Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už příští čtvrtek přijde Halloween. Začíná západem slunce 31. října a končí východem slunce 1. listopadu. Právě v tuto magickou noc by měla být hranice mezi světem živých a světem mrtvých nejtenčí. Odkud se Halloween vůbec vzal a jak můžete využít...

Halloween za dveřmi: Přivolejte si lásku a poznejte, jak se bude vyvíjet váš vztah

Halloween
zdroj: Getty Images Halloween
aktualizováno 26.10.2019, 00:00 | 26.10.2019, 00:00 | Krásná.cz

Už příští čtvrtek přijde Halloween. Začíná západem slunce 31. října a končí východem slunce 1. listopadu. Právě v tuto magickou noc by měla být hranice mezi světem živých a světem mrtvých nejtenčí. Odkud se Halloween vůbec vzal a jak můžete využít jeho magii ve svůj prospěch?

Přestože spousta lidí má Halloween spojený s Amerikou, ve skutečnosti tato tradice sahá do doby, kdy na evropských územích žili Keltové. Právě ti slavili svátky, jako jsou Hromnice nebo Dušičky. Rok rozdělovali na dvě části, a to na období světla a období tmy. Druhé období podle nich začíná právě první den po halloweenské noci. Pro Kelty v tuto noc skončilo léto, proto rituálně zapálili svíce a ohně a spolu se setměním postavili do oken vyřezané tuříny, řepy či kedlubny jako lucerničky. Dnes už se místo řep používají tykve, které jsou na úpravu mnohem jednodušší. Jejich oranžová barva v kombinaci s černou symbolizuje Halloween.

 

Halloween
(Foto: Getty Images)


Keltové tímto způsobem uctívali zemřelé, pro které také během večeře často prostřeli u stolu. Věřili totiž, že je přijdou jejich mrtví příbuzní v tuto noc navštívit. Zemřelí je měli varovat před nebezpečími a pomoct věštit budoucnost. Spolu s hodnými duchy ale mohli přijít i ti zlí. Proto si lidé začali vyrábět kostýmy, aby také vypadali jako strašidla a zlé přízraky tak mohli ze svých obydlí vyprovodit. Podlé duchy měly odhánět i vydlabané strašidelné obličeje.


Část této keltské tradice převzali i křesťané. Někteří věří, že v předvečer svátku Všech svatých duše zemřelých vykukují z očistce, kde trpí za hříchy, které v životě spáchaly. Dřív se kvůli tomu plnily lampy máslem místo oleje, aby si mohly duše zchladit popáleniny, které v pekle získaly. A pokud začalo pršet, tak to znamenalo, že mrtví své hříchy oplakávají.

 

ČTĚTE TAKÉ:

MAGIE: Chybí ti láska? Přičaruj si ji!
Máš přání? Vyzkoušej magii svíček
MAGIE: Odčaruj si (nechtěnou) lásku


Halloweenskou magii můžete využít i vy, abyste nahlédly do budoucnosti nebo ve svém životě něco změnily. Jaké rituály můžete v tuto tajemnou noc udělat?


Halloweenská noc prozradí, jak se bude vyvíjet váš vztah


Jestliže nevíte, jak to bude ve vašem vztahu dál, musíte se s partnerem o halloweenské noci sejít. Společně vhoďte do ohně lískový oříšek, každý by měl mít svůj vlastní a udělat byste to měli ve stejnou chvíli. Jestliže oba oříšky vzplanou, tak to značí, že spolu budete i nadále. Jestli budou oříšky hořet klidně a dlouho, tak bude také váš vztah poklidný a stabilní. Pokud budou naopak během hoření praskat, tak budete mít bouřlivý, ale zato vášnivý vztah. Změnil se plamen ohně, kterým oříšky hoří? Změny nastanou také ve vašem partnerském životě. A v případě, že chytne jen jeden oříšek, to znamená, že se vaše cesty pravděpodobně brzy rozdělí.

 

Halloween
(Foto: Getty Images)


Věštění budoucnosti


Když chtěli lidé v dřívějších dobách zjistit, co je čeká, vydali se v halloweenskou noc přesně o půlnoci na křižovatku. Tam naslouchali větru, který jim měl říct vše, co chtějí vědět. Sice se vám tento způsob nemusí zdát moc důvěryhodný, ale jeden nikdy neví.


Rituál pro osamělé dívky


Stále jste ve svém životě nepotkaly velkou lásku? Právě o halloweenské noci se vám může zjevit obličej toho, kdo pro vás bude v milostném životě podstatný. Po setmění se posaďte před zrcadlo a umístěte zapálenou svíci přesně za své pravé rameno. Pak byste měly oloupat před zrcadlem jablko, sníst ho a stokrát si pročesat vlasy. Až to všechno uděláte, tak by se vám měl v zrcadle zjevit muž, který do vašeho života vstoupí.


Nechce se vám česat si vlasy stokrát? V tom případě vám stačí sníst před spaním slanečka. Poté vám budoucí partner ve snu přinese sklenici vody, abyste zapily žízeň.0 hlasů
Vaše hodnocení