Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nemůžeš si sice vybrat, do jaké rodiny se narodíš, za to se ale můžeš rozhodnout, jaké vztahy s nimi budeš udržovat. Navíc, podle psychologů, naše vztahy s rodinou o nás prozradí daleko více, než jsme si vědomi. Co prozrazuje ten tvůj o tobě?

Co o tobě řekne tvůj vztah s rodinou?

Přísný otec
zdroj: Thinkstockphotos Přísný otec
aktualizováno 21.11.2013, 00:00 | 21.11.2013, 00:00 | Krasna.cz/an

Nemůžeš si sice vybrat, do jaké rodiny se narodíš, za to se ale můžeš rozhodnout, jaké vztahy s nimi budeš udržovat. Navíc, podle psychologů, naše vztahy s rodinou o nás prozradí daleko více, než jsme si vědomi. Co prozrazuje ten tvůj o tobě?

Patříš do rodiny, kde jste si všichni navzájem velmi blízcí? Pokud ano, štěstí bude mít pravděpodobně i člověk, který s tebou jednou bude mít vztah. Slečny, které mají blízko ke své rodině, mají často velmi dobrý přehled o tom, co je pro rodinu důležité a co je v ní důležité. Navíc hledají i vztahy vážné a dlouhodobé. Pokud tedy máš dobrý vztah s rodinou, je větší pravděpodobnost, že patříš do kategorie sebevědomých a šťastných jednotlivců, což je dobrým základem pro tvorbu dalších vztahů.

 

Šťasná rodina
Dobré vztahy v rodině je to nejlepší, co ti rodiče mohou do budoucna dát. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Pokud máš velmi blízko k otci

Někteří mají tento vztah vyvážený, jiní zase pociťují k otci velmi významný a silný vztah. Pokud i ty máš s otcem vřelý a láskyplný vztah, je možné, že při vlastním výběru životního partnera budeš dost vybíravá. Bude ti často velmi záležet na tom, co si o tom myslí tvůj taťka, a pokud ho neschválí, začneš si myslet, že pro tebe není dost dobrý. Výjimkou není ani možnost, že možná budeš hledat někoho, kdo se až příliš podobá tvému otci.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Sourozenci ovlivní tvou budoucí kariéru
Bijí tě rodiče? Může z tebe vyrůst násilník a asociál
MY A RODIČE: Ach jo! Mamka měla zase pravdu

Nezávislost vůči rodičům

Jak moc jsi na svých rodičích závislá? Na množství nezávislosti, kterou pociťuješ vůči svým rodičům, rozhodně záleží, protože ji pak přenášíme i do ostatních vztahů. Pořád ti rodiče dávají peníze na oblečení, zábavu a podobně? Pravděpodobně budeš pak hledat někoho, kdo bude dělat totéž.

 

Diskuze s rodiči
Jsi na rodičích až moc závislá, nebo je spíš už vůbec nepotřebuješ? (Foto: Thinkstockphotos)

 

Stále ti rodiče něco zakazují a mají hlavní slovo? Pak vyhledáváš někoho, kdo bude dominantní stejným způsobem. Naopak, pokud jsi vůči rodičům nezávislá, budeš tuto nezávislost vyhledávat i ve vlastních vztazích s přítelem.

Pokud jsi jedináček

Jsi jedináčkem? Po celou dobu svého dospívání jsi pozorovala životy svých rodičů jako jediné dítě? Jestliže je odpověď ano, pak asi budeš hledat vztah, ve kterém budeš ta nejdůležitější ty, stejně jako tomu bylo ve tvé rodině.

 

Jedináček
Jestli tě rodiče rozmazlili, budeš to mít v budoucnu těžké. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Budeš usilovat o to, abys ve vztahu byla ty ta nejdůležitější. Nemáš ráda, když tě někdo ignoruje a když to někdo dělá, je to pro tebe důvod ho ze svého života odstranit.

Pokud jsi nejstarší sourozenec


Nejstarší sourozenec je většinou zvyklý na to vést "smečku" ostatních dětí. Většinou je to tak, že to nekončí ani po tom, co se odstěhují. Když jsi tedy ty ta nejstarší, pak máš dost velké předpoklady k tomu, že budeš vést určitou skupinu lidí, plánovat akce a být vůdčí osobnost. Nejčastěji hledáš vztah, kde ty budeš ta, která bude dávat rozkazy. Nejstaršímu sourozenci může být také obtížné se nějak zavděčit.

BUDE TĚ ZAJÍMAT:
Doma.cz píše: 
Je váš partner tulimílek? S výběrem dárků pro muže pomůže DÁRKOLOGIE
VÁŠ PŘÍBĚH: Po 15 letech manželství jsem zjistila, že jsem žila v iluzi

Když jsi nejmladší sourozenec

Nejmladší sourozenci většinou zůstávají takovými mazlíčky rodiny. Tito lidé si dávají pozor už od samého začátku, co se narodí, a jen zřídka dělají to, co nechtějí. Mají také často tendenci sejít z vlastní cesty. Z toho důvodu je někdy těžké s nimi něco řešit. Na druhou stranu, mladší sourozenci nemají problém udělat dobrý dojem. V době, kdy se narodili, totiž již přišli do vybudované rodiny, které se museli nějak přizpůsobit. Mladší děti se takto musejí i vypořádat s oblečením, které před nimi už někdo měl a to samé platí i u hraček - většinou tedy nejsou tyto lidé ani vybíraví.

Jaká jsi tedy ty? Sedí na tebe tato charakteristika?5 hlasů
Vaše hodnocení