Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mezi různé talismany, dekorace a věci spojené s duchovnem a sny, rozhodně vedou lapače snů, které mají nejen dlouhou historii, ale navíc z nich můžeš mít i užitek, pokud věříš, že skutečně fungují.

Chceš klidný spánek? Zkus lapače snů

Lapač snů - 3
zdroj: Thinkstockphotos Lapač snů - 3
aktualizováno 19.02.2013, 00:00 | 19.02.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Mezi různé talismany, dekorace a věci spojené s duchovnem a sny, rozhodně vedou lapače snů, které mají nejen dlouhou historii, ale navíc z nich můžeš mít i užitek, pokud věříš, že skutečně fungují.

V dnešní době už se dají lapače snů sehnat v různých e-shopech, dokonce i v kamenných obchodech, nebo pokud jsi šikovná, můžeš si zkusit jeden vyrobit sama doma.

Historie lapačů snů


Se vznikem lapačů snů se pojí jedna poměrně známá legenda. Starý kněz vystoupil na vysokou horu a měl vidění, ve kterém se mu zjevil Iktomi, učitel moudrosti, v podobě pavouka. Vzal vrbovou obruč zdobenou peřím, koňskými vlasy, korálky a obětními dary a během toho, jak mluvil, z ní tkal síť. Mluvil o cyklu života, o dětství, dospívání a stáří, o dobrých a zlých silách, které ovlivňují náš život. Když domluvil, podal knězi upletenou síť, která byla dokonalým kruhem s dírou uprostřed. Měla pomoci jemu a jeho národu k dosažení cílů a vizí. Víra a dobré myšlenky zůstanou zachyceny podle jeho slov v síti, ty špatné propadnou dírou.

 

Lapač snů - 4
Matka vyrobila pro své dítě lapač snů, aby mohlo lépe spát. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Druhá legenda, která se vypráví také v souvislosti s lapačem snů, je o matce a dítěti, které stále plakalo a nemohlo spát. Jedna moudrá žena poradila matce, aby vyrobila pro dítě kouzelný talisman, který by vše špatné zachycoval, a dítě pak bude moci klidně spát – poradila jí, jak na to, a tak vznikl první lapač snů.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Sny o lásce: Co znamenají?
Ovládni své zlé sny
Jednoduchý a FUNGUJÍCÍ návod, jak si splnit své sny

Existují i další, méně známé, legendy, teď už ale k samotnému významu.

Význam lapače snů

Významů mají lapače snů spousty – vznik a historie lapačů se liší podle národa a kmene, který historii vypráví. Hlavní význam je ale poměrně jasný a neměnný – lapače snů by měly zachycovat a blokovat negativní energii. Podle severoamerických indiánů je také hlavní úkol zachycovat dobré sny a odhánět špatné, aby se tak zajistil klidný a nerušený spánek.

Nejčastěji jsou lapače vyrobeny z obroučky vrby, vnitřek tvoří síťka (pavučina) a okraje jsou zdobené peřím, kamínky a korálky. Celkově se skládají z několika částí a každá z nich má svůj specifický význam.

Charakteristika a barvy

Lapače mohou být vyrobeny a zdobeny různými motivy a materiály. Dokonce mohou mít i různé barvy, každá má ale svou charakteristiku. Fialová barva značí magické zákoutí, bílá znamená klid a odpočinek, oranžová úspěch a kariéru, žlutá je znakem radosti, optimismu a štěstí, růžová značí lásku, přátelství a štěstí, červená erotiku, akci a napětí, modrá je klid - zelená a hnědá jsou barvy přírody a zdraví.

 

Lapač snů - 2
Lapače snů mají různou barvu, záleží na tom, k čemu je potřebuješ. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Proto si ve svém životě vyber oblast, do které bys potřebovala vnést pozitivní energii a takovou si vyber barvu lapače, který pověsíš nad svou postel.

Pokud si chceš sama lapač snů vyrobit, můžeš to zkusit podle následujícího videa:

 8 hlasů
Vaše hodnocení