Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Co všechno prozradí řeč těla? Nositelka Nobelovy ceny Roger Wolcott Sperry provedla výzkum, který ukázal, že i tak obyčejná věc jako je křížení prstů toho hodně dokazuje o vaší osobnosti. Mozek je totiž rozdělený na dvě poloviny, pravou a levou. V...

Způsob křížení prstů odhalí obětavost i perfekcionismus

usmívající se dívka
zdroj: Getty Images usmívající se dívka
aktualizováno 02.11.2019, 00:00 | 02.11.2019, 00:00 | Krásná.cz

Co všechno prozradí řeč těla? Nositelka Nobelovy ceny Roger Wolcott Sperry provedla výzkum, který ukázal, že i tak obyčejná věc jako je křížení prstů toho hodně dokazuje o vaší osobnosti. Mozek je totiž rozdělený na dvě poloviny, pravou a levou. Vaše chování je pak spojené s tím, která část je aktivnější.

Bez vědomého soustředění složte ruce do klína a sevřete prsty tak, aby palce zůstaly venku. Teď se podívejte - jakým způsobem křížíte prsty, když sedíte se založenýma rukama? Nebo je máte složené rovně vedle sebe?


1. Když pokládáte levý palec přes pravý

 

co všechno prozradí prsty
(Foto: Brightside.me)


Pokud k sobě dáváte ruce tímto způsobem, je zřejmé, že patříte mezi praktické dívky. Nerozhodujete se uspěchaně a vaše rozhodnutí nezávisí na emocích, které zrovna prožíváte. Než v něčem dojdete k závěru, vždycky zvážíte všechny výhody i nevýhody. Také máte dobrou schopnost odhalit, když vám druzí lidé lžou. Je proto velmi těžké vás v čemkoliv oklamat.


Obě tyto vlastnosti na vás druzí lidé oceňují, členové rodiny a přátelé k vám často chodí pro radu. Většinou jim poradíte dobře a moudře. To ale ještě neznamená, že jste kvůli své praktičnosti vážné a neumíte se bavit. Váš smysl pro humor je nepředvídatelný a často se projeví ve chvíli, kdy by to druzí lidé nečekali. Umíte si udělat legraci i z něčeho, co by druhé lidi ani nenapadlo. Díky tomu jste na společenských akcích magnetem, který k sobě vždycky přitáhne pozornost dalších lidí.


Také ale patříte mezi romantičky, které vždycky ví, co je správné v určitou chvíli říct.


2. Oba palce máte rovně

 

co všechno prozradí prsty
(Foto: Brightside.me)


Jestliže si nejčastěji pokládáte ruce takto, vyrostly z vás perfekcionistky, které čekají stejnou míru soustředěnosti i od ostatních. Stejně tak jste ale obětavé dívky a často zohledňujete potřeby druhých. Pro ostatní lidi jste dobrým vzorem a přirozenou vůdkyní. Než uděláte nějaké rozhodnutí, vždy si vyslechnete názory dalších lidí a snažíte se porozumět jejich úhlu pohledu. Vaše upřímnost dokáže být odzbrojující a právě díky ní se dokážete snadno sblížit s ostatními.

 

ČTĚTE TAKÉ:

ŠÍLENÉ! Tohle všechno o tobě prozradí PROFILOVKA NA FACEBOOKU
Uši prozradí, jakou máš inteligenci
Máš ve svém okolí LHÁŘE? Víme, co ho odhalí


Upřímnosti si ceníte také ve vztazích. Svému partnerovi neváháte sdělit, co vás zrovna trápí a stejný přístup čekáte také od něj.


3. Pravým palcem schováváte ten levý

 

co všechno prozradí prsty
(Foto: Brightside.me)


Jestliže pravým palcem míříte doleva, zatímco ostatní prsty máte sevřené, pak jste nejspíš dívka s vysokým emocionálním kvocientem. Rychle pochopíte, co druhý člověk cítí, i když se před vámi snaží své skutečné emoce skrýt. Jste schopné porozumět také hlubším pocitům. Tahle vaše jedinečná schopnost z vás dělá velmi přitažlivé osobnosti a ostatním usnadňuje, aby se vám dokázali otevřít.


Často vidíte určité problémy z jiného pohledu než většina lidí. Nebojíte se myslet samy za sebe a díky tomu většinou uděláte správné rozhodnutí. Když se ale musíte rozhodovat, tak vám to také trvá déle než ostatním. Snažíte se totiž zvážit všechny emocionální stránky problému, který musíte vyřešit.


Ve vztahu chápete i to, co partner nedokáže vyslovit. Uspokojování emocionálních potřeb vám rozhodně nedělá problém.0 hlasů
Vaše hodnocení