Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Někteří lidé se s odmítnutím nesmíří, pracují na sobě a v dalších ročnících pěveckých soutěží to zkoušejí znovu.

SuperStar: Zkoušejí to zas a zas

Voxel_ SuperStar
zdroj: TV Nova Voxel_ SuperStar
aktualizováno 23.02.2013, 13:25 | 22.02.2013, 07:09 | krasna.cz/Scalex

Někteří lidé se s odmítnutím nesmíří, pracují na sobě a v dalších ročnících pěveckých soutěží to zkoušejí znovu.

Když jsem se nad tímto tématem zamýšlel před několika lety, měl jsem tendence takové účastníky trochu odsuzovat. Říkal jsem si: „No jo, to je klasické ‚Vyhodíš ho dveřmi, vrátí se ti oknem.‘“ Ale ono to tak jednoduché není. Ne každý, koho porota SuperStar odmítne, je skutečně skrz naskrz špatný. Třeba mu scházelo jen málo k tomu, aby postoupil. Nebo prostě neprošel nekompromisním sítem – musíme si uvědomit, že před semifinálovými koly se porota musí zbavit obrovské spousty lidí, bohužel i včetně těch talentovaných.


ČTĚTE TAKÉ:

To je trapas! Soutěžící SuperStar neznala hymnu

Cože? Do SuperStar vtrhla kytarová armáda!

 

Kluse porota vyhodila

 

Ostatně, když vám řeknu jméno jednoho odmítnutého účastníka SuperStar, možná se budete divit. Tomáš Klus. Dnes veleoblíbenec, idol dívčích srdcí, hvězda každého pódia, na které vstoupí. Jak je možné, že zrovna on neprošel až do finále? Inu, v té době ještě „nebyl hotový.“ Co si budeme namlouvat, Tomáš není po technické stránce bůhvíjaký zpěvák. Jeho výhodou je komplexnost. Zpívá obstojně, ale taky obstojně hraje na kytaře a k tomu více než obstojně dělá vtípky, špičkově komunikuje s publikem a skládá nápadité texty plné neuvěřitelných slovních hříček. Jenže to tenkrát v SuperStar ještě neměl jak ukázat. Možná že už v tom dalším ročníku SuperStar by bylo vše jinak. Tomáš už to ale znovu nezkoušel, vydal se jinou cestou a – jak vidno – taky úspěšnou.

 

Tomáš Klus v roce 2005
Tomáš Klus v SuperStar porotu nepřesvědčil (Foto: Archiv TV Nova)

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

 

Zamilovaný Tomáš Klus: S novou holkou už bydlí
Prásk.tv: Exkluzivní záběry: Podívejte se, jak vypadal Tomáš Klus v SuperStar
Prásk.tv: Tomáš Klus se chce ženit! Jeho těhotná přítelkyně ale ne

 

Ale pak tu byli další lidé, kteří se nevzdali a hlásili se i v dalších ročnících. A ani o nich nemůžu říct, že by to byly nějaké vtěrky, co nic neumějí a jen se zkoušejí zviditelnit. Naopak, jsou to lidé, na kterých byl ten rok-rok a půl odstupu hodně vidět. Pracovali na sobě, zlepšili se a dotáhli to podstatně dál. Takovými nejviditelnějšími tahouny byli Leona Černá a Petr Ševčík.

 

Poctivý dříč Leona

 

Ve druhé řadě české SuperStar se Leona neprokousala skrz semifinále, ale kdo by nad ní lámal hůl, špatně by udělal. Leona zapracovala na své postavě, pohybových schopnostech, dál dřela zpěv a ve třetí řadě si diváky naprosto získala – s přehledem se propracovala až na bronzovou příčku. Lépe než ona v tom ročníku skončili jen David Spilka a Zbyněk Drda. Leona se dostala do muzikálů, skvěle zpívala v Bídnících i v Popelce na ledu a naplno se věnuje i dalšímu žánru, který by do ní dříve nikdo neřekl – modernímu country. To, že se nevzdala a zkusila účast v SuperStar ještě jednou, se jí rozhodně vyplatilo.

 

Leona Černá
Leona Černá na sobě hodně pracovala (Foto: Korzo)

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

SuperStar Zbyněk Drda na blešáku: Došly mu peníze?
Prásk.tv: Zbyněk Drda ukázal přítelkyni: Je to holka modrooká

 

Petr prohlédl. Obrazně i doslova

 

Ještě zajímavější příběh přinesl před lety Petr Ševčík. V první česko slovenské SuperStar se hladce dostal do divadla, ale tam ztropil zvláštní scénu. Kvůli oční vadě neviděl na monitor s textovou nápovědou, ale místo toho, aby handicap přiznal a našel jiné technické řešení, choval se jako primadona a zkazil duet další soutěžící. Porota ho – navzdory velmi slušnému zpěvu – neposlala do semifinále právě proto, že nebylo jisté, zda by další náročné týdny Petrova psychika unesla.

 

SUPERSTAR: Petr Ševčík
Petr Ševčík napodruhé v SuperStar zazářil

 

Diváci tehdy byli v šoku, protože Petrův castingový výkon patřil k tomu nejlepšímu, co v prvních dílech vůbec zaznělo. Ale nedalo se nic dělat. Tedy – dalo. Ale bylo to na Petrovi. Petr na sobě začal pracovat, vadu zraku si nechal odstranit a do druhé řady česko slovenské SuperStar přišel jistější, sebevědomější a vyzrálejší Petr Ševčík. A ocenila to jak porota, tak diváci. Petr nakonec skončil ve finále na pátém místě (za Martinem Harichem, Michalem Šepsem, Gábinou Gunčíkovou a Lukášem Adamcem) a soudě podle následujících Petrových aktivit si troufám tvrdit, že to s jeho pěveckou kariérou docela pohnulo.

 

BUDE TĚ ZAJÍMAT:

ROZHOVOR: Buď krásnější s Gábinou Gunčikovou

 

Nezmar Voxel

 

Pak tu jsou další lidé, pro které SuperStar zjevně nebyla stvořena. Lidé, kteří to zkoušeli rok co rok, ale nikdy se pořádně nezadařilo. Pro příklad nemusíme chodit daleko – na nováckém Prásku komentuje letošní SuperStar zpěvák Voxel neboli Václav Lebeda, který vymetl dvě řady SuperStar, X Factor i Talentmanii, ale pokaždé si vyslechl stejný verdikt: není to vůbec špatné, rozhodně žádný průšvih, ale prostě tu jsou lepší.

 

Talentmania - 1. semifinále - Václav Lebeda
Václav Lebeda, tehdy ještě ne Voxel (Foto: TV Nova)

 

Musím říct, že Vaška mi bylo až líto, protože byl hodně ambiciozní a myslím, že v semifinálových a finálových kolech by patřil mezi ty původně šedé myšky, ze kterých se postupně vykřesává něco většího. Václav v soutěžích tu šanci nedostal, nicméně, jak je vidět, ta píle ho nakonec stejně dostala tam, kam chtěl. Našel si nové jméno, styl, zpívá, má úspěchy, a to, že v SuperStar neuspěl, dokonce zúročil v jednéz písniček. Jak je vidět, kde ten talent je, tam se to nakonec musí projevit, soutěž nesoutěž.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zpěvák Voxel: Kvůli Hance Svobodové začal i běhat
Voxel si utahuje ze Superstar, ta si ho přesto vybrala do upoutávek

 

I v letošním ročníku jsou lidé, kteří to v televizních pěveckých soutěžích nezkoušejí poprvé. Castingové díly nám zdaleka neukázaly všechny soutěžící, ale z těch, kteří zatím postoupili do divadla, vím minimálně o Martinu Šafaříkovi, Lence Piešové a Veronice Stýblové. Tuto neděli večer uvidíme, jestli se v soutěži objeví nějaká další nám již známá tvář a já jsem zvědavý, jestli někdo, komu dříve štěstí nepřálo, letos dojde v soutěži a nebo ve své hudební kariéře daleko.
 

Celý díl si můžeš připomenout zde.
Vše o SuperStar 2013 sleduj zde.



4 hlasů
Vaše hodnocení