Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Upřímně – výkony některých soutěžících by zdaleka nebyly tak kouzelné, kdyby je nepodbarvila špičková kapela.

Jimi Cimbala prozradil, jak to chodí v kapele SuperStar

Jimi Cimbala
zdroj: TV Nova Jimi Cimbala
aktualizováno 10.04.2013, 11:35 | 10.04.2013, 11:29 | krasna.cz/Scalex

Upřímně – výkony některých soutěžících by zdaleka nebyly tak kouzelné, kdyby je nepodbarvila špičková kapela.

Nevím, kdo kdysi před lety tuhle partičku pro SuperStar sehnal, ale byl to génius, kterému mohou být miliony diváků vděčny. Protože to, co každou neděli zní z obrazovky, je opravdu výjimečně povedená záležitost. Skupina SuperStar je složena ze špičkových slovenských muzikantů, kterým samozřejmě vévodí démonický kytarista Jimi Cimbala. Kolem něj se pak objevují další zajímavá jména, jako Štefan a Michal Bugalovi, Juraj Gregorík, Zoltán Tóth, Paľo Hubinák, Paľo Bartovic nebo exotický perkusista Eddy Portella. Ne vždy spolu hrají všichni, ale jádro skupiny zůstává.

 

Nechci se v tomto článku opakovat, protože o lidech ze SuperStar kapely jsem psal už v tomto článku a tak vás na něj odkazuji – stojí za přečtení.

 

Zastavím se u Jimiho, který je nejvýraznější postavou skupiny a který poodkryl, co se vlastně za jeho účastí v projektu skrývá. „Nikdy jsem se za účast v tomto komerčním projektu nestyděl,“ říká Jimi. „Je potřeba rozlišovat slova komerční a nekvalitní. SuperStar je samozřejmě naprosto komerční záležitost, ale po hudební stránce tu odvádíme poctivou práci,“ dodává a připomíná, že hudebníci by samozřejmě nejraději dělali jen hudbu svého srdce, ale i oni musí platit hypotéky, nájmy a složenky.

 

Jimi Cimbala
(Foto: TV Nova)

 

„Hraní v SuperStar mi tak uvolňuje ruce i pro další projekty, jako je třeba moje kapela Metropolis. Samozřejmě, že bych byl rád, kdybych každou neděli v osm večer na nejsledovanějších televizních stanicích mohl hrát svoje vlastní písničky, ale jsem i takhle rád, že jsem hodně vidět a že se pak diváci zajímají i o to, co dělám kromě SuperStar.“

 

Jimi v nedávném rozhovoru pro web weloveguitar.net prozradil, že skupinu SuperStar dal dohromady hudební dramaturg, který jednotlivé členy dobře znal z jiných projektů. „Vůbec jsme nedělali klasický konkurs. Hudební šéf projektu SuperStar přesně věděl, co od koho může čekat a jestli hudebníci splní kladené nároky. Jsem rád, že se i v mém telefonu ozvala nabídka na toto účinkování.“

 

Řada lidí také netuší, jak vlastně vypadá nácvik na nedělní večer a kolik času hudebníci stráví přípravou. Na to, jak parádně to zní, je to překvapivě málo času. I to Jimi prozradil ve zmíněném rozhovoru. Prvořadá je absolutní profesionalita všech hudebníků. Musejí být schopni okamžitě zahrát jakýkoli styl. Musejí být schopni okamžitě vyrobit „zvuk“ totožný s originální skladbou. Musejí dokonale ovládat své nástroje, musí být vždy připraveni na změny na poslední chvíli.

 

Kapela, která doprovází SuperStar

 

Například se může stát, že někdo ze soutěžících onemocní a musí se mu skladba zahrát níž nebo výš. A muzikanti se to dozví třeba jen pár minut před přenosem. Hudebníci si musí na každý přímý přenos nacvičit 10-15 skladeb. „Já osobně se skladby učím v pátek. V sobotu má kapela jedinou rychlou zkoušku, kde si každou skladbu jednou přehrajeme. V neděli si vše zopakujeme na generálce a večer už to musí být perfektní,“ říká vlasatý kytarista, který si hraní v SuperStar užívá. „Když je to skvělá píseň a zpěvák nebo zpěvačka perfektně zpívají, je to paráda a nevydržím stát na místě,“ směje se svým častým výletům po pódiu.

 

Mimochodem, Jimi je, zdá se, maximalista. Kytar a baskytar má doma celkem 33, ale víte, že má také devatenáct psů?!

 

Už v neděli 14. dubna se představí jak kapela, tak soutěžící ve čtvrtém finálovém přenosu TOP 9 finalistů nové éry SuperStar. Tentokrát dojde na slavné filmové hity a uvidíme, komu se podaří zazpívat nejlépe?

 

Exkluzivní záběry z vily SuperStar můžete vidět na VOYO. Sledujte, jak se finalisté baví ve středečních Aktivitách, nebo si poslechněte jejich zpovědi v pondělních a pátečních Denících soutěžících.

 

Co dělají Superstáři ve vile? Sleduj on-line kamery

Všechny díly i další bonusová videa sleduj zde.
Vše o SuperStar 2013 sleduj zde.10 hlasů
Vaše hodnocení