Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Představ si, že bys mohla procházet zdmi, létat či se podívat kamkoliv na světě. To údajně umožňuje astrální cestování, které se můžeš naučit i ty.

Dobrodružství venku z těla - astrální cestování

Duše - 2
zdroj: Thinkstockphotos Duše - 2
aktualizováno 22.01.2013, 00:00 | 22.01.2013, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Představ si, že bys mohla procházet zdmi, létat či se podívat kamkoliv na světě. To údajně umožňuje astrální cestování, které se můžeš naučit i ty.

Astrální cestování není ve světě žádnou novinkou, lidstvu je známo už stovky let. Dříve ho používali šamani a věštkyně, když chtěli získat odpovědi na důležité otázky. Ale astrální cestování už také spoustu let zajímá obyčejné lidi, kteří přemýšlí o duchovních věcech. Existují dokonce i takoví, kteří pravidelně zkouší astrálně cestovat a aktivně se o tento druh tajemna zajímají.

O co vlastně jde?

Tvrdí se, že ve vesmíru existuje kromě té fyzické dimenze, ve které se zrovna nacházíme, i mnoho dalších dimenzí. Existuje tak i takzvaná astrální dimenze, kde může volně přebývat a volně se pohybovat pouze vědomí člověka. I když vědci jsou k této teorii značně skeptičtí a tvrdí, že nehmotné cestování zkrátka neexistuje, jsou lidé, kteří mohou z vlastní zkušenosti tvrdit opak.

 

Duše - 3
Kromě fyzického světa existuje i astrální. (Foto: Thinkstockphotos)

 

Astrální cestování se často spojuje s klinickou smrtí, což je případ, kdy se zastaví dech a srdeční činnost. Lidé se z takové smrti vrací s nějakým konkrétním zážitkem, který prožili ve změněném stavu vědomí. Nejde tu tedy o životní funkce (ty jsou při astrálním cestování zachovány), ale o to, že se jedná o stav, kdy duch – mysl, opouští fyzické tělo.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Aromaterapie pomůže tvému zdraví a pohladí i tvou duši
Jóga jako odpočinek pro tělo i duši
Nauč se meditovat
Na Doma.cz píší: Pět pravidel pro harmonii v interiéru

S tím nám pomůže astrální tělo, což je v podstatě kopie fyzické schránky. Ale necítíme ho, necítíme bolest a nemá žádné potřeby jako fyzické tělo, je to jen schránka pro astrální cestování.

Jak na to?

Důležité je uvolnění – relaxace. Nejdoporučovanější je klasická poloha vleže, kdy je člověk maximálně uvolněn, soustředí se na dýchání. Naprosté uvolnění je zkrátka základ, bez kterého to nepůjde, nesmíš totiž vnímat části svého těla, nesmíš se soustředit na fyzické části. Tahle fáze může trvat minuty i hodiny, záleží na tom, jak moc je člověk vytrénovaný.

Druhá fáze je stav prázdnoty, nicoty, kdy tě nebudou obtěžovat myšlenky. Je nutné dostat svou mysl do stavu, kdy ji nic netrápí, na nic se nezaměřuje. Pokud nějaká myšlenka přijde, nesmí trvat dlouho, musí být zase poslána pryč. To bývá často velice těžké, protože když si řekneš, že na nic nebudeš myslet, určitě víš, že to často způsobí ještě víc myšlenek. Navíc když je člověk v klidu, přemýšlí se lépe.

 

Duše - 1
Musíš se zbavit všech pocitů a být naprosto v klidu. (Foto: Thinkstockphotos)

 

To jsou základní fáze, které v lecčems připomínají meditaci a relaxaci, zbytek je na tobě. Je hodně nepravděpodobné, že se to povede na poprvé či na podruhé, někomu se to nemusí nikdy povést, ale důležité je zkoušet to, pokud v to skutečně věříš, pokud se naučíš odprostit se od fyzické podoby, možná zvládneš víc.

Spousta lidí astrální cestování a podobné stavy vůbec nezkouší a nepouští se do nich ze strachu, bojí se, že si zahrávají s něčím větším, s něčím, co jejich mysli může ublížit či ji poškodit. Určitě je zapotřebí jistá opatrnost, ale jak píší mnozí ti, kteří astrální cestování vyzkoušeli, je nutné věřit, že to nebezpečné není. Nic také nepřinese pokud budeš pociťovat celký tlak, tlačení na pilu sem zkrátka netrpělivost nepatří.

Podívej se na 10 výmyslů, které se o astrálním cestování tradují:Astrální cestování, i když se nepovede, může být zajímavá zkušenost. Třeba už jen kvůli meditaci, kdy si člověk udělá čas sám na sebe a na své tělo. Pokud se to povede, je to rozhodně něco nezapomenutelného, co stojí za to. Už jsi někdy zkoušela astrálně cestovat? 8 hlasů
Vaše hodnocení