Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Čeká vás pohovor do nové práce, schůzka s výjimečným mužem nebo sraz se spolužáky po letech? Vhodně zvolená barva oblečení pomůže zabodovat, jsou ale i barvy, kterými si koledujete o negativní body. Jak se obléknout?

Jaké barvy na pohovor i první rande? Víme, které zajistí úspěch

Význam barev
zdroj: Getty Images Význam barev
aktualizováno 29.06.2019, 00:00 | 29.06.2019, 00:00 | Krásná.cz

Čeká vás pohovor do nové práce, schůzka s výjimečným mužem nebo sraz se spolužáky po letech? Vhodně zvolená barva oblečení pomůže zabodovat, jsou ale i barvy, kterými si koledujete o negativní body. Jak se obléknout?

Barvy kolem nás ovlivňují naši náladu a pohodu. Týká se to samozřejmě i barev, které máme na sobě, a tak se mohou stát způsobem, který nemálo ovlivňuje, jak působíme na druhé a jako energii k nim vysíláme. Nedávný výzkum výrobce chytrých telefonů Honor například odhalil, že bílá, oranžová a žlutá jsou nejvíce spojené s pozitivitou, štěstím a optimismem.

 

Výzkum rovněž zjistil, že lidé ve věku 18-24 let věří, že oblékání do modré barvy jim dodává více energie, zatímco zelenou mají spojenou s optimismem, oranžová podle nich vzbuzuje důvěru a fialová a červená zase podporují kreativitu. „Je opravdu zajímavé, že tato věková skupina spojuje modrou a zelenou s optimismem a energií, protože tyto barvy mají tradičně uklidňující účinky na naše smysly, a to díky hormonu oxytocinu, který pomáhá snižovat krevní tlak a vyrovnávat nervový systém,“ řekla Jules Standish, expertka na vliv a sílu barev. Dodala, že jasnější barvy jako jsou červená, oranžová a žlutá zas uvolňují adrenalin, který stimuluje a dodává energii.

 

„Barvy vyvolávají spíše emocionální než racionální reakce. Vidění jasných barev uvolňuje šťastný hormon dopamin, což je vždy skvělý začátek při oblékání pro jakoukoliv výzvu,“ vysvětluje Jules Standish. „Nejdůležitější je vědomé rozhodnutí, jako barvu si oblečeme. Barvy projektují naši náladu, charakter a úroveň důvěry a mohou zlepšit naši náladu a každodenní prožitky,“ doplňuje Standish.

 

Jakou barvu obléci pro jakou příležitost?


První rande: Černá, růžová a červená


Černá působí tajemně a udržuje věci skryté. Budete mít emoce pod kontrolou s tím, že více o sobě odhalíte až později. Růžová je barva lásky, červená je vnímána jako vášnivá a vzrušující.

 

Rande
(Foto: Profimedia)

 

Pracovní pohovor: Modrá, červená a žlutá


Modrá představuje obraz důvěry, diplomacie a spolehlivosti. Je to barva komunikace. Modř je velmi neutrální, ale přidáním akcentu červené se zvýší vaše vášeň a nadšení. Kombinace se žlutou působí optimisticky, radostně a kreativně. Barevnou kombinaci volte podle oboru.

 

Setkání s rodiči: Modrá a zelená


Modrá a zelená jsou barvy pravdy a stability. Modrá je důvěra a otevřenost, zelená je o nových začátcích a velkém rozhodování.

 

Rozchod: Nachová a fialová


Udrží vás klidné a neotřesitelné. Tyto barvy vám mohou pomoci vymanit se a smířit se s tím, že rozchodem se posunete kupředu a ukončíte vztah, který již není šťastný. Obnovuje pocit emocionální rovnováhy a umožňuje jasné myšlení.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Najdi význam své oblíbené barvy
Barvy kolem nás: Jaký mají význam a co o nás vykazují?
Do jakých barev se oblékat? Toto jsou top trendy roku 2019

 

Velká pracovní prezentace: Červená a šedá


Červená vyžaduje pozornost a zajistí, že si vás všichni všimnou a udržíte jejich pozornost. Jelikož červená uvolňuje adrenalin, bude vaše hladina energie vysoká a bude vás stimulovat. Přidejte akcent šedé, aby projektovala vaši profesionalitu a praktičnost.


Třídní sraz: Modrá, oranžová, žlutá


Chcete se cítit sebejistě, takže si vyberte barvu, která zahrnuje, kdo jste „teď“, a ne to, kdo jste byli ve škole. Modrá je vždy tou nejlepší volbou, skvělá pro komunikaci s tolika známými tvářemi. Skvělou volbou je kombinace se společenskou a dobrodružnou oranžovou, nebo radostnou a optimistickou žlutou.

 

Když řešíte nějaký průšvih: Černá, bílá a nachová


Černá znamená autoritu a kontrolu, ale aby se to nepřehnalo, musí být v kombinaci s bílou. Ta evokuje dobře vyváženou a optimistickou povahu. Druhá možnost je nachová jako uklidňující barva, která vám poskytne sílu a pocit stability.0 hlasů
Vaše hodnocení