Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každého občas potrápí noční můry, které dokážou pořádně znepříjemnit život. Už naši předkové znali metody, které podle pověry dokáží zlé sny zahnat. Mezi lidmi se o nich od pradávna traduje, že fungují. Není k nim potřeba ničeho speciálního, a tak...

Jak se zbavit noční můry? Pomůžou jednoduché rituály našich předků

Strach
zdroj: Thinkstockphotos Strach
aktualizováno 05.01.2019, 00:00 | 05.01.2019, 00:00 | doma.cz

Každého občas potrápí noční můry, které dokážou pořádně znepříjemnit život. Už naši předkové znali metody, které podle pověry dokáží zlé sny zahnat. Mezi lidmi se o nich od pradávna traduje, že fungují. Není k nim potřeba ničeho speciálního, a tak rozhodně stojí za pokus.

Noční můry se objevují především v období větší psychické zátěže a stresu. Jsou sice velmi nepříjemné, ale zároveň fungují jako vzkaz z našeho podvědomí. Předtím, než je zaženete, se tedy zamyslete nad jejich významem. Můžou poukazovat na vaše strachy, obavy nebo třeba nevyřešené záležitosti z minulosti.

 

Pomůžou ochranné předměty

 

Ametyst je léčivý kámen zbarvený do tajemné fialové barvy. Používá se pro klidný spánek a v boji proti nočním můrám. Kámen vám navíc pomůže svým snům správně porozumět. Ametyst také odstraňuje strach, vztek, obavy a zlobu. Brání svého majitele proti všemu negativnímu. Stačí si ho před spaním umístit pod polštář.


Lapač snů pochází od indiánů. Jedná se o předmět ozdobený peříčky a korálkami, který by si spící měl pověsit nad postel. Údajně zachytí všechny zlé sny, které jsou následně zničeny denním světlem. Lapač je zároveň krásnou dekorací, kterou si můžete po domácku snadno vyrobit.

 

Lapač snů
(Foto: Getty Images)

 

Budete potřebovat drátek, barevné bavlnky, korálky a peříčka. Drátek stočte do kruhu a obmotejte ho barevnými bavlnkami. Pokud preferujete přírodní tóny, použijte klasické dřevěné korálky a bavlnky v neutrálních barvách. Uvnitř kruhu pomocí bavlnek vytvořte pavučinu, která bude zachytávat všechny zlé sny. Pak kruh ozdobte visacími peříčky a korálky.

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Léčivé kameny: Který pomůže proti nespavosti nebo vyléčí zlomené srdce?

Posvátné symboly: Který vám přinese ochranu nebo novou lásku?

Najdi své duši barvu a poznej, jaká jsi


Bylinky zklidní tělo i mysl

 

Lékořice má uklidňující účinky a účinně pomáhá proti nočním běsům. Před spaním cucejte lékořicové bonbony a uvidíte, že za chvíli usnete jako batole.

 


Meduňka je nenáročná bylina, která skvěle funguje nespavost, neklid a různé úzkosti. Koupíte ji čerstvou v květináči v každém větším supermarketu a pokud se o ní budete dobře starat, vydrží klidně po celý rok. Před spaním stačí utrhnout pár lístků, zalít je horkou vodou, nechat minut louhovat a vypít. Meduňka navíc skvěle chutná!

 

Zažily jste někdy noční můry? Jak jste se jich zbavily?1 hlasů
Vaše hodnocení