Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Víte, kolik už se na moderátorských postech v SuperStar vystřídalo lidí? A vzpomínáte si i na ty dřívější?

Od Adely k Zorce aneb moderátoři SuperStar od A do Z

Roman Juraško a Zorka Kepková
zdroj: TV Nova Roman Juraško a Zorka Kepková
aktualizováno 27.03.2013, 13:01 | 27.03.2013, 08:20 | krasna.cz/Scalex

Víte, kolik už se na moderátorských postech v SuperStar vystřídalo lidí? A vzpomínáte si i na ty dřívější?

Nebudeme vás napínat – těch lidí bylo do této chvíle osm. Čtyři muži (Ondřej Brzobohatý, Petr Holík, Leoš Mareš a Roman Juraško), čtyři ženy (Laďka Něrgešová, Adela Banášová, Tina, Zora Kepková). Dnes se podíváme na dámy a někdy příště si zase řekneme něco o pánech ze SuperStar.

 

Laďka Něrgešová byla v roce 2004 první, kdo si mohl moderátorskou práci na tak rozsáhlém projektu vyzkoušet. Vystudovaná herečka a zkušená rozhlasová moderátorka to neměla jednoduché. Podobný pořad tu ještě nebyl, bylo obtížné hledat inspiraci a bohužel ani její moderátorský partner, Ondřej Brzobohatý, ještě v sobě neměl tu lehkost a pódiovou bezstarostnost, kterou nabral až léty a zkušenostmi, takže jí nemohl být až takovou oporou. V živých kolech pak Laďce scházela pohotovost, což vedlo k mnohokrát parodovaným situacím, kdy se prakticky každého soutěžícího po jeho výkonu ptala jen na dvě otázky: „Jak se ti zpívalo“ a „Co bys vzkázal porotě“.

 

Laďka Něrgešová a Petr Holík
(Foto: TV Nova)

 

Ve druhé řadě SuperStar už byla Laďka podstatně jistější. Věděla, jaké chyby dělala v první řadě, uměla se poučita profesně se posunula. Bohužel, tentokrát ji ještě více brzdil moderátorský kolega Petr Holík, u nějž se ukázalo, že ani letitá zkušenost z rádií nemusí znamenat, že bude moderátor dobře fungovat v živém televizním přenosu. Laďka s Petrem odmoderovali celou show profesionálně, ale v porovnání s těmi, kdo přišli po nich, to nemělo takovou šťávu a vtip.

 

Druhou ženou na moderátorském postu v SuperStar se v roce 2009 stala Adela Banášová. Po boku úspěšného Leoše Mareše, který sám moderoval předchozí řadu, vytvořili asi nejvtipnější dvojici, jaká zatím v SuperStar byla. Leoš je hláškař a Adelin suchý sarkastický humor si diváci také zamilovali. Pro mnoho českých diváků to bylo první setkání s Banášovou a mnohým z nich na našich obrazovkách hodně chybí, protože inteligentních a ukrutně vtipných žen není v televizi nikdy dost. Adela se (pro nás bohužel) později rozhodla pracovat na Slovensku na své vlastní talk show a v dalších řadách SuperStar jsme ji tedy už vídat nemohli.

 

Proměny Adely Banášové - 10
(Foto: TV Nova)

 

Vedle osvědčeného Leoše tedy v roce 2011 zakotvila Martina Csillagová známá jako Tina. Pro ni to byla naprostá moderátorská premiéra a diváci se obávali, že po nejzkušenější slovenské moderátorce Banášové Tina naprosto propadne. Opak byl pravdou. Tina byla také velmi vtipná a oproti někdy trochu strohé Adele byla vřelejší a empatičtější. Diváky si naprosto získala svojí bezprostředností a také neustálým špičkováním s Leošem.

 

Tina
(Foto: isifa.com)

 

Otázkou bylo, koho nasadit do aktuální řady SuperStar. Adele se už do moderování takového rozsáhlého projektu nechtělo, Tina zase před nedávnem povila dítko, Laďka se angažuje na konkurenční stanici, takže bylo potřeba najít někoho jiného.

 

Tvůrci pořadu se odvážně rozhodli dočasně odstavit Leoše Mareše a vsadit na nové, neokoukané tváře z řad největších moderátorských talentů. Volba padla na novou dvojici z „ranních“ moderátorů. Vedle slovenského sympaťáka Romana Juraška si stoupla Zorka Kepková, která ve Snídani s Novou patří k divácky oblíbeným moderátorkám. Je  sympatická, úsměvavá i vtipná. Za sebe mám pocit, že s každým dalším dílem je to lepší a lepší a chemie mezi ní a Romanem je čitelnější.

 

Zora Kepková
(Foto: Facebook official)

 

Docela mě zaráží, že diváci Zoře občas vyčítají lascivnější vtípky – které například u Leoše Mareše naopak oceňovali. Divák je zkrátka tvor nevyzpytatelný a bohužel se jeho vkus nedá zjistit jinou metodou, než pomocí pokusů a omylů. V tom to má blonďatá moderátorka docela těžké – najít tu správnou polohu, která bude divákům více konvenovat. Jak jí to půjde, se budeme moci přesvědčit tuto neděli, kdy nám skvadra zpěváků bude prezentovat songy české a slovenské.23 hlasů
Vaše hodnocení