Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Do semifinálových a finálových kol se nepodívá několik zajímavých lidí. Proč jim postup unikl a jaké byly jejich šance?

Zůstali před branami SuperStar. Proč?

Holubec
zdroj: TV Nova Holubec
aktualizováno 13.03.2013, 08:11 | 13.03.2013, 07:55 | krasna.cz/Scalex

Do semifinálových a finálových kol se nepodívá několik zajímavých lidí. Proč jim postup unikl a jaké byly jejich šance?

Složení semifinálového kola už známe, všichni postupující z Dlouhé cesty nám byli představeni, ale v soutěži se objevilo několik jedinců, kteří si přeci jen zaslouží ještě jednu zmínku. Na co doplatili? Proč nepostoupili do nejužšího výběru? Bylo to přísností pravidel, krutostí porotců, nebo si za to soutěžící mohli sami? Pojďme se podívat na několik z nich.

 

Jacqueline Kahlová - na sestru úspěšné Debbi bylo asi zvědavo hodně lidí. Jackie ale svoji šanci nevyužila. Její zpěv byl technicky v pořádku, ale scházel mu šmrnc. Na pódiu zpívala bez většího zaujetí, jako když poslušná školačka plní úkol od paní učitelky. Pro tuhle soutěž je ale cenný člověk, který do zpěvu dává vášeň, emoce, se kterým tu skladbu na pódiu prožijeme.

SuperStar: Jacqueline Kahlová
(Foto: oficiální zdroj)

 

Adéla Michálková –nebyla úplně zázračná a při zpěvu se mi zdála příliš soustředěná na výsledek. Scházelo mi u ní větší uvolnění. Myslím, že typově je výrazná podobně jako Natálie Kubištová, ale ta si to na pódiu na rozdíl od Adély více užívá. Možná právě proto postoupila, zatímco pro Adélu to byla konečná – což více než Adéla oplakala Ewa Farna.

 

Superstar: Duel Michálková-Kucharovič
(Foto: TV Nova)

 

Vladimír Kucharovič – už dříve jsem ho srovnával s Petrem Kutheilem a myslím, že to sedí. Tedy co do tlačení na pilu a pódiových gest určitě. Petr (asi si ho pamatujete z Hlasu Česko Slovenska) je ale technicky lepší zpěvák. Vladimír je přespříliš nespoutaný, asi by potřeboval poradce, který by ho trochu usměrnil.

 

Dominika Macková – té je velká škoda, protože její barva hlasu je nesmírně zajímavá a skupinu semifinalistek by hodně oživila. Ale ani ona se nedokázala na pódiu rozjet a užít si to. Působila jako ustrašený zajíček.

 

Tomáš Kaliarik a Tomáš Súčik – dva Tomášové, každý jiný, každý zajímavý a ani jeden nepostoupil. U nich si přitom myslím, že žádnou chybu neudělali. Mají možná lehce fádnější barvu hlasů, ale v semifinále by jim to slušelo a ještě by to mohli ostatním pěkně natřít. Tomáš Kaliarik exceloval v milostném Duetu, Súčik je zase mužný prototyp s dobře zvládnutou pěveckou technikou. Klidně bych ho vyměnil třeba za Karola Komendu, který zazářil jen na castingu a pak už nepředvedl lautr nic.

 

Superstar: Duel Debnárová - Kaliarik
(Foto: TV Nova)

 

Vojtěch Zakouřil a Martin Holubec – měli to být tahouni pro nejmladší publikum, ale neměli absolutně žádný šmrnc. Nabízí se srovnání se stejně starým Martinem Harichem z minulé SuperStar – a to je nebe a dudy. Harich je správně střelený, sympatický, nebojácný, do všeho jde po hlavě a při tom všem dobře zpívá. Zakouřil s Holubcem zpívali spíše podprůměrně a jestli se do budoucna chtějí více věnovat hudbě, musejí na sobě ještě hodně zapracovat.

 

Superstar Zakouřil
(Foto: TV Nova)

 

Kristína Barkociová – u ní je problém spíše v psychice. Je křehčí, než se na první pohled zdá a nechá se poměrně snadno rozhodit a pro slzy nejde daleko. Jenže v téhle soutěži to není jednoduché a psychická odolnost je tu velmi důležitá. Takže i když Kristína zpívá velmi slušně, myslím, že stopku jí dala hlavně její nevyrovnanost.

 

Superstar: Duel Dotřel - Barkociová
(Foto: TV Nova)

 

Kristýna Šebíková – jeden z nejzajímavějších nepostupů. Celou dobu podávala bezchybné výkony a Paľův argument o těžké konkurenci podle mě neobstojí – do semifinále šli i výrazně slabší soutěžící. Celý tento článek jsou jen moje spekulace, do pozadí soutěže nevidím o nic víc než běžný televizní divák, takže se můžu jen domnívat, že vstupenku do semifinále zkrátka dostali ti, kteří se do šoubyznysu ještě nedostali a kteří ještě nemají kariéru tak rozjetou. To Kristýna alias Kristie už tak trochu má.

 

SuperStar: Kristýna Šebíková
(Foto: Nova.cz)

 

Lucia Adamovičová – další z lidí, který zazářil na castingu a pak už byl jen „docela dobrý“. Lucia už v Divadle nepředvedla nic, z čeho by si člověk vyloženě sedl na zadek. Těžko ale říct, čím to je, že na castingu působila tak kouzelně a najednou se to vytratilo. Ale bylo to tak u více soutěžících.

 

Lucia Adamovičová
(Foto: oficiální zdroj)

 

Jill MacDonald – slibná divoká karta, která se nakonec rozplynula kvůli problémům s hlasivkami. SuperStar by pro Jill znamenala velkou hlasovou zátěž a tu si nemohla dovolit. Takže jedna zajímavá soutěžící skončila dříve, než se stihla pořádně projevit a jestli ji chceme slyšet, holt za ní musíme do některého z pražských klubů.

 

Jan Šenkapoul – pamatujete si zpěváka, který nemá rád veselé písně a zpívá jen ty smutné? Asi by mě tak trochu sadisticky bavilo vidět ho v druhém divadelním dni, jak zpívá Nonstop… Honzovi ale podrazila nohy spíš jeho neschopnost naučit se rychle soutěžní skladbu a dobře ji na pódiu odzpívat. Asi je škoda, že nepostoupil, mohl z něj být podobný samorost, jako byl Michal Šeps, akorát Honza by byl lépe zpívající.

 

Jan Šenkapoul, SuperStar
(Foto: oficiální zdroj)

 

Simona Mazánová – nepostoupila ani do Divadla a nejsem si jistý, že to bylo od poroty správné rozhodnutí. Na to by byla potřeba slyšet ještě nějaká jiná píseň. Jestli si na Simonu nevzpomínáte – byla to ta holka s kytarou, co zpívala velice emotivním hlasem smutnou píseň a Ewa si pak stěžovala, že se na ni ten smutek přenesl. Možná by Simona nic dalšího zázračného nepředvedla, ale přijde mi líto, že byla tak razantně odstřelená.

 

Mazánová
(Foto: TV Nova)

 

Jako prvnímu jsem se v tomto článku věnoval Jacqueline Kahlové a v její rodině zase skončím. Musím totiž připomenout, že její sestra Debbi v SuperStar také příliš neuspěla. Sice se dostala do semifinále, ale hned v prvním kole z něj vypadla . Přesto zanechala nesmazatelný dojem, zkontaktovala se se správnými lidmi a nakonec vydala oceňované album a její kariéra pomalu stoupá. Takže ani ti, o kterých jsem psal v článku, nemusejí zoufat. Pokud mají touhu věnovat se hudbě, neúspěch v soutěži je nemůže zastavit. A kdo ví, třeba nakonec udělají zajímavější kariéru, než někdo, kdo se sice dostal v SuperStar dál, ale neuměl to správně využít.
 

Deborah Kahlová6 hlasů
Vaše hodnocení