Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Soutěžící v SuperStar tentokrát bojovali s opravdovým nasazením, nakonec překvapivě vypadl jeden z největších talentů.

Scalexova gilotina: Do top trojky diváci nepustili Šafu. To si nezasloužil!

Finalisté SuperStar vyrazili do pražské zoo - 16
zdroj: TV Nova a Tomáš Adamec, Zoo Praha Finalisté SuperStar vyrazili do pražské zoo - 16
aktualizováno 20.05.2013, 09:31 | 20.05.2013, 09:22 | krasna.cz/Scalex

Soutěžící v SuperStar tentokrát bojovali s opravdovým nasazením, nakonec překvapivě vypadl jeden z největších talentů.

Hned tři různá témata jsme mohli prožít v nedělním vysílání SuperStar. V první polovině večera zazněly hity, které soutěžícím přidělili hlasující diváci na internetu. Ve druhé polovině přišel čas soudobých hitů a zpěváci vystřihli i dva duety. Michal Šeps přišel s náboženskou agitkou a s myslí, toulající se po zelených pláních, no a na samotném konci jsme přišli o Šafu.

 

Adam Kukačka: Pretty Woman (Roy Orbison)

 

 

V této písni se bohužel naplno ukázaly nevýhody Adamova slabého hlasu. Bylo to velmi dietní, školně besídkové, v mnoha místech dokonce falešné. Adam se snadno nechá rozhodit okolím. Čímž nemyslím, že by ho vyvedly z míry sexy tanečnice, on zkrátka nemá toho zpěváckého „autopilota“, který zkušenějším zpěvákům funguje, i když podávají ruce fanouškům. Z první poloviny večera to byl nejslabší výkon a jak se později ukázalo, Adam opravdu neměl svůj den.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Top 10 SuperStar: Impossible Itcho, drogy, předávkování a problematická energie

Proč brečela Ewa Farna v zákulisí? Je na zhroucení!

 

Štefan Pčelár: Impossible (James Arthur)

 

 

Tak to bylo něco! Tohle je ukázkový výkon, pro které mám pěvecké soutěže tak rád. Štefan jel naprosto naplno, neflákal to, dal do toho maximum emocí a znovu potvrdil, že zpěvák nemusí dokonale intonovat, aby strhnul davy. Itcho má zkrátka takový styl, rozevlátou intonaci, nepřesné tóny. S písní Impossible dokázal Štefan opravdu nemožné a i když Sabina tu Joplinku taky vystřihla dokonale, tenhle večer byl prostě Itchův.

 

Sabina Křováková: Cry Baby (Janis Joplin)

 

 

Během vysílání si dělám krátké poznámky, abych věděl, na co se v Gilotině zaměřit. U Sabiny jsem po celou dobu písně nenapsal vůbec nic a po doznění posledních tónů jsem si zapsal jen: „Ty krávo Járo!“ Tady mi fakt spadla čelist a narovnal jsem si ji až při reklamním bloku. Janis Joplin má mnoho následovatelek a dívek i žen, které se pokoušejí o revival. Nemám v nich přehled, takže nechci nikomu křivdit, ale myslím, že pokud Sabina není nejlepší Joplincoverka, tak ale rozhodně na stupínku vítězů stojí.

 

Martin Šafařík: Love Me Tender (Elvis Presley)

 

 

Šafo, promiň, ale mě to uspalo. A nemůžeš za to ty. Po našláplé Janis Joplin dát takovou ukolébavku, to nebylo dobře. Myslím, že píseň měla mít úplně jinou aranž. Ano, začátek takto komorně, to je dobré. Ale pak měl přijít break, nastoupit kapela s výraznou žesťovou sekcí a rozjet to v bigbandovém stylu. Elegán Martin by to zvládl. Je to paradox – v minulých kolech nás většinou mrzelo, že jsou písně příliš zkráceny a tentokrát to bylo naopak… zde byla stopáž až příliš dlouhá a byla to nuda. A bojím se, zda právě to Martinovi neublížilo u diváků – přestože jeho hlasové podání této písně nemělo chybu (až na tu angličtinu, ale nešť).

 

Velké plány Martina Šafaříka! Společné bydlení s Terezkou a nejen rocková kariéra

 

Adam Kukačka: She’s So High (Kurt Nilsen)

 

 

Další dětské karaoke. Nepřesvědčivý chraplák, falzety slaboučké a falešné. Jak píšu výše, Adam rozhodně neměl svůj den a ani v téhle písni nepředvedl nic pozoruhodného. Čím dál více se ukazuje, že ačkoli je Adam velmi muzikální, není to univerzální zpěvák. A u Ewy Farne se zase ukazuje, že není vypravěčka vtipů – je mi jí líto, protože opět udělala skvělou narážku (že jediný, kdo tu v tento večer bude „high“, bude Michal Šeps) a opět nulová reakce publika. Ewi, to už je holt osud.

 

Štefan Pčelár: Hollywood Hills (Sunrise Avenue)

 

 

Zatímco u první Štefanovy skladby jsem nic moc nečekal a dočkal jsem se dechberoucího vystoupení, tady jsem se domníval, že to Itchovi sedne mnohem více. Touchdown to sice nebyl, ale rozhodně to pořád bylo velmi dobré. Ze začátku možná trochu bojácné, jako by se Štefi bál své vlastní vysoko nasazené laťky z první poloviny večera. Ale pak se rozjel, z hloubek se dostal do výšek a až na lehké škobrnutí s rytmem to zvládl se ctí. A já jsem rád, protože je to poslední Slovák ve hře a byla by škoda, kdyby jako vlastně ten nejlepší ze Slováků podával špatné výkony.

 

Sabina Křováková: Rolling In the Deep (Adele)

 

 

Refrény vynikající, sloky jen velmi dobré. Bylo to úplně jiné podání než od Adele a opět je vidět, že Sabina je prostě samorost, která když cokoli zazpívá po svém, zní to dobře a krásně se prolínají známé a očekávané prvky s prvky novými, křovákovskými. Výborná věc a já doufám v účast Sabiny v GrandFinále (i když jsem si ji tam představoval spíš se Šafou).

 

Martin Šafařík: In My Head (Jason Derulo)

 

 

V úvodu mi aranž přišla trochu prázdnější, podklad byl takový „nevyplněný“ a moc mě to nebavilo. A nebavilo mě to vlastně až do konce, ale opět to nebyla Martinova chyba. Asi jsem nekompatibilní s tímhle typem muziky, ale přišlo mi to zoufale nenápadité. Myslím, že Šafa na této písni neměl moc co ukázat. Nicméně ukázal alespoň výborný pódiový pohyb. Jako úplně první v celé soutěži předvedl něco, čemu se dá říkat choreografie (Adamova rock’n’rollová předporotní otočka byla jen jedním prvkem, Martin toho předvedl víc). A snad jen díky tomu povedenému tanci mu odpustím ty debilní spadlé kšandy. 8^)

 

Štefan Pčelár a Adam Kukačka: Don’t Let the Sun Go Down On Me (Elton John, George Michael)

 

 

Všechno špatně, zpět na stromy, tohle je průšvih. A největší průšvih je, že zatímco Itcho si z toho od začátku dělal legraci, Adam to bral hrozně vážně a opravdu se snažil. Myslím, že to raději měli oba vzít jako humorné číslo a třebas i udělat nějaké laciné vtípky na gay tématiku – vzhledem k tomu, že oba původní interpreti této písně jsou gayové. Pojmout to jako číslo dvou hudebních klaunů, to byla ta správná cesta, jak se s touto písní popasovat, když na ni nemáte hlas. Bohužel Adam je typ člověka, který je příliš zodpovědný a nemá v sobě tolik té bezstarostnosti a nadhledu. A proto to nevyšlo.

 

Martin Šafařík a Sabina Křováková: Stay (Rihanna, Mikky Ekko)

 

 

Velmi zajímavé, mnohem lepší, než jsem čekal. Zejména Sabina mě překvapila, jak ji tahle věc sedla. Spolu s Šafou už jim to ale tak nešlo, protože Šafa byl přesnější, strojovější, zatímco Sabina klasicky rozevlátá, takže se to tak úplně nepojilo, ale to už dost hnidopiším a hledám drobná smítka na jinak velmi povedeném výkonu.

 

Můj žebříček na základě výkonů tohoto kola:

Štefan Pčelár

Sabina Křováková

Martin Šafařík

Adam Kukačka

 

Myslím, že v tomto případě diváci nerozhodli úplně dobře. A nemyslím to zle vůči Adamovi. Ale on je opravdu technicky nejslabší a není to typ univerzálního zpěváka, který je schopen zazpívat cokoli. Domnívám se, že i sám Adam to cítil a že jako citlivému člověku mu je trochu nepříjemné, že se na něj mnoho lidí bude dívat ve smyslu „měl jsi vypadnout ty místo Martina“. Ale kdo ví, třeba ho to probudí z letargie a příště to vystřihne takovým způsobem, že budu v Gilotině odvolávat, co jsem slíbil, a slibovat, co jsem odvolal.33 hlasů
Vaše hodnocení