Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Nespoléhej se pořád jen na názor druhých a věř jednou sama sobě, své vlastní intuici. Srdce často vidí věci jasněji než oči.

Intuice nikdy nelže. Nauč se jí věřit

Intuice
zdroj: Thinkstockphotos Intuice
aktualizováno 22.11.2012, 00:28 | 22.11.2012, 00:00 | Krasna.cz/lk

Nespoléhej se pořád jen na názor druhých a věř jednou sama sobě, své vlastní intuici. Srdce často vidí věci jasněji než oči.

Kamarádka přivede do party nového kluka. Všem se zdá v pohodě, ale ty zbystříš. Přestože se pořád směje, něco se ti na něm zkrátka nezdá. Nemáš o něm dobré mínění, i když jsi ho nikdy předtím neviděla.

Stejné je to i s místy, která navštívíš. Přijdeš někam a máš pocit: "Tady mi bude dobře, tady chvíli zůstanu.“ Prakticky bez rozhodování se někam vypravíš jen proto, že víš, že se tam bude dít něco příjemného.

To jsou pocity, které ti nikdo neřekne přímo, jsou založené na náznacích napsaných kdesi na okrajích hlavního sdělení. Ty k tobě promlouvají a stačí, když jim budeš věnovat pozornost. Pokud jde o lidi a místa, přijmeš obrovské množství informací, ještě než někdo otevře pusu. V okamžiku, kdy začne rozhovor, mohou slova tvůj dojem už jen potvrdit.

Když přijde na lásku, pak naše tajemné pocity většinou nezklamou. Něčemu věříme, ale naši známí říkají, že se mýlíme, že nás naše pocity klamou. Nakonec se však ukáže, že jsi to byla ty, kdo měl pravdu. Pocity nelžou, pocity jsou skutečné. Nenech si do toho mluvit.

 

 

Tím nechceme říct, že bys měla kvůli pocitům igonorovat fakta, na těch není nic špatného. Jejich znalost je naopak základním předpokladem úspěšného řešení problémů. S pocity je to však něco jiného. Někdy není možnost ověřit jejich důvod, takže intuice zde má velký prostor.

Lidé obvykle vědí, co mají dělat, když se dostanou do citových potíží. Cítí, že v jejich duši probíhá nějaká změna. Mají pak potřebu si o tom s někým promluvit. A zvlášť my holky, když se vyskytne nějaký problém, probíráme ho s kamarádkou pořád dokola, ze všech stran a možných úhlů pohledu, a to vše děláme jen z jednoho důvodu – abychom se utvrdily v tom, že řešení, které cítíme, je správné i z rozumného hlediska.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Ranní šálek čaje ti prozradí budoucnost
Telepatie – vnímej lidi kolem sebe
Vztah na druhý pokus

Nejčastěji nás intuice varuje, když se blíží nějaký problém v lásce. Většinou vytušíš, že váš vztah má problémy, dřív, než se skutečně ukážou. A tyto problémy, bohužel, často končí špatně – zlomeným srdcem a rozpadem vztahu. Co v takovou chvíli dělat, jak se znovu postavit na nohy a žít dál? Na to neexistuje žádný jednoduchý návod, ale rozhodně budeš potřebovat někoho, komu by ses mohla svěřit a kdo ti bude naslouchat. Nehoň se za radami, které ti říkají, jak to přežít, to je jen dočasný útěk před bolestí. Když ji budeš odkládat, dolehne na tebe o to větší silou. Soustřeď se na sebe, na své pocity, přiznej si bolest a prožij si ji.

 

 

Možná budeš potřebovat spoustu času, než znovu získáš ztracenou sebedůvěru a chuť k životu, ale určitě to přijde. Abys to uspíšila, svěř se někomu se svými pocity, vymluv se z toho. Najdi si někoho, kdo bude ochoten to všechno vyslechnout, a vymluv mu díru do hlavy. Najdi si někoho, kdo si prošel stejnou situací jako ty. Takový člověk ti nebude říkat, co máš dělat, jen bude nablízku, abys na to peklo, kterým procházíš, nebyla sama. A to pomáhá.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz píší:
Jak už před svatbou poznat, zda se rozvedete?
VÁŠ PŘÍBĚH: Tatínek se oběsil a chodil mě strašit

Chceš-li se naučit důvěřovat své intuici, musíš:
Reagovat na hlas svého srdce , když tě od něčeho zrazuje
Nesnaž se křečovitě hledat nějaká okamžitá řešení. Jestliže se s někým rozejdeš, nevrhej se hned do jiného vztahu. Zůstaň se svou bolestí. Ona časem odezní.

Být připravena jít si za svým
Když víš, co chceš, stůj si za tím, ať ti okolí našeptává cokoli. V životě existují momenty, kdy cestou za tím, co opravdu chceš a co ti přinese uspokojení, ignoruješ všechny rady. Když to neuděláš, mohla bys toho litovat a do smrti si to vyčítat. A když bude mít okolí pravdu? Tak aspoň budeš vědět, žes to zkusila.

Říci ne, když máš pocit, že jde o špatnou volbu
Ať jde o špatné pocity z člověka, situace nebo místa, uvědom si, že tvé pocity jsou skutečné, ale slova jiných mohou klamat.

Naslouchej hlasu svého srdce
Všichni ti o sobě vypráví, jak jsou báječní a dělají svělé věci. Ty jen sedíš a závidíš jim? A co ti brání, abys šla a udělala něco, co jsi vždycky chtěla?

Důvěřuj svým pocitům. Živor není vždy jen rozumová úvaha. Srdce má svůj vlastní rozum, o kterém mozek často nic nevíš. Receptem na štěstí je pak to, když se ti podaří obě věci zkloubit dohromady.5 hlasů
Vaše hodnocení