Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Lidský mozek produkuje 12 00 až 50 000 myšlenek denně. To už zní samo o sobě dost neuvěřitelně. A to ještě nevíte, čeho všeho je lidská mysl ještě schopná. Tohle vás překvapí!

FAKTA K NEUVĚŘENÍ! Červenozelená barva existuje a lhář lépe odhalí dalšího lháře! Co dalšího nevíte?

studentka
zdroj: Getty Images studentka
aktualizováno 05.10.2019, 00:00 | 05.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Lidský mozek produkuje 12 00 až 50 000 myšlenek denně. To už zní samo o sobě dost neuvěřitelně. A to ještě nevíte, čeho všeho je lidská mysl ještě schopná. Tohle vás překvapí!

Poznáváte se v těchto věcech? Přečtěte si, co se skrývá ve vaší mysli.


1. 9 z 10 lidí trpí fantomovou vibrací


Znáte ten pocit, kdy vám přijde jako by vám někdo volal? Když ale vytáhnete mobil, tak zjistíte, že vás nikdo nesháněl. Nejspíš půjde o velmi rozvinutý syndrom takzvané fantomové vibrace.


2. Červenozelená a modrožlutá: Tyto barvy existují, ale nevidíme je


Červenozelená barva se v našem světě skutečně nachází a není to ten hnědý odstín, který smícháním těchto dvou barev vznikne. Stejně tak se ani nažloutlá modrá, kterou vaše oko není schopné vidět, nepodobá zelené barvě. Červenozelenou a modrožlutou barvu si nedovedete ani představit, protože vaše mysl nemá žádný referenční bod k tomu, abyste tyto barvy mohly rozpoznat. Existují však a říká se jim zakázané barvy. Jen je lidským okem nevidíte, což je ale úplně normální.


3. Lhář lépe odhalí druhého lháře


Teorie z psychologie a neurovědy říkají, že pokud umíte dokonale lhát, budete umět také poznat jiného lháře. Lháři totiž mají lépe vyvinutou schopnost vycítit, co si zrovna myslí druhý člověk a přesvědčit ho o opaku.

 

přemýšlení
(Foto: Getty Images)


4. Jste zapomětlivé? To je známka vysoké inteligence


Často na něco zapomínáte nebo něco ztrácíte, až se vám kvůli tomu občas někdo směje? Nevěšte hlavu. Je pravda, že dobrá paměť je jednou z nejužitečnějších schopností. Podle vědců je ale stejně důležité si věci jak pamatovat, tak zapomínat. Naoko špatná paměť totiž vzniká kvůli tomu, že si mozek dělá prostor pro důležitější informace. Brání vám tak v tom, abyste plýtvaly prostorem a energií na zapamatování hloupostí.


Navíc není divu, že zapomínáte na důležité věci, když si toho musíte pamatovat víc. Je vědecky dokázané, že naráz je člověk schopný si pamatovat jen 3-4 věci.


5. Odmítnutí skutečně fyzicky bolí


Neurovědci potvrdili, že odmítnutí od druhého člověka nám opravdu způsobuje bolest. Reakce na emoční a fyzickou bolest jsou si totiž velmi podobné. Při obou situacích se v těle uvolňuje chemická látka, která by měla bolest potlačovat.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Fakta o lidském mozku, která vás v noci nenechají spát
Co o tobě prozradí oblíbená barva tvého spodního prádla?
Lže ti? Známe trik, který odhalí KAŽDÉHO LHÁŘE


6. Spokojenost uzavře v mozku výuková centra


Stěžujete si, že v životě nemáte vůbec žádnou stabilitu? Tyto podmínky však vás a vaši osobnost zlepšují. Vědci tvrdí, že když jste mimo vaši komfortní zónu, tak se hodně věcí učíte a vyvíjíte se a naopak. To zní optimisticky, ne?


Na druhou stranu čím víc jste šťastnější, tím méně spánku potřebujete k tomu, abyste normálně fungovaly. Smutek vaši potřebu spánku zase zvyšuje.


7. 85 % toho, čeho se bojíte, se ve skutečnosti nestane


Představujete si přes den spoustu negativních věcí, které by se mohly stát? Uklidněte se, k většině z nich vůbec nedojde. Během výzkumu byli lidé požádáni, aby si zapsali všechny starosti, které je tíží. Ukázalo se, že pouhé procento z nich se opravdu vyplnilo.


8. Fóbie se dědí


Strach z pavouků můžete mít klidně po své babičce. I obavy se totiž skrz vzpomínky předávají do genů. Pokud se něčeho bojíte a nemáte k tomu důvod, pak zapátrejte, jestli podobnými panikami jako vy netrpěl někdo z vaší rodiny už dřív.

 

strach
(Foto: Getty Images)


9. Utrácení peněz za druhé vás činí šťastnějšími


Utrácení peněz je stejně důležité jako jejich vydělávání. Pokud ale utratíte svůj výdělek za jiné lidi, tak vám to přinese víc štěstí než útrata za sebe. Na sebe ale rozhodně nezapomínejte a investujte do sebe také!


10. Nejvíce stresu lidé zažívají mezi 18. a 33. rokem


Vědci zjistili, že po 33. narozeninách se začíná snižovat množství stresu, který pociťujete. Ženy také ve výzkumu uvedly, že se cítí být pod větším stresem než muži.0 hlasů
Vaše hodnocení