Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Rády si s kamarádkami pouštíte horory, ale nejraději byste něco strašidelného zažily i na vlastní kůži? Vyrazte na místa, kde se vůbec nebudete cítit pohodlně a bude vám běhat mráz po zádech! Bojácným vstup zakázán.

4 místa, která nahánějí hrůzu: I v Česku máme hřbitov zvířátek a les sebevrahů!

tajemno
zdroj: Getty Images tajemno
aktualizováno 25.05.2019, 00:00 | 25.05.2019, 00:00 | Krásná.cz

Rády si s kamarádkami pouštíte horory, ale nejraději byste něco strašidelného zažily i na vlastní kůži? Vyrazte na místa, kde se vůbec nebudete cítit pohodlně a bude vám běhat mráz po zádech! Bojácným vstup zakázán.

Teplé počasí láká k výletům, odhodlejte se ale podniknout něco, při čem zjistíte, jak moc velkou máte odvahu. Přijde vám, že máte pro strach uděláno a jen tak něco vás nevyděsí? Zjistěte, jak s vaší sebejistotou zamává atmosféra těchto čtyř míst.


Temný les, ve kterém se dějí paranormální jevy


Pokud jste viděly film Les sebevrahů, možná vás překvapí, že něco podobného se nachází i v naší zemi. Jde o Branišovský les v jižních Čechách poblíž Českých Budějovic, ve kterém se nachází strom oběšenců a kdysi se tu mnoho lidí utopilo v bažinách, což zde rozhodně zanechalo následky.

 

tajemno
(Foto: Getty Images)


Návštěvníci tohoto místa se shodují v tom, že je tu pronásledovaly nikomu nepatřící kroky a tlumený mužský hlas. Během pobytu jakoby je něco ponoukalo k podivným činům a zažívali pocit brnění po těle. Také jsou tady občas slyšet zvláštní melodie vycházející z dálky, za kterými máte nutkání jít, a nezřídka na vás vybafne černý stín. Na fotografiích, které zde pořídíte, se také někdy objeví podivné postavy, aniž byste je tu během procházky potkaly.


Katova ulička


Jde o nejužší uličku v České republice, která má jen něco málo přes půl metru na šířku a do které se nedostane moc světla. Nachází se v krušnohorské Kadani. Podle pověsti byla v jejích zdech zaživa zazděná jeptiška a každý den tudy procházel kat, když šel na popravčí místo k pranýři a šibenici. Svědci potvrdili, že po setmění můžete v uličce narazit na duchy těchto dvou osob. Ty však potrestají jen ty procházející lidi, kteří nemají v životě dobré úmysly.

 

tajemno
(Foto: Getty Images)


Řbitov zvířátek


Viděly jste tento hororový film podle knihy slavného spisovatele Stephena Kinga? Sám autor byl po napsání příběhu svým dílem tak zhnusen, že ho nikdy nechtěl vydat. Přitom podobné místo jako z tohoto filmu, tedy hřbitov domácích mazlíčků, se nachází i u nás. Jde o tajemný psí hřbitov v moravském Kunštátě, který zde funguje od konce 19. století a jsou tu dokonce i jména pohřbených psů. Nic pro slabé povahy!

 

 ČTĚTE TAKÉ:

VÁŠ PŘÍBĚH: Tajemné síly mě ochránily před autonehodou
VÁŠ PŘÍBĚH: Pronásledoval mě duch!
VÁŠ PŘÍBĚH: Děsivý vzkaz ze záhrobí! Prasklá žárovka hlásí smrt!


Krvavé lázně


Jáchymovské lázně poblíž Karlových Varů vám budou zpočátku připadat úplně neškodné. Časem vám ale dojde, že tu něco není v pořádku a zdejší atmosféra rozhodně není tak uklidňující, jak by měla v lázeňském prostředí být. Kdysi tu totiž v uranových dolech pracovali političtí vězni umístění do trestaneckých táborů. Dolovali rudu mimo jiné ve Věži smrti a na následky ozáření mnoho z nich zemřelo. A to je na zneklidňující energii vycházející z tohoto místa poznat!0 hlasů
Vaše hodnocení