Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jedna filmová pecka za druhou – a to nejdůležitější: nebude Titanic! Uff! :)

Co zazní ve filmovém kole SuperStar? Batman, Superman i James Bond!

SuperStar: Ewa Farna - 15
SuperStar: Ewa Farna - 15
aktualizováno 12.04.2013, 10:35 | 12.04.2013, 10:17 | krasna.cz/Scalex

Jedna filmová pecka za druhou – a to nejdůležitější: nebude Titanic! Uff! :)

Hudba je velmi důležitou součástí skoro všech filmů, ať už podbarvuje jen závěrečné titulky nebo naopak nejdůležitější scény ve filmu. A tak na soutěžící v SuperStar dolehlo právě toto téma. Filmová hudba. Nejslavnější fláky z nejslavnějších filmů. Letitých i nedávných. Většinou je dobře známe a soutěžícím hned tak něco neodpustíme.

 

Já osobně se děsil toho, že zase zazní ta omletina z Titanicu nebo I Will Always Love You, ale dramaturg má rozum, takže první skladba nezazní vůbec a druhá skladba sice zazní, ale ne z úst soutěžících. Účastníci pěveckého klání si pro nás tentokrát připravili toto:
 

 

Štefan Pčelár: Kiss from a Rose (Seal – Batman navždy)

 

 

 

Velmi známý slaďák z batmanovského filmu je pořádným oříškem. Klade velké nároky na čisté výšky a dokonale zvládnutý falzet, který v sobě má i sílu. Štefan má velkou šanci zabodovat hlavně u dívek, protože tahle balada se Sealovi opravdu povedla. Musí to ale zazpívat něžně a chlapácky zároveň. Jestli to bude znít jak od čerstvě kastrovaného eunucha, tak by to byl průšvih.

 

Sabina Křováková: All By Myself (Céline Dion – Deník Bridget Jonesové)

 

 

Kdo by si nepamatoval rozcuchanou Bridget v posteli, jak poslouchá All By Myself a mlátí do imaginárních bicích? A koho ze všech těch desítek coververzí neoslovila právě verze z roku 1996 od Céline Dion? Tahle písnička, která vychází z klavírní skladby Sergeje Rachmaninova, by Sabině neměla činit potíže. Že zvládá tiché pasáže, to už předvedla. A v refrénu nepochybně otevře stavidla naplno a předvede to, co na ní mají fanoušci nejraději. Energický řízný ječák.

 

Adam Kukačka: You Can Leave Your Hat On (Joe Cocker – 9 a ½ týdne)

 

 

Tak tady vidím velký problém. Ne v Adamově zpěvu, ten už jednou Joe Cockera bez problémů dal v Divadle. Ale nejsem si jistý atraktivitou té písně pro publikum. Mně ta píseň přijde po hudební stránce dost plytká, je u nás dost neznámá a je postavená prakticky jen na Cockerově charismatu. Zachránit Adama může jedině výjimečná aranž, což ovšem není v jeho rukou. Na to, jak tuhle píseň prodá, jsem hodně zvědavý.

 

Virgínia Buberníková: Perfect Day (Duran Duran – Trainspotting)

 

 

Skvost z roku 1975 od Lou Reeda proslavil o dvacet let později film Transpotting a verze od Duran Duran, kterou bude zpívat Virgínia. A já čichám čichám nikoli člověčinu, ale další možný průšvih. Poté, co Gía v minulém kole nezvládla obdobně nízko položené Enjoy the Silence, příliš nevěřím tomu, že by tady mohla zabodovat. Zázraky se samozřejmě stávají a třeba nás Virgínia překvapí, ale podle dosavadních výkonů očekávám slušný refrén a bídné sloky. Gío, překvap mě!

 

Martin Šafařík: Hero (Nickelback – Spider-man)

 

 

Písnička by mohla Martinovi dobře sednout, ale pozor – v minulých kolech měl Šafa velký problém s přemírou pěveckých manýr (nepleťte si pěvecké manýry s hvězdnými manýrami, ty snad zatím Martin nemá). V téhle písni se hodně vzlyká a zpívá se s rockerskou naléhavostí a já apeluju na Šafu, aby byl trochu civilnější a nespojil v této písni to nejhorší z jeho dvou předchozích výkonů, protože tahle věc k tomu může hodně svádět. Když se tenhle song dobře uchopí, může to být dokonce i jeden z touchdownů večera.

 

Kristína Debnárová: It Must Have Been Love (Roxette – Pretty Woman)

 

 

Tady mám obavu podobnou jako u Adama. Tahle věc sice není vůbec neznámá, ale je hrozně „placatá“. V porovnání s předchozí naléhavou rockovou peckou, co bude zpívat Šafa, je to takové dětské plincání. Kristína bude mít těžké v takové skladbě zazářit. A opět to není její vinou, ale spíš songem. Může to samozřejmě zachránit nasazením, když bude zpívat tak, jak je v originále druhá polovina písně. A podpořit ji může i kapela, když to zahraje tak, jak by to mělo znít v jednadvacátém století.

 

Jaroslav Smejkal: Your Song (Elton John – Moulin Rouge)

 

 

Zde hodně záleží na aranži. Přiznám se, že ta Eltonova se mi zdaleka nelíbí tak moc, jako to, co zaznělo ve filmu Moulin Rouge, která byla mnohem naléhavější, citovější a Ewan McGregor tam podal neskutečně skvělý herecký i pěvecký výkon. Jaroslav má na tuhle skladbu ideální typ hlasu a to, že umí do písně dostat spoustu citů, už předvedl. Dostal jednu z nejtěžších písní celého kola a jestli tohle perfektně zazpívá – a já věřím, že ano – začnu pomalu uvažovat, jestli si na něj nevsadit jako na superfinalistu.

 

Tereza Mandzáková: Son of a Preacher Man (Dusty Springfield – Pulp Fiction)

 

 

Píseň byla nabídnuta Arethě Franklin, ale ta ji odmítla. A tak ji nazpívala Dusty Springfield a dobře udělala, protože s ní vzápětí bodovala v hitparádách a dočkala se dokonce i toho, že Aretha později přehodnotila situaci a píseň nazpívala také – ale v jejím podání už se zdaleka tak neproslavila, jako v tom od Dusty. Zájem o song vzrostl poté, co se objevil v kultovním filmu Pulp Fiction. Skladba je bluesrocková a Tereza s ní uspěje jedině v případě, že se odváže. Nemůže si nechat svoji image strnulé panenky, tohle je živočišná skladba a vyžaduje pořádnou dávku temperamentu. A temperament v sobě Slovenky obvykle mají, takže Terko, trochu života!

 

Veronika Stýblová: Skyfall (Adele – Skyfall)

 

 

Tou „pravou“ bondovskou písní pro mě sice nadále zůstává geniální Golden Eye, která více ctí klasické postupy bondovských melodii, nicméně tahle věc od Adele je také neskutečně povedená. Na první poslech vypadá jednoduše, postavená na pár tónech, dokonce to vypadá, že píseň nevyžaduje ani příliš velké nasazení, ale to je jen zdání. Veronika opět vyfasovala sakra těžký kousek, na kterém je hodně práce. Tohle není hitovka, která by se zpívala sama. Tuto píseň musí zpěvačka poctivě vystavět. Veronice v tomhle věřím a průšvihu se neobávám.

 12 hlasů
Vaše hodnocení