Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokud jsi se doposud nenašla v předchozích dílech stromoskopu, dnes se konečně dočkáš!

Jaká jsi podle stromů? Keltský stromoskop - 4. díl

Stromy
zdroj: Thinkstockphotos Stromy
aktualizováno 02.08.2012, 00:00 | 02.08.2012, 00:00 | Krasna.cz/lk

Pokud jsi se doposud nenašla v předchozích dílech stromoskopu, dnes se konečně dočkáš!

Stejně jako je každý člověk jiný, je jiný i každý strom. Jeden má tvrdé dřevo a nikdy se neohne, druhý se přizpůsobí téměř všemu, jen aby přežil. Vlastnosti stromů inspirovaly kelty při tvoření jejich stromoskopu.

Podobně jako ve zvěrokruhu, jednotlivé stromy představují vlastnosti, které mají lidé narození v daném období. Strom může být přiřazen k jednomu období, ke dvěma, nebo dokonce ke čtyřem. Celkem je ve stromoskopu 21 znamení.

Znamení, která popisují lidi narozené v listopadu, části prosince, části února, květnu, červnu a části července, naleznete v 1. díle - TADY.

Znamení, která připadají na druhou půli prosince, leden, konec června a červenec, najdeš ve 2. díle - TADY.

Narodila-li jsi se v druhé půlce února, první půli března, druhé půlce srpna, a v září - najdeš svá znamení TADY.

Poslední znamení uvádíme v tomto díle. Chceš-li se o keltském horoskopu nebo o jednotlivých znameních dozvědět víc, než jsme napsali v tomto stručném článku, sežeň si knížku Keltské horoskopy od ufologa Vladimíra Šišky. Z této knihy jsme čerpali i my.


Líska
22.3. - 31.3., 24.9. - 2.10.

Lidé narození v tomto znamení jsou tiší, nikdy na sebe zbytečně neupozorňují, nikdy nezvyšují hlas, takže o nich často ani nevíte. Ale tichá voda břehy mele, takže jsou tito lidé zároveň často nadprůměrně inteligentní, rychle se učí, mají super pamět a intuici. Díky těmto vlastnostem často přichází s neobvyklým, ale dobře promyšleným řešením problémů. Tito lidé byli kdysi považování buď za světce, nebo za čarodějnice.

Jde o dobré přátele, protože jsou přívětiví, vstřícní, nekonfliktní, trpěliví, chápaví, nesobečtí a štědří. Uvědomují si, že s pozitivním přístupem dosáhnou svých cílů lépe než s naštvaností. Když se ale zklamou, jsou nedůvěřiví. Každý má ale špatné vlastnosti - tito lidé jsou pěkně náladoví a nevyrovnaní. Změny jejich nálad málokdy způsobí okolí, ale když "to" na ně přijde, je lepší se jim vyhnout.

 

 

Hezké je, že se tito lidé dokáží radovat z každé maličkosti, jsou přizpůsobiví a nebaží po přepychu. Svého partnera bezmezně milují, ale občas jsou pěkně nesnesitelní. Přesto je život s nimi plný zajímavostí a většinou příjemný, ikdyž plný změn. Jde o lidi spolehlivé a věrné, takže pro život určitě jsou skvělými partnery.

Jeřáb
1.4. - 10.4., 3.10. - 11.10.

Tito lidé působí křehce a jemně, ale uvnitř jsou vytrvalí s pevnou vůlí, a tak dokáží vzdorovat životním nepříjemnostem. Často jsou obdařeni uměleckým nadáním a mají dobrý vkus. Jsou neradi středem pozornosti, velkým akcím se spíše vyhýbají a působí uzavřeně. Můžete jim věřit, protože nesnáší drby a pomluvy a nesnížili by se k nim.

Jsou ideálními zaměstnanci - jsou odpovědní, ale dokáží jednat samostatně, problémy řeší s fantazií a bývají snadno ovladatelní. Oni se však neumí docenit, myslí si, že jsou horší, než ve skutečnosti jsou, ale mají svoji důstojnost. Jsou to dobří a spolehliví přátelé, moc toho sice neřeknou, ale můžete se na ně vždy spolehnout, nikdy vás nezradí. Naopak občas se vašimi problémi trápí tak, že zapomenou na sebe. Ale kdybyste je chtěli zneužívat, tvrdě byste narazili.

 

Jeřáb
(Foto: Oficiální zdroj)

 

Jde o vášnivé milence a milenky, svému vztahu dokáží obětovat vše. Jejich vztah je jako na houpačce, protože často mění sympatie. Jsou vybíraví a nároční. Věrnost znají jen z vyprávění, ale smysl pro rodinu mají, jen se projeví až v manželství. Často hlídají rodinný odpočet a děti vychovávají přísně. 

Javor

11.4. - 20.4., 12.10. - 21.10.

Tito lidé jsou vysoce inteligentní, mají vynikající pamět, nachází originální řešení i tam, kde si jiní nevědí rady. Mají přirozenou autoritu, takže jsou dobrými šéfy, mají velké ambice a jsou hrdí. Pro nové věci se snadno nadchnou, ale mají problém věci dotáhnout do konce. Svým zápalem však vždycky strhnou ostatní. Občas jsou ale cyničtí a opovrhují lidmi, kteří se jim nezdají dost dobří.

Jsou velmi společenští a sdílní, mají rádi kolem sebe hodně lidí a rádi je baví. Své soukromí si ale střeží. Ve styku s ostatními lidmi jsou otevření, přímočaří a štědří. Na druhé straně však dokáží ostatní využívat a manipulovat. Na lidi kolem sebe mají velký vliv.

 

 

V lásce to mají složité - jsou nestálí a často nespokojení. Neradi se přizpůsobují, zejména když pro svá rozhodnutí nemají dostatek času, jsou náladoví a rozmarní. Muži rádi imponují, ženy zase svého muže rády ovlivňují. Dělají to ale chytře tak, aby si muž myslel, že šéfem je on. "Pokud však javor najde životního partnera, jemuž nevadí jeho snaha o dominantní postavení a je dostatečně tolerantní, stává se z něj ideální partner. Člověk zrozený pod vládou javoru dokáže zajistit své rodině pevné zázemí, přičemž je schopen bez reptání přinést nejednu oběť. Lidé javoru se žení nebo vdávají většinou pouze jednou v životě a jejich manželství pak obvykle trvá desítky let, " píše autor knihy Keltské horoskopy Vladimír Šiška.

Ořešák
21.4. - 30.4., 22.10. - 31.10.

Ořech je pěkně tvrdé a nepoddajné dřevo a takoví jsou i lidé narození v tomto termínu. Mají velké ambice a za svým cílem kráčí vytrvale. Díky  své inteligenci dokáží vymýšlet i realizovat plány, na které se jiní lidé neodváží pomyslet ani ve snu. Neumí se ale přizpůsobovat a improvizovat, nenávidí překvapení. Nejlépe se cítí, když vše vychází tak, jak si představovali.

Spoléhají jen sami na sebe, ostatním příliš nevěří. Když je po jejich, jsou milí, ale jakmile si někdo dovolí zkřížit jim cestu, jsou bezohlední. Mínění ostatních je moc nezajímá, dokáží být hodně výstřední, ve své podstatě jsou ale nesmělí. jejich povaha je plná rozporů, málokdy se dá odhadnou, jak se zachovají. Tito na první pohled tvrdí a autoritativní lidé jsou uvnitř citliví a plní obav. Bývají obdivováni, málokdy však oblíbeni.

 

 

Muži se snaží být dominantní, ženy se snaží prosadit jako nezávislé. Jejich partner musí počítat s občasnými výkyvy v chování - někdy jsou obětaví, jindy vyvolají hádku, nebo nesmyslně žárlí. Respektují lidi s vyšším postavením, pevnou vůlí, silné a správné. Vždy žijí naplno, když něco dělají, tak taky naplno. Když něco chtějí, neznají překážky, pokud něco milují, pak až k smrti. Jsou to lidé vášniví, ale svoji vášnivost dokáží spojit s odpovědností a vyššími cíli.

Bříza

21.6. - letní slunovrat

Jde o velmi vzácné znamení, tak možná proto mají tito lidé tak dobrou povahu. Jsou výhradně duchovně a citově založení, nejde jim vůbec o majetek. Jsou skromní, po nikom nic nechtějí, nikdo si s nimi nemusí dělat starosti. Nikdy nezneužijí důvěry či laskavosti.

Milují útulný domov, knihy, hudbu. Ke spokojenému životu potřebují spřízněnou duši. Na svůj úděl si nikdy nestěžují, jsou pracovití a houževnatí, přestože tak nepůsobí. Mají přirozenou inteligenci, velkou fantazii. Nepochybné nadání, skromnost a neobyčejná morálka jim zjednávají ve společnosti úctu a uznání. Jsou skromní, a tak jsou spokojení v každém prostředí a při akždé práci. Mají nadání, které se často projevuje v umění a literatuře. Díky své skromnosti a neprůbojnosti se málokdy prosadí.

 

 

"Břízy bývají často puritánské a někdy mají sklon k moralizování. Většinou však dokáží rozeznat podstatné od malicherností a své názory nikomu příliš nevnucují. Bohužel v dnešním často tolik citově odcizeném světě se někdy lidé břízy stávají terčem nenávisti lidí závistivých a těch, které jejich čistota a skromnost provokuje. Lidé břízy se nikdy nebrání a stahují se do sebe. Přestože pomoc nikdy nevyhledávají, neměli bychom v takových případech zůstat nečinní," popisuje Šiška.

Olše
23.9. - podzimní rovnodennost

Další vzácné znamení a další vzácní lidé. Jsou výjimečně vyrovnaní, klidní a laskaví. V jejich společnosti je dobře, umí se ovládat a snad nikdy nezvýší hlas. Jsou trpěliví a rádi druhým pomáhají, nenechají se ale využívat. Jsou diskrétní a ctí soukromí a osobní svobodu ostatních natolik, že to někdy působí až tak, že jsou lhostejní. Na život shlíží s nadhledem a snaží se žít s úsměvem.

Lidé ve znamení olše mají rádi vzdělání a kulturu, zejména vážnou hudbu. Vyhledávají společnost vzdělaných lidí, a protože mají talent ke studiu, tak sami dosahují vyššího vzdělání. Tito lidé jsou přemýšliví, milují knihy a bývají nejen náruživými čtenáři, ale i majiteli velkého množství skvělých knih.

 

 

I v lásce jde o vzácné lidi, kteří milují vroucně a nesobecky. Jsou velmi tolerantní a jejich úcta k osobní svobodě druhého často přesahuje běžné poměry. "Leckdy proto snášejí i nevěru partnera, která, ač jim působí bolest, nestává se příčinou rozchodu. Lidé narození pod vládou olše naprosto neznají agresi, nikdy se nesnaží něčeho dosáhnout násilím a také násilnické chování nesnášejí. Je však s podivem, že se nikdy nedostávají do konfliktů, snad je to i tím, že mají cosi jako přirozenou autoritu a důstojnost," vysvětluje autor knihy Keltské horoskopy Vladimír Šiška.

V jižních krajích zastupoval olši olivovník, který se stal symbolem štěstí a blahobytu. Olivovník je velmi pomalu a dlouho rostoucí strom, nenáročný na půdu, avšak milující hodně světla.6 hlasů
Vaše hodnocení