Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už zítra začáná advent, čas, který má většina z nás spojený s očekáváním Vánoc. Kromě toho, že advent značí pouhé čtyři týdny zbývající do Štědrého dne, jde o velmi magické období.

Adventní rituály prozradí, jestli se v příštím roce dočkáte lásky nebo peněz

rituál
zdroj: Getty Images rituál
aktualizováno 30.11.2019, 00:00 | 30.11.2019, 00:00 | Krásná.cz

Už zítra začáná advent, čas, který má většina z nás spojený s očekáváním Vánoc. Kromě toho, že advent značí pouhé čtyři týdny zbývající do Štědrého dne, jde o velmi magické období.

Jaké rituály můžete v následujících dnech provést?


Co udělat 30. listopadu


Možná si myslíte, že lití olova patří až na Vánoce. Dřív ale dívky lily olovo už v tento den, aby podle vylitých fitgurek zjistily, zda budou mít hezkého nebo ošklivého nápadníka. Mladé ženy také vysekávaly díru do ledu, ve které měly spatřit podobu svého budoucího partnera, avšak to je v dnešním počasí a také kvůli bezpečí spíš nereálné.


Pokud má ale vaše babička slepice, můžete se nechat inspirovat dalším dávným rituálem. Pokud zaklepete na dveře kurníku a ozve se kohout, tak navážete v příštím roce vztah. Jestli ale uslyšíte slepici, tak vás láska potká až později.


Rituál na 1. adventní noc


Dřív lidé hledali pomocí proutku poklady. Nejlépe mělo jít o proutek z lísky. Ten má největší moc, pokud je ulomený o půlnoci prvního adventu. A to není všechno, jeho moc se zdvojnásobňuje, jestli jste proutek získaly na hranicích Česka. Kromě toho se proutek nesmí ustříhnout, ale ulomit, aby jeho magická síla zůstala uchována. Takový proutek by vás měl odvést k peněžnímu majetku a jestliže ho umístíte domů, tak tím přivoláte víc peněz k celé rodině.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Výroba adventního věnce
Užijte si adventní čas naplno: 7 tipů, které v něm nesmí chybět
Máš přání? Vyzkoušej magii svíček


4. prosince: Čas uříznout barborku a zjistit, jestli na vás čeká velká láska


Tohle je nejspíš jeden z nejrozšířenějších a nejstarších adventních zvyků. Dřív díky němu dívka zjistila, zda se v následujícím roce provdá. V dnešní době už se ale dá tato tradice lehce pozměnit v tom, že vám pomůže odhalit, jestli se v příštích měsících zamilujete a vaše láska bude opětovaná.


Jak tento rituál provést? Přesně 4. prosince, v den, který letos připadá na středu, byste měly uříznout větvičku z třešně. Pak ji dejte do vázy a čekejte, jestli vám nejpozději do Štědrého dne rozkvete. Pokud ano, tak brzy potkáte budoucího přítele anebo se opět zamilujete do toho stávajícího.


Od zítřka si dávejte si pozor na čtvrtky


Dávní Keltové věřili, že během Adventu dokážou lidi hodně potrápit duchové. Ti by měli být nejaktivnější každý čtvrtek. Pokud byste se vracely později domů, mohly byste podle těchto pověr potkat děsivé psy nebo prasata, ale i bludičky, oživlé panenky a podivné, často ohnivé pocestné.

 

věštění
(Foto: Getty Images)


Jak těmto bytostem zabránit, aby se dostaly až k vám domů? Z dob, kdy lidé věřili těmto pověrám, se zachoval zvyk věšet jmelí. To by se mělo dát spolu s jedlovými větmi do blízkosti oken nebo dveří. Kromě toho by se mělo vaše obydlí také pravidelně vykuřovat vonnými esencemi, aby se tajemní tvorové drželi co nejdále.


V neděli přicházejí prorocké sny


Každou adventní neděli si také dávejte pozor na to, co se vám zdá. Adventní sny totiž vypovídají hodně o tom, co se vám v budoucnu stane a snadno se tak stávají realitou. Pokud máte rády veštění, tak zkuste hned po probuzení nezapomenout, co se vám zdálo a pak vyčkejte, jestli se to naplní.


Narodily jste se během adventního období? Měly byste mít schopnost vidět duchy!


Od dávných dob se také říká, že pokud jste se narodily během čtyř adventních týdnů, máte možnost vidět to, co je ostatním lidem skryto. Jde například o duchy nebo o různé bytosti. Že to zní strašidelně? Nebojte se, to, že k tomu máte předpoklady, ještě nic neznamená. Musíte tuto schopnost také objevit a naučit se s ní pracovat.0 hlasů
Vaše hodnocení