Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Osud je často považován za samozřejmost, kterou život přináší a my ji musíme přijmout. Karma je jedním z faktorů, které ji ovlivňují. Lidé se často domnívají, že osud je předurčen a nedá se nic změnit, ale je to skutečně pravda?

Jak změnit svůj vlastní osud

Osud - 2
zdroj: Thinkstockphotos Osud - 2
aktualizováno 12.10.2013, 00:00 | 12.10.2013, 00:00 | krasna.cz/roh

Osud je často považován za samozřejmost, kterou život přináší a my ji musíme přijmout. Karma je jedním z faktorů, které ji ovlivňují. Lidé se často domnívají, že osud je předurčen a nedá se nic změnit, ale je to skutečně pravda?

Faktory, které tvoří lidský osud
O lidském osudu rozhoduje komplexní kombinace podmínek a faktorů. O některých z nich bylo rozhodnuto již v době tvého narození a jiné vstoupí do hry později a formují celý další průběh. Existuje pět faktorů, které tvoří náš osud:


1. Tendence naší duše, jinak známý jako karma
2.. Rodinné prostředí
3. Sociální postavení
4. Naše vlastní úsilí a sebekázeň
5. Vliv jiných lidí

 

S některými faktory, které utváří náš úděl se dá něco dělat jiné jsou neměnné. To znamená, že máš určitý prostor k tomu, změnit svůj osud vlastním úsilím. Rodinné prostředí a sociální postavení jsou prvky, které se dají také nazvat osudem, který už byl rozhodnut. Tyto skutečnosti nemůžeš nijak změnit, i když je fakt, že i v těchto oblastech se skrývá jisté tajemství. Před každou reinkarnací si vylosuješ tak zvaný plán duchovního tréninku a narodíš se s tím, žes souhlasila s těmito detaily, jako kdo budou tví rodiče, prostředí, sociální postavení a pohlaví. Ovšem, jakmile se narodíš, tak tohle všechno zapomeneš.

 

 

Svoboda volby utváří tvůj osud
Nejdůležitějším faktorem, který utváří náš osud je skutečnost, že tvoje rozhodnutí tvoří mezníky tvého života. Tvůj život, takový jaký je právě teď, byl utvořen na základě rozhodnutí, která jsi udělala v určitých specifických momentech v životě na základě nějakého momentálního rozpoložení mysli. Lze tedy říci, že to není nic jiného, než svoboda volby, která je nejdůležitějším faktorem při utváření osudu člověka.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Krutý i pohádkový osud hereček z Discopříbehu. Jak dopadly dvě hlavní hrdinky?

Hrůzný osud Anife Vyskočilové: Viděla smrt bratra, byla znásilněna a nucena k potratu!

Krutý osud Boženky ze Sněženek a machrů: Přišla o čtyři děti!

 

Karma jako tendence duše
Tendence duše, tedy jak reaguješ na specifické události nebo jak je vnímáme či zvažujeme, jsou známé jako karma. Tradiční buddhistická filozofie vysvětluje karmu jako osud, kterému nelze utéct. Nicméně, karma je jednoduše sada návyků duše, naše tendence přijít s některými myšlenkami nebo přijmout určitá opatření v určitém souboru okolností. Karma nevede k rezignaci, je prostě faktorem při vytváření našeho osudu.

 

 

Princip přijetí zodpovědnosti
Pokud někdo prožívá takzvaně peklo na zemi, znamená to, že není smířen se svým osudem. Ovšem podle plánu nikdo, kdo jde zpět na zemi by nešel dobrovolně do pekla, měl by být, jak jsme si už řekli výše, srozuměn se svým osudem. Ovšem prý více než polovina lidí, kteří zemřou, jde do pekla. Lidé jsou za svůj osud zodpovědní a možnost skončit v pekle znamená velkou tíhu na vlastních bedrech. Za výsledky si zodpovídá každý sám na základě svých chybných rozhodnutí. Tomu se právě říká princip přijetí zodpovědnosti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jsi levačka? Objev v sobě magické schopnosti!

Z tvého obličeje lze číst budoucnost

Uši prozradí, jakou máš inteligenci

 

Osud si vždy můžeš podmanit
Začátek toho, aby sis mohla začít tvarovat svůj osud podle sebe je v tom, že nesmíš obviňovat druhé, rodinu nebo prostředí za to, kde se právě teď nacházíš. Musíš přijmout ten fakt, že všechno je tvá zodpovědnost. Kromě toho, je důležité začít přemýšlet jinak, přemýšlet o tom, jak na věci reaguješ a jak je řešíš a snažit se nedělat pořád ty stejné chyby.

 

Lidé, kteří pozorují nejen sebe, ale také ostatní s otevřenou myslí, analyzují návyky, tendence, silné a slabé stránky své duše a neustále usilují o to aby je změnili, to jsou lidé, jejichž osud se změní.
 3 hlasů
Vaše hodnocení