Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Soutěžící SuperStar jsou ubytováni ve společném domě. Budou mít dostatek soukromí a neprojeví se brzy ponorková nemoc?

SuperStar v jedné vile – nesežerou se tam?

Vila SuperStar
Vila SuperStar
aktualizováno 15.03.2013, 08:55 | 15.03.2013, 08:45 | krasna.cz/Scalex

Soutěžící SuperStar jsou ubytováni ve společném domě. Budou mít dostatek soukromí a neprojeví se brzy ponorková nemoc?

Stejně, jako už celé roky nadšeně sleduju pěvecké televizní soutěže, jsem i fanouškem takzvaných kontejnerových reality show – to jsou pořady typu Big Brother, kde je v jednom objektu pod dohledem mnoha kamer ubytováno více lidí, kteří se navzájem nominují na vyřazení a diváci týden co týden vybírají toho, kdo má vilu opustit nebo kdo v ní má zůstat.

 

Zůstali před branami SuperStar. Proč to někomu nevyšlo?

 

Některé kontejnerovkové prvky letos uvidíme i v SuperStar. Vila se všudypřítomnými kamerami už je v tuto chvíli obydlena soutěžícími, kteří se připravují na semifinálovou vyřazovačku. Oproti klasickým kontejnerovkám sice nemají soutěžící kamery i na záchodech a nejsou drženi v uzavřeném prostoru. Lidé z BigBrothera a podobných soutěží trpěli i tím, že se třeba po tři měsíce vůbec nedostali z Vily – to v SuperStar nehrozí, takže soutěžící budou určitě v lepší psychické pohodě. Ostatně, cílem natáčení ve Vile není ani tak vydeptat soutěžící, ale dostat se jim více pod kůži a dozvědět se něco, na co v dřívějších soutěžích divák nepřišel.

 

My jsme vlastně soutěžící skoro neznali. Viděli jsme nějaké jejich medailonky, slyšeli pár slov po písničce, ale o jejich povahách a o tom, jací jsou v soukromí, jsme nevěděli. V tomhle nám přenosy z Vily mohou leccos prozradit. Z počátku se možná soutěžící budou před kamerami hlídat. Ale postupem času se u soutěžících vyvine „kamerová slepota“ a nejeden z nich může překvapivě odložit masku, kterou má jindy nasazenou.

 

Vila SuperStar
(Foto: oficiální zdroj)

 

S tím vydeptáním, jak píšu výše, to ale není tak úplně pravda. Už v tuto chvíli je ve hře několik prvků, které mezi soutěžící mohou vnést vzájemnou nevraživost (i když se na sebe budou cukrkandlově usmívat). Tři ze soutěžících postoupili rovnou do Dlouhé cesty. Takže ostatní jim mohou vyčítat určitou protekci a fakt, že nemuseli procházet tím největším stresem, co v SuperStar je. Další věcí je aktuální SMSkový souboj mezi Sabinou Křovákovou a Terezou Mandzákovou. Minimálně jedna z nich v neděli Vilu opustí. Ve Vile teď s ostatními bydlí obě a až jedna vypadne, ostatní soutěžící se na tu druhou mohou trochu zlobit. Ale ono v neděli to stejně bude maso – nedosti na tom, že vypadne jedna slečna ze zmíněné dvojice, oni i z těch patnácti zbývajících vypadnou hned tři soutěžící. Takže čtyři soutěžící se ve Vile příliš neohřejí. Ale když jsem zmínil Vilu, tak zpět k jejímu vybavení.

 

 

Kluci a holky v jedné vile! Fotky z "ubytovny" pro SuperStar!

 

Soutěžící mají k dispozici čtyři koupelny a deset ložnic, takže teď ještě musí někteří spát po dvou, ale později si budou moci dopřát větší soukromí (jsem zvědavý, jestli Ewa poleze v noci oknem do ložnice k Pčelárovi). Už u těch koupelen je tu ale malý problém – v dřívějších řadách byli soutěžící na hotelích a každý pokoj měl vlastní WC a koupelnu. Teď se budou muset víc dělit. Už to není to soukromí, na jaké je člověk často zvyklý.

 

Superstar_bydlení - 2
(Foto: TV Nova)

 

Kamenem úrazu společného soužití se může stát i klavír, který stojí ve společných prostorách Vily a na kterém si mohou nacvičovat soutěžní písně. Může se stát, že o něj bude pěkná tahanice. Nebo někdo bude chtít cvičit, když ostatní budou toužit po tichu a klidu. Soutěžící se budou muset naučit respektovat jeden druhého, brát na sebe ohled, ale zároveň si jít tvrdě za svým, protože koneckonců – všichni tam jsou proto, aby vyhráli, i když někdy s falešnou skromností tvrdí, že ne.

 

Soutěžící ze SuperStar - jak vypadají v plavkách?

 

Je otázkou, jaké vztahy se mezi soutěžícími vyvinou. Zda vzniknou sympatie i vyložené antipatie. Dříve jsme to v SuperStar nemohli vnímat, ale teď nám mohou záběry například ze snídaně prozradit více. Před lety, v dobách prvních tří českých sérií SuperStar, jsem dělal rozhovor s každým vypadlým finalistou. A mimo mikrofon jsem se dovídal o vztazích soutěžících zajímavé věci. Že mezi nimi byli tací, které ostatní nemohli vystát. Že někdo, kdo se na nás v neděli večer zubil z obrazovky, je v soukromí vztekloun a protiva. Ale samozřejmě i kladné věci – že někdo ve všem vychází každému vstříc a dobrou náladou tmelí kolektiv.

 

Jací budou soutěžící v letošním ročníku, na to budeme teprve muset přijít. I na to, jestli se luxusní bydlení nakonec nepromění ve zlatou klec. Už tuto neděli se dozvíme víc.
 5 hlasů
Vaše hodnocení