Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Těsně před GrandFinále skončila cesta soutěží pro Adama Kukačku. Opakuje se loňské schéma.

Scalexova gilotina: Adam podlehl Sabině a Štefanovi

Adam Kukačka
zdroj: TN.cz Adam Kukačka
aktualizováno 27.05.2013, 10:28 | 27.05.2013, 09:05 | krasna.cz/Scalex

Těsně před GrandFinále skončila cesta soutěží pro Adama Kukačku. Opakuje se loňské schéma.

Historie se tak trochu opakuje. V TOP trojce byl český kluk, česká holka a slovenský kluk, finále bude opět mezi Češkou a Slovákem, mezi holkou a klukem. Přiznám se ale, že s těmi lidmi, co došli takhle daleko, mám drobný problém. Když jsem v neděli poslouchal výkony posledního finálového kola, tak jsem si uvědomil, že tohle mají být ti nejlepší z nejlepších. Ale ten pocit jsem rozhodně neměl. Ne že by byli špatní, ale když si vzpomenu, jak mě v minulých řadách někteří soutěžící posadili na zadek a způsobili otevření huby, že jsem vypadal jak filmový Vetřelec… Něco takového se v celé této sezóně stalo jen velmi zřídka. Ano, byla tu spousta parádních výkonů, ale pak jsem si pustil svoji vlastní kompilaci „toho nejlepšího ze všech SuperStar“ (tedy toho nejlepšího podle mého gusta), tak mi najednou letošní finalisté přišli jako druhý odvar z čajového pytlíku.

 

Jistě, čest výjimkám, Itcho s Impossible nebo Sabina s Cry Baby mě samozřejmě dostali, ale když jsem si cvičně sestavil takový žebříček toho nejlepšího, co jsem kdy v pěveckých soutěžích na Nově slyšel, tak měli co dělat, aby se vůbec probojovali do první desítky. Sám jsem z toho byl překvapený. A když jsem v neděli slyšel společnou píseň a připomněl si některé dobře zpívající vypadlíky, nemohl jsem se ubránit pocitu, že v grandfinále mohl stát i někdo jiný. Ale takový je život, karty byly rozdány jinak a já se teď podívám na všechny individuální výkony, které v neděli zazněly.


NEPŘEHLÉDNĚTE:
10 důvodů proč v SuperStar skončil favorit Adam Kukačka
Itcho, ta podprda je Farné? Pčelár se pochlubil dámským prádlem
Nej momenty nedělní SuperStar: David Bisek se trefil. Po něm poslali Kukačku domů i diváci

 

Adam Kukačka: Summer of 69 (Bryan Adams)
 

 

 

Docela solidní výkon, barva hlasu samozřejmě sedla dokonale, intonace nedělala Adamovi mnoho problémů a bylo vidět, že se snaží ze všech sil. Občas přitvrdil a neznělo to špatně, ale stále se ukazuje jeden fakt – Adamovi schází v hlase síla a hutnost. Když zpívá jednu písničku mezi mnoha jinými zpěváky, tak je to zajímavé a pestré, ale když si představím, že bych šel na koncert, kde bych Adama poslouchal v kuse hodinu a půl, to by asi pro mě byla nuda v Brně… Jak říká klasik, bylo by to čím dál tím víc stále stejné.

 

Štefan Pčelár: Balada (Gusttavo Lima)
 

 

 

Obrovská výtka: Gusttavo Lima v textu zpívá o Gusttavo Limovi, takže Štefan měl jednoznačně nahradit jeho jméno svým. Ale tím výtky v podstatě končí. Ta písnička je klasická letní taneční srágora a nelze ji brát vážně… to je to samé, jako Macarena, Lambada nebo Chi-hua-hua. Štefan správně vsadil na nadhled, bezstarostnost, úsměv a jakýs takýs tanec. Sice měl místy problém to udýchat a občas jel nad tónem, ale podařilo se mu zachovat zábavnost. Na CDčku bych si to samozřejmě nekoupil a neposlouchal, ale jako živé vystoupení mě to opravdu bavilo. A protože písnička jako taková mě nebavila, znamená to, že mě musel bavit Štefan. A tudíž bod pro něj.

 

Sabina Křováková: Summer Son (Texas)
 

 

 

Tohle bylo šlápnutí vedle. Oktávově rozložený dvojhlas je pro tuhle píseň naprosto typický, takže když scházel, bylo to sakra znát. Sabina si píseň opět upravila do „křovákoviny“, ale tentokrát to písni neslušelo. Jednoznačně se ale ukazuje, že Sabina bude v budoucnu mezi zpěvačkami snadno rozeznatelná, identifikovatelná. S každou další písní se víc a víc ukazuje její osobitý styl, který bude slušet jejím vlastním písničkám. Na ty se těším, ale na tuhle soutěžní raději rychle zapomenu.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zadýchaný Štefan si postup si nezasloužil a Kukačka zabral pozdě, píše Voxel po 10. finále SuperStar

 

Adam Kukačka: Lazy Song (Bruno Mars)
 

 

 

Na první poslech jsem si říkal, že to není úplně marné. Adam se rozjel, snažil se hýbat, zpíval bez chyb, ale pořád jsem si říkal, že to tak nějak nemá úplně šmrnc. A pak jsem si vzpomněl na jednoho exsuperstáristu, který tu samou skladbu podal sakra líp (a potvrdil tak má slova o tom, že lidé, kteří se letos dostali v SuperStar tak daleko, by v minulých ročnících vypadli podstatně dříve):
 

 

Štefan Pčelár: Can’t Take My Eyes Off You (James Arthur)
 

 

 

Zatímco Arthurovská verze je podobná originálu mnohem méně, tohle bylo zhruba na půli cesty mezi Arthurem a originálem a myslím si, že je to tak lepší. Než kopírovat Jamesův vlastní vklad, to bylo lepší pojmout to po svém. Štefan to zazpíval sebevědomě, solidně a přestože jde o takovou klasickou einkesselbuntesovinu, tak mě to v jeho podání bavilo.

 

Sabina Křováková: California Girls (Katy Perry)
 

 

 

Podprsenka, stříkající smetanu, se nakonec nekonala, ale cukrkandlové oblečení na sobě Sabina měla (předpokládám, že naposledy v životě). Opět tu ale byl problém s tím, že její hlas a naturel se k písni absolutně nehodil a už podruhé tento večer se ukázalo, že všechno se zkrátka pokřováčtit nedá.


 

Adam Kukačka: Summer In the City (Joe Cocker)

 

 

 

Opět budu říkat stále to samé – úžasná barva hlasu, senzační frázování a smysl pro rytmus… ale ta síla, ta zatrolená síla tam tak hrozně schází! Doufám, že Adam teď po skončení soutěže začne docházet k nějakému hlasovému pedagogovi, který mu pomůže vypilovat techniku a naučí ho posadit hlas níž. Míněno níž ne co do rozsahu, ale co do fyzické tvorby tónu. Adam používá tóny hlavové a krční, neumí pořádně využít hrudník a břicho k tvorbě tónu a k pořádné resonanci. To vše je otázka správného vedení a trpělivého nácviku. Adam má našlápnuto, ale když to teď zahodí a nezačne na svém zpěvu makat, bude to velkáškoda.

 

Štefan Pčelár: Somewhere Over the Rainbow (Israel "IZ" Kamakawiwoʻole)
 

 

 

Začátek velmi nejistý, zbytek trochu rozkolísaný, ale přišlo mi, že ty emoce docela fungovaly. Z písně na mě šel zvláštní smutek a ocenil jsem to, že si Štefan odpustil cukrblikování. Čekal jsem, že bude mít v rukou ukulele, ale je otázkou, jestli by ho to zbytečně nerozhodilo. Určitě to nebyl jeho nejlepší výkon, z těch nedělních tří byl asi nejslabší, ale pořád žádný průšvih.

 

 

Sabina Křováková: So What (P!nk)
 

 

 

Čekal jsem touchdown a nakonec to byl touchdown, i když trošku ušmudlaný. Číslo samozřejmě parádní. Létání na lanech, odvážné otočky, doteky s diváky a k tomu všemu takřka bezchybný zpěv. A celou dobu profesionální výraz a úsměv. Jako by to byla pohoda, kterou Sabina provádí denně. Obdivuhodný výkon. A písnička, která Sabině absolutně sedla. Ale když z lan sesedla a ještě chvíli pobíhala po pódiu, uvědomil jsem si, že bez těch lan by to dala ještě lépe. Že je vlastně ani nepotřebovala. Ona je u rychlých písní na pódiu absolutně přirozená a velká scéna jí sluší. No, díky této skladbě jsem naštěstí zapomněl na ty její dvě předchozí.

 

 

Žebříček dnešních výkonů (jak mě dnes bavili):
 

Štefan Pčelár (zbavil se většiny svých zlozvyků)
Sabina Křováková (jen díky poslední pecce)
Adam Kukačka (všechno příliš stejné)

 28 hlasů
Vaše hodnocení