Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Společnost je dnes nakloněná různým odlišnostem, dřív však stačila sebemenší odchylka, aby vám pěkně zkomplikovala život. Zrzavé holky, které jsou dnes v kurzu, v minulosti obvykle shořely na hranici coby čarodějnice. A co teprve pokud byly víc se...

Jak se poznala čarodějnice: Upálili by vás ve středověku? Zrzky, pozor!

Čarodějnice
zdroj: Getty Images Čarodějnice
aktualizováno 23.02.2019, 00:00 | 23.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Společnost je dnes nakloněná různým odlišnostem, dřív však stačila sebemenší odchylka, aby vám pěkně zkomplikovala život. Zrzavé holky, které jsou dnes v kurzu, v minulosti obvykle shořely na hranici coby čarodějnice. A co teprve pokud byly víc sexuálně aktivní, než se od nich očekávalo.

Čarodějnické procesy jsou temnou etapou nejen českých dějin. Občas byly čarodějky usvědčeny kvůli svému chování, jindy byl zase hlavním problémem jejich výjimečný vzhled. Přečtěte si následující článek, podívejte se do zrcadla a zeptejte se samy sebe, jak velké máte štěstí, že jste se narodily až v současné době. Jindy byste totiž možná skončily na zapálené hranici. Co byly rozpoznávací znaky čarodějnic?


1. Zrzavé vlasy


Je obecně známo, že vlasy toho dokážou o člověku hodně vypovědět. Ve středověku však pro vás mohly mít smrtící účinek, dokázaly vás totiž usvědčit z čarodějnictví. Nebezpečí hrozilo hlavně dívkám s ohnivými vlasy. Rezavá barva vlasů je totiž hodně vzácná, zrzky se proto natolik vymykaly, že byly považovány za ďábelské ženy. Zvlášť pokud jejich obličej ještě ke všemu pokrývaly pihy, které jsou dnes pokládané za roztomilé.

 

Čarodějnice
(Foto: Getty Images)


2. Mateřské znaménko


Mateřské znaménko v podobě tmavé skvrny nebo třeba vystouplá piha byly považovány za znamení ďábla, který si jím dívku označkoval. Neexistovaly make-upy, jestliže tak bylo znaménko na viditelném místě, mohlo být jasným důkazem, že jste kouzelnice. I dnes si však dávejte na znaménka a pigmentové skvrny pozor, pořád mohou být životu nebezpečné! V současnosti už ale hlavně kvůli riziku rakoviny kůže.


3. Bradavice


Čarodějnice s bradavicí na nose je sice trochu klišé, má ale pravdivé jádro. Dívky, které trpěly na nezvyklé kožní výrůstky nebo bradavice, byly okamžitě podezřelé.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Objev tajemství sexuální magie
TOP 5 knížek, které by si měla přečíst každá správná ČARODĚJKA
Vyřezávání znamének


4. Nápadná sexualita


Středověk byl značně puritánský. Pokud tedy dívka byla příliš sexuálně založená nebo dokonce trpěla nymfomanií, mělo se za to, že ji ovlivňuje peklo. Nemuselo však jít ani tak o ženskou promiskuitu, problém mohla zapříčinit už jen prostá nevěra. Správná žena totiž měla být zdrženlivá a po většinu času dodržovat sexuální abstinenci. Usvědčeny mohly být také ty, které do tehdejší společnosti příliš nezapadaly i jakýmkoli jiným způsobem.


Mnoho žen bylo obviněno ze sexu s ďáblem, přičemž představy o ďáblovi byly značně bizarní. Například měl vlastnit rozeklaný penis. Ženy postižené čarodějnictvím také měly mít zvláštní schopnost nechat mužský penis zmizet nebo ho zavřít do klece.

 

Čarodějnice
(Foto: Getty Images)


5. Příliš velké znalosti


Za čarodějnice však byla označena také spousta léčitelek nebo obecně žen, které se vyznaly v bylinkách a dokázaly vyrábět hojivé masti. Za ženu propadlou černé magii ale byla označena také ta, která dokázala provést potrat nebo nebyla dostatečně křesťansky založená.


Pokud se chcete o znacích čarodějnic dozvědět více, přečtěte si knihu Malleus Maleficiarum neboli Kladivo na čarodějnice od Heinricha Kramera. Ta byla napsána právě v době, kdy probíhal největší hon na tyto ženy a dívky. Nosíte amulety, baví vás magie, karty a věštění a obecně se zajímáte tajemno? Pak je velká pravděpodobnost, že by vám tyto zájmy mohly před pár stoletími pěkně zavařit.0 hlasů
Vaše hodnocení