Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V neděli se rozhodne. Svými hlasy zvolíte novou SuperStar. Bude to Sabina nebo Štefan. Co čeká poraženého?

Má stříbrná SuperStar důvod k pláči?

Štefan Pčelár a Sabina Křováková
zdroj: TN.cz Štefan Pčelár a Sabina Křováková
aktualizováno 29.05.2013, 12:34 | 29.05.2013, 12:26 | krasna.cz/Scalex

V neděli se rozhodne. Svými hlasy zvolíte novou SuperStar. Bude to Sabina nebo Štefan. Co čeká poraženého?

Za pět dní se to stane. Ozvou se slavnostní fanfáry, ze stropu se vysype kvantum toho, co nenávidějí všechny uklízečky světa, porota bude tleskat ve stoje, no a jeden ze dvojice Sabina-Štefan bude zářit radostí nad získaným titulem a příjemnou finanční částkou. Zatím nevíme, jestli oba grandfinalisté uzavřeli podobnou dohodu, jako v minulém ročníku Lukáš Adamec s Gábinou Gunčíkovou, kteří si slíbili věnovat určitou část z výhry. Každopádně vítěz může být jen jeden, ten druhý bude zkrátka poražený.

 

Fanoušci to asi ponesou těžce, ale co přesně to znamená pro toho, kdo skončí druhý? Je to nějaká tragédie. Samozřejmě, ta finanční částka je samozřejmě příjemná a výherci přinese dost svobody, protože se nebude muset tolik zabývat přízemnějšími starostmi a může pracovat na své kariéře. Ale jak ukazuje praxe, i druzí ze SuperStar mají obrovskou šanci. Stačí si uvědomit, že druhý v pořadí se na obrazovkách ukazoval stejně dlouho jako ten první. Až do samotného konce předváděl své výkony, takže různí producenti a lovci talentů měli nespočet šancí slyšet ho zpívat v různých žánrech. A lovci talentů samozřejmě jsou hladoví po nových tvářích a vědí, že musejí být rychlí a sáhnout po talentu dříve, než po něm sáhne někdo jiný. Ten, kdo například minule nestihl oslovit Debbi, posléze dost litoval, když ji viděl, jak přebírá cenu za povedenou skladbu.

 

Když se podíváme na stříbrné superstáristy a další stříbrné účastníky pěveckých soutěží, tak to rozhodně není žádná přehlídka loserů. Šárka Vaňková dělá přesně to, po čem toužila. Chtěla být hvězdou muzikálů a v nich od roku 2004 ztvárnila už plno rolí.

 

Šárka Vaňková
(Foto: Herminapress.cz)

 

O Petru Bendem se také nemusíme bavit. Počet vydaných CD a obrovská fanouškovská základna mluví za sebe. Kdo by v souvislosti s nim hovořil o „rychlokvašce ze soutěže“, nemohl by se mýlit více.

 

Česko hledá SuperStar - 2005 - Petr Bende

 

Další v pořadí, David Spilka, byl v minulé době trochu neviditelný. Samozřejmě, věnoval se svému audiovizuálnímu studiu, pomáhal s nahrávkami dalším muzikantům , trochu utlumil vystoupení své skupiny, ale prý zase něco chystá, ale co mně osobně nejvíc zajímá, je to, co se bude dít po letošní SuperStar. Protože David Spilka a Martin Šafa Šafařík k sobě mají velmi blízko (pracovně!) a stejně tak i ke Gábině Gunčíkové. Pokud by vznikl hudební projekt, ve kterém by se účastnil Spilka, Šafa a Gunčice, tak by to mohlo být to nejzajímavější, co se na české (a moravské) hudební scéně za poslední roky objevilo.

 

Česko hledá SuperStar - 2006 - David Spilka

 

V X Factoru se na stříbrné pozici objevil Ondřej Ruml. Ten se ovšem nehodlal vzdát intimnějšího klubového prostředí a jeho nahrávky na internetu svědčí o tom, že fajnšmekrovské publikum jej miluje. A oblíbil si ho i Michal Horáček, který mu ve svém lyrikálu Kudykam svěřil roli. V muzikálech se nakonec Ondřej našel, a to jak u dua Soukup/Osvaldová, tak u Daniela Landy, kterému – ať si o jeho veřejných politických aktivitách myslíme cokoli – muzikály opravdu jdou.

 

Ondřej Ruml

 

O Mirovi Šmajdovi jsem tu psal už posledně. Ačkoli si z něj média na Slovensku dělají často legraci (k čemuž kdysi přispěl Rytmus se svojí „Šmajdovou mamkou“), pravda je, že z mladých umělců na Slovensku patří rozhodně k těm lepším. Problém je jeho vřelý vztah k bulváru, takže se v médiích více probírá jeho sexuální život než muzika. Která je přitom dobrá. Ale i to je poučné pro nové superstáristy – aby se naučili najít tu správnou mez při komunikaci s médii a zbytečně se nezaprodávali.

 

Zpěvák Miro Šmajda
(Foto: Mediafax)

 

Jméno minulé stříbrné SuperStar už tu padlo. Gábina Gunčíková, po dlouhé době opravdu poctivá tuzemská rockerka, která ač tíhne k tvrdým stylům, dokáže zazpívat všechno. Talentovaná zpěvačka vydala už dvě alba, jede velkou tour s Karlem Gottem, má řadu vlastních koncertů s kapelou a konečně dělá to, po čem vždycky toužila. Ač skončila v soutěži druhá, prakticky jako by vyhrála.

 

Gabriela Gunčíková
(Foto: Universal Music)

 

A proto si myslím, že ten, kdo z aktuální dvojice v SuperStar skončí druhý, nemusí být smutný. Ani jeho fanoušci. Protože od pondělního rána může i ten poražený tvrdě pracovat na své další kariéře. Je to jen v jeho rukou a jak je vidět, kdo se snaží a na sobě dře, pro toho je SuperStar dobrým odrazovým můstkem.
 31 hlasů
Vaše hodnocení