Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak je možné, že se při každé SuperStar objeví takové množství netalentovaných exotů, kteří jsou jen všem pro smích? Odkud se berou?

Jak se rodí hvězdní pěšáci SuperStar?

SuperStar: Hvězdná pěchota - 2
SuperStar: Hvězdná pěchota - 2
aktualizováno 20.02.2013, 10:54 | 20.02.2013, 06:00 | krasna.cz/Scalex

Jak je možné, že se při každé SuperStar objeví takové množství netalentovaných exotů, kteří jsou jen všem pro smích? Odkud se berou?

Za posledních devět let už je to šestá SuperStar (a to tu ještě byla Talentmanie a X Factor). Člověk by řekl, že se všichni dostatečně poučili z předchozích ročníků a že už se nenajde nikdo netalentovaný, kdo by si šel přet televizní kamery uříznout pořádnou ostudu. A přesto se to stále děje.

 

Dalo by se to pochopit u těch nejmladších účastníků, kteří třeba předchozí soutěže neviděli. Ale na castingy SuperStar dorazí i lidé nad 25 let a nemají ani špetičku talentu. Pojďme se podívat na nejčastější typy lidí, kteří přijdou před porotu jen proto, aby nakonec skončili v Hvězdné pěchotě.

 

Poznáte, čí dcera je tohle kvítko? Nápověda: Je to malá SuperStar

 

Potomek nekritických rodičů

 

Skoro každý rodič miluje své dítě, přehlíží jeho chyby a vidí v něm budoucího génia. Pokud mají navíc oba rodičové hudební hluch, pak si i o neposlouchatelných skřecích svého dítka mohou myslet, že to zní famózně. A protože si nenechají do výchovy mluvit a k případným kritickým názorům známých a příbuzných jsou hluší, můžeme na castinzích často potkat zoufale nešikovné jedince, za nimiž stojí hrdý rodič, který je popostrkuje dopředu. Tatínkova holčička a maminčin mazánek jsou na castinzích asi nejčastějšími hvězdopěchotními typy. Jejich účast často končí na straně dětí pláčem, na straně rodičů urážkami poroty a příslibem „počkejte, do roka a do dne naše holka natočí CDčko a toho se prodá víc, než prodal Habera za celý život!“

 

Hvězdná pěchota bude už brzy kompletní. Hlasuj pro svého favorita!

 

Slabomyslnější pracovník

 

Hodně lidí se hlásí na základě toho, že jim v práci řekli: „Zpíváš dobře, přihlaš se.“ Když je pak slyšíme, je nám jasné, že skutečnou motivací bylo „Pošleme ho do SuperStar, neumí zpívat a bude sranda.“ Pokud takový pracovník není příliš soudný a dá na falešné lichotky kolegů, pak se s ním v SuperStar skutečně setkáme – většinou ve chvíli, kdy mu Paľo Habera řekne „Reveš ako divá sviňa.“

 

Vyslanec party

 

Když je mladý člověk členem nějaké party, dá se velmi snadno přemluvit ke kdejaké lumpárně. Je-li to špatná parta, skončí to drogami nebo kriminální činností, je-li to parta relativně slušná, tak alespoň nějakým hecováním. Někteří lidé na hec „Vo co, že se nepřihlásíš do televize?“ slyší dobře a účastní se castingu proto, aby partě ukázali, že jim odvaha neschází. Jestli jim to stojí za tu ostudu, to už musí zhodnoti sami.

 

 

Uživatel sluchátek

 

Sluchátka jsou skvělá věc pro posluchače, ale nebezpečná věc pro interpreta. Když máte nasazená sluchátka, pouštíte si muziku a zpíváte spolu s ní, připadá vám, že vám to neuvěřitelně jde. Slova se vybavují sama, tóny trefujete naprosto přesně, no zkrátka super výkon, se kterým se musíte dostat do finále. Problém je v tom, že vám to opravdu jen připadá. Jednak vaše okolí slyší realitu, která není zdaleka tak dobrá, jednak před porotou nebudete mít ta sluchátka a budete překvapeni, co problémů to přinese. Nevybavíte si text, nebudete se mít čeho držet a co teprve místa, kde hraje jen hudba a interpret nezpívá - ta se promění v neskutečně trapné ticho. Viz „Šup šup, Majkle Džeksne…“

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Má „mladé tele“ co pohledávat v porotě?
Ten to schytal! U Mária hodnotili víc zjev, než zpěv
Scalexova gilotina: Čí krk patří do SuperStar a čí pod gilotinu?
To je mazec! Love song pro Ewu stál porotu málem zdraví!

 

Milovník interpreta

 

Tahle skupina lidí se většinou prolíná s Uživateli sluchátek. Jde o jedince, kteří bezmezně milují určitou kapelu nebo určitého zpěváka, poslouchají ho od rána do večera, neustále si s ním zpívají – ať v duchu nebo reálně – a mají pocit, že jeho tvorbu zvládli tak dokonale, že s ní klidně mohou jít na veřejnost. Mají tu hudbu naposlouchanou tak dokonale, že když zpívají, tak stejně v hlavě slyší originál. My ostatní, co originál neslyšíme, si pak musíme pořídit špunty do uší, abychom to kvílení vydrželi.

 

Žák špatného učitele

 

Kupodivu nemalé množství špatných zpěváků na casting přichází s posvěcením učitelů zpěvu. Často to jsou tedy učitelé na základních školách, kteří mají hudební výchovu jen jako doplněk „aby to na té škole vůbec někdo učil“ a nejsou žádnými skutečnými hlasovými pedagogy. Těžko říct, zda jsou nekritičtí nebo zda prostě nechtějí bránit mladému člověku v rozletu, ale jsou to právě oni, kdo by měl dupnout na brzdu a říci: „Nechoď tam, nemáš na to.“ Ono se to učitelům říká těžko, ale když holt mají žáka, který není úplně skvělý, měli by mu nalít čistého vína (u mladistvých pak čisté limonády) a říci mu pravdu. To, co stačí k táboráku nebo na školní besídky, je prostě do televizní soutěžní show málo.

 

Recesista

 

Nesmíme zapomínat ani na recesisty, kteří jdou před porotu úmyslně spáchat nějakou bžundu a kteří dobře vědí, že zpívat neumějí. Takových každoročně přichází nemálo a i s těmi nejzajímavějšími se setkáme v pěchotě. Dlužno ale poznamenat, že i recese je uměním a místo toho, aby to vyznělo vtipně, to může vyznít trapně – takže i recesista si může uříznout ostudu. Ne jako zpěvák, ale jako mizerný bavič.

 

 

Televizní hvězda

 

Do SuperStar se hlásí často lidé, kteří se prostě jen chtějí dostat do televize. Jejich snem je objevit se alespoň na pár vteřin na obrazovce. Je jim z počátku jedno, že si udělají ostudu, to řeší až později. Hlavně že „byli u toho“, že byli nadosah od kamer a slavných umělců. Na chvíli se cítili jako hvězdy a to jim stačí ke štěstí. Jen za to holt někdy zaplatí daň tím, že jsou vláčeni médii v ne zrovna pozitivním světle.

 

Nesoudný člověk

 

No a pak tu máme skupinu lidí, kteří se přihlásili sami. Nikdo jim neřekl, že dobře zpívají, možná ani neznají názory ostatních na svůj zpěv. Nepotřebují je znát, protože si to myslí sami a to jim stačí. Jsou nesoudní, nekritičtí, považují se za zpěvácké polobohy a neskutečné šoumeny. Pak se došourají před porotu, šoumenství je to tam, mumlají cosi, co k porotcovskému stolku ani nedolehne, no zkrátka hrůza. Ještě větší hrůza je, když je těmto lidem vlastní arogance a začnou se s porotou hádat o své dokonalosti. Pamatujete na Aničku Dajdou? Lidé bez zpětné vazby patří většinou k tomu těžce podprůměrnému a rekrutuje se z nich docela velká část Hvězdné pěchoty.

 

Samozřejmě že všechny zmíněné kategorie nejsou nějak striktně dané, můžou se mezi sebou různě prolínat (čímž vznikají ještě údernější a drsnější kombinace) a občas se najde nějaký superexot, kterého není možné ani zaškatulkovat. Ale zkuste si teď pustit uplynulé díly SuperStar a i při dalším castingovém dílu zkuste odhadovat, kdo z mizerných nepostoupivších zpěváků a hvězdných pěšáků spadá do které kategorie. Můžete k tomu využít i tento malý dárek od nás - hodinový sestřih hvězdných pěšáků z minulého ročníku SuperStar:

 

 

Celý díl si můžeš připomenout zde.
Vše o SuperStar 2013 sleduj zde.8 hlasů
Vaše hodnocení