Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokoj je místo, ve kterém trávíte nejvíce svého času. Proto byste si měly dát záležet, abyste se v něm cítily dobře a měl příjemnou atmosféru.

3 praktické tipy, jak do svého pokoje vnesete pozitivní energii

pokoj - 1
zdroj: Getty Images pokoj - 1
aktualizováno 16.08.2018, 00:00 | 16.08.2018, 00:00 | MT

Pokoj je místo, ve kterém trávíte nejvíce svého času. Proto byste si měly dát záležet, abyste se v něm cítily dobře a měl příjemnou atmosféru.

Zkrátka tak, abyste se v něm dokázala uvolnit a dokonale relaxovat. Energii v pokoji můžete mimo jiné ovlivnit jeho výzdobou a doplňky. Které drobnosti vám pomohou vylepšit atmosféru vaší "svatyně"?


1. Vyhoďte všechno staré a nepotřebné
Staré oblečení, fotky bývalých, ale také šuplíky, kam jste nedostaly odvahu se už několik let podívat, v sobě přirozeně nesou negativní energii, která vám nevědomky může bránit v pokoji relaxovat. Vyřaďte si proto jeden konkrétní den, kdy vyhodíte, spálíte nebo roztrháte všechno staré a nepotřebné. Uvidíte, jak se vám uleví.

 

pokoj - 3
(Foto: Getty Images)


2. Svíčky, vonné tyčinky a jiné vymoženosti
Okolní prostředí vnímáme mnoha různými smysly. Je dokázané, že svíčky, a zejména pak vonné svíčky, nás přirozeně uklidňují, protože příznivě působí na několik našich smyslů. Rozmístěte si je do několika různých míst po pokoji a nejlépe využijte také svícny nebo aromalampu. Vonná esence vám krásně provoní celý pokojíček a budete se v něm cítit jako v pohádce.

 

pokoj - 2
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Zařiď si pokoj podle feng šuej

3 tipy, jak si přes léto vylepšit svůj pokoj

Když se ti zdá tvůj pokoj přeplácaný


3. Amulety, sošky a dekorace
Duchovno nám v neposlední řadě do pokoje pomohou vnést i různé předměty, které jsou samy o sobě nabité pozitivní energii. Vystavte si například malou sošku Buddhy, který reprezentuje svobodu mysli, štěstí a životní energii. Vyskládat si v pokoji můžete také nějaké své talismany nebo kameny pro štěstí. A kam jednotlivé předměty umístit? Řiďte se svou intuicí!0 hlasů
Vaše hodnocení