Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V soutěži zbylo posledních pět lidí. Každý z nich má své plusy i mínusy. Pojďme si je shrnout.

Top 5 SuperStar – jaké šance mají na výhru?

SuperStar: 7. finále - stage - 6
SuperStar: 7. finále - stage - 6
aktualizováno 08.05.2013, 11:01 | 08.05.2013, 10:44 | krasna.cz/Scalex

V soutěži zbylo posledních pět lidí. Každý z nich má své plusy i mínusy. Pojďme si je shrnout.

Ještě před pár měsíci jich byly tisíce. Tísnili se před castingovými budovami a snili o tom, že jim porota s úsměvem podá růžový papír s nápisem „Postupuješ“. A nyní jich v soutěži zbývá posledních pět. Dočkali se postupového papíru, přežili Divadlo, Dlouhou cestu i Semifinále. Utkali se ve finálových kolech a přesvědčili dost diváků na to, aby procházeli dál a dál. Co je tak kouzelného na té poslední pětici a jaké mají naopak soutěžící problémy, které by jim mohly zabránit ve vítězství?

 

Sabina Křováková

 

 

Plusy: Sabina je spontánní, velmi přirozená. Je hravá, ale na nic si nehraje. Někdy rychleji mluví než myslí, ale neplácá hlouposti. Baví lidi kontrastem svého mluveného a zpívaného hlasu. Má silný hlas, slušný rozsah, dobré rockové cítění, výborně komunikuje s publikem, nemá problém s pohybem na jevišti.
 

Mínusy: Někomu nemusí sedět její infantilní projev. Ke zpěvu občas přistupuje „punkově“ a rozevlátě, občas má lehké problémy s intonací. Některým posluchačům může vadit „ukřičenost“ jejího zpěvu.

 

Adam Kukačka

 

 

Plusy: „Budulínek“ z lidu, lidé se s ním snadněji ztotožní. Specifická, snadno rozeznatelná barva hlasu. Adam bez problémů zvládá svižné rock’n’rollové pecky i romantické balady a v obojím dovede působit opravdově.
 

Mínusy: Hlas někdy nemá potřebnou sílu a průraznost. I v intenzivních pasážích je Adam trochu komorní . Divákům, kteří si potrpí na vzhled, může vadit Adamova baculatost.

 

 

Štefan Pčelár

 

 

Plusy: Pohled a ďolíčky fungují na dámy všech věkových kategorií. Ve zpěvu si jede po své linii, nesnaží se kopírovat originál.

 

Mínusy: Zpěv a zejména frázování má v sobě určitou ledabylost, která není vždy žádoucí. Itcho přistupuje k rytmům s jakousi šansonovou rozevlátostí, což se hodí jen k jistým druhům hudby, ale zdaleka ne ke všem. Jeho zpěv působí „samoučně“, potřeboval by dovzdělat v oblasti různých pěveckých technik.

 

Veronika Stýblová

 

 

Plusy: Technicky nejlepší zpěvačka v celé soutěži. Největší rozsah, největší síla hlasu, zvládnuté takřka všechny zásadní pěvecké techniky, výborná intonace, přesné frázování. Je schopna dobře zazpívat i ty nejnáročnější popové skladby.
 

Mínusy: Barva hlasu není úplně unikátní a rozpoznatelná. Řada diváků vnímá dobrý zpěv, ale slabší emoce. Někdy se jedná o tak zdařilou kopii původní skladby, že – přestože je to bravurně odzpívané – tam zcela schází vlastní vklad a Veronika tak působí více jako hudební nástroj, než jako zpěvačka.

 

Martin Šafařík

 

 

Plusy: Výrazný, sytý, velmi hluboký hlas, na české rock-pop scéně poměrně unikátní. Bezproblémové intonování, velká muzikálnost, sympatický projev.
 

Mínusy: Příliš silné manýry (výslovnost hlásek K a P s přídechem H, občas žvatlavá výslovnost českých textů, jako kdyby šlo o text anglický, občas nevhodné hlasité vydechování na konci frází), zejména v rockových věcech.

 


Jak je vidět, soutěžící se od sebe hodně liší a jen těžko se dá odhadnout, kdo vyhraje. Favorizovaný soutěžící může nakonec doplatit na to, že si hlasující divák řekne „ten nebo ta dostane i tak dost hlasů“ a favorit tak překvapivě může skončit v soutěži velmi brzy. Naopak, podceňovaný soutěžící může vzbudit v divácích soucitné sympatie, i toho jsme byli mnohokrát v SuperStar svědkem. Jedna věc je jistá – ať vyhraje kdokoli z nich, už teď si každý našel svoji fanouškovskou skupinu. Do zelí si navzájem nepolezou, protože třeba Veronika bude vždy zpívat jiný typ hudby než Sabina. Adam už předem deklaroval, že se chce věnovat okrajovějším žánrům a hlavně svému milovanému rock’n’rollu. Štefan už před soutěží exceloval v alternativní hudbě. A Šafův hlas je tak jedinečný, že se okamžitě na české hudební scéně uplatní.

 

Svým způsobem už vyhráli všichni. Posluchači se o nich dozvěděli a mají představu o jejich dalším hudebním vývoji. Bude na každém soutěžícím, jak s tím faktem, že se čtvrt roku objevovali před téměř milionem televizních diváků (a dalšími diváky na internetu), nakonec naloží. Vítěz to bude mít o něco příjemnější a pohodlnější, hlavně z finančního hlediska, ale nakonec stejně nejvíc záleží na talentu a osobní píli. Jako ostatně ve všech oborech.17 hlasů
Vaše hodnocení