostrou věcí, na kterou by nejspíš neměla. Tohle ale špatně dopadnout nemusí.


Jaroslav Smejkal: Sex On Fire (Kings of Leon)

 

 

Tak tohle má Jarda snad za odměnu. Ta písnička je v podstatě napsaná pro jeho hlas. Jen je potřeba do něj dát trochu více naléhavosti , aby jen tak tiše nešustil na pódiu, ale rozletěl se po celé hale. Jaroslav se zatím drží trochu zkrátka, tak doufám, že v rockovém kole v sobě projeví trochu víc odvázanosti a na pódiu se promění v drsňáka.


Tereza Mandzáková: Fuckin‘ Perfect (P!nk)

 

Tohle je velká ošemetnost. Tahle píseň od P!nk v sobě nese na jednu stranu prostý, na druhou stranu velmi silný příběh. Zvlášť v kombinaci s oficiálním videoklipem. Jenže co v soutěži? Videoklip neuvidíme, 90 % lidí nebude vědět, o čem text je a je pak otázkou, jestli to pak Tereza dokáže prodat tak, aby to zaujalo dost lidí. Písnička je dobrá, Tereza je dobrá, ale mám obavu, že tahle kombinace nedokáže vytěžit tolik, kolik by si tato soutěžící zasloužila.


Daniel Šmidák: Mama, I’m Coming Home (Ozzy Osbourne)

 

 

Ozzy je fenomén, který dokáže i do pomalých skladeb nacpat neuvěřitelnou expresivitu a zároveň spoustu citu. Má ojedinělý hlas, výrazný pěvecký styl, slušný rozsah, dobré nefalzetové výšky, výborně zvládnuté frázování. Na výsledek si počkám do neděle, ale tu otázku musím položit: Má všechno to, co jsem jmenoval, i Dan Šmidák?


Veronika Stýblová: Stay (Shakespear‘s Sister)

 

 

Verča je „doživotně odsouzená“ zpívat ty největší a nejnáročnější fláky, které vždy zazpívá bezchybně a vždy pak v médiích a diskuzích sklidí kritiku o tom, jak to nemělo duši a že v podstatě není bůhvíjaká zpěvačka. Nu, co se dá dělat, já se nemůžu zbavit dojmu, že Veronika možná není živočišná a emotivní zpěvačka, ale že je zatraceně dobrá. A teď dostala ještě náročnější věc, protože tato skladba je duet, ve kterém se střídají dvě zpěvačky v podobě Dobra a Zla. A jelikož Verča bude na pódiu sama, v podstatě se od ní očekává schizofrenní výkon. Něco jako rozhovor a hádka Gluma se sebou samotným v Pánovi prstenů. Je to neskutečně těžká výzva, protože někteří posluchači, kteří píseň a klip znají, to budou očekávat, ovšem ti, kteří klip nikdy neviděli, by zase mohli být zmateni, kdyby Verča střídala něžnou a „zlou“ polohu. Jsem hodně zvědavý, jak to Veronika nakonec uchopí.


Exkluzivní záběry z vily SuperStar můžete vidět na VOYO. Sledujte, jak se finalisté baví ve středečních Aktivitách, nebo si poslechněte jejich zpovědi v pondělních a pátečních Denících soutěžících.

 

Co dělají Superstáři ve vile? Sleduj on-line kamery

Všechny díly i další bonusová videa sleduj zde.
Vše o SuperStar 2013 sleduj zde.23 hlasů
Vaše hodnocení