Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Barvy nelákají jen dívky, které se chtějí hezky oblékat, ale mají vliv na všechny, kdo s nimi přichází do styku. Víš, jaká barva tě uklidní a která naopak povzbudí? Nauč se využívat barvy ve svůj prospěch.

Jaký vliv na tebe mají barvy

Duhový deštník
zdroj: Thinkstockphotos Duhový deštník
aktualizováno 26.12.2018, 00:00 | 26.12.2018, 00:00 | Krasna.cz/lk

Barvy nelákají jen dívky, které se chtějí hezky oblékat, ale mají vliv na všechny, kdo s nimi přichází do styku. Víš, jaká barva tě uklidní a která naopak povzbudí? Nauč se využívat barvy ve svůj prospěch.

Vliv barev na člověka zkoumali již ve starověku a léčení pomocí barev bylo vyhrazeno pouze velekněžím, protože to byla tajná věda. Také ve starém Egyptě znali působení sedmi barev slunečního spektra - červené, orenžové, žluté, zelené, modré, indigové a fialové. Už tehdy se vědělo, že barvy působí nejen na naše zdraví, ale dokonce na krásu i náladu. Faraonka Nofretete prý znala mnohá tajemství o barvách a nechávala si připravovat barevné koupele - purpurové na povzbuzení nálady, zelené a modré na osvěžení nebo uklidnění a červené pro povzbuzení vášně.

Barvy nelákaly jenom ženy, které se chtěly líbit, ale i známé a uznávané osobnosti. Například známý básník Johann Wolfgang Goethe věnoval velkou část života tomu, aby zjistil, jak která působí. Dokonce řekl, že jeho dílo o barvách je daleko důležitější než jeho literární práce.

Červená

Je barva silných pocitů - lásky, hněvu, panovačnosti a vzpoury. Působí dominantně a vyvolává obdiv. Kdo nosil v minulosti červenou barvu? Králové. Červená povzbuzuje a stupňuje tělesnou sílu ve všech oblastech, tedy hlavně ve sportu, ale třeba i v sexu. Proč myslíš, že jsou nevěstince vyvedené v červené barvě?

Jestli je tvůj kluk cholerik, a to se dá poznat dost brzo, tak se této barvě vyhni na sto honů, protože na něj bude působit stejně jako působí červený hadr na býka. U těchto lidí vyvolává červená barva agresivitu, a dokonce i záchvat zuřivosti, takže radši neriskuj a sáhni po něčem klidnějším.

 

 

Ovšem jestli jsi aktivní a sebevědomá a jsi ráda středem pozornosti, tak rozhodně zařaď červené oblečení do svého šatníku. Ale pozor, červené oblečení musí být vkusné, jinak budeš vypadat jako pracovnice toho zařízení, o kterém jsme psali výš.

Oranžová

Je to vlastně červeno-žlutá a přináší pocit tepla a rozkoše. Je to veselá, optimistická barva plná sebedůvěry a odvahy. Pomáhá proti depresím, pesimismu a letargii. Někdy se jí řiká "sociální" barva, protože ji mají rádi hlavně lidé, kteří milují společnost. Narozdíl od smyslné červené představuje oranžová jemnou a něžnou erotiku plnou vřelých citů - nejde o chtíč, ale o snahu porozumět. Oranžová pomáhá krotit emoce a držet nad nimi kontrolu.

Ten kdo má rád tuto barvu je pravděpodobně perfekcionista a dokáží podpořit tam, kde je potřeba. Kdo tuto barvu nemá rád, má pravděpodobně problém s navazováním kontaktů a často mívá pocit méněcennosti.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Modrá bude barvou jara: co nenechat v obchodě?
Najdi svou ideální barvu líčení
Sukně na podzim a v zimě? Proč ne?

Když se oblékneš do oranžové, bude tvůj kluk po tobě toužit, budeš ho přitahovat a provokovat, ale vzbudí to v něm větší zájem než jen na sex.

Bílá

Je to známka nedotknutelnosti a rezervovanosti. Lidé, kteří mají rádi bílou, bývají puntičkáři, které si stanovují odvážné cíle a nekompromisně se je snaží naplnit. Také hodně dbají na svou pověst. Mezi nejlepší vlastnosti milovníků této barvy patří spolehlivost, upřímnost a láska. Ten, kdo odsuzuje bílou, mívá pocity viny a opovrhuje sám sebou.

Žlutá

Jde o zářivou, veselou a svěží barvu, která přináší jemné vzrušení. Je to barva Slunce, a to je přeci dokonalé. Považuje se za symbol moudrosti a vysoké inteligence, protože podporuje chápavost a působí pozitivně na paměť, radost a chuť do života.

 

 

Žlutou barvu mají rádi lidé, kteří se chtějí neustále něčemu novému učit, mají rádi cestování a nechtějí se vázat, ani v lásce. Tento člověk se dokáže zajímat o hodně věcí najednou, ale pokud dokáže svoji pozornost upnout k jednomu cíli, dokáže vyniknout. Stejný zájem ale očekává i od jiných lidí, a tak bývá docela často zklamán.

Hnědá

Lidé, kteří milují hnědou, jsou spořiví a nejraději tráví čas doma s rodinou. Nesnaží se hledat změny, protože by nejraději nechali vše tak, jak to je. Hnědá je též barva pokání, podřízenosti a odříkání. Jestli tvůj kluk zásadně odmítá hnědou, může to znamenat, že má dost závazků a chce se z nich vyvléct.

Černá


Je to barva smutku, ztráty, beznaděje, smrti a tajemství. Hodně teenagerů se obléká do černé, což o nich ale vypovídá, že rádi potlačují své potřeby a přání a raději se obklopuje tajemnem. Této barvě dávají přednost lidé, kteří milují riskantní situace. Obzvlášť velká obliba v černé poukazuje na strach a deprese a na touhu se schovat před světem. Platí to ale jen v případě, že dotyčný je celý v černé a nemá snahu ji dělat zajímavější nějakými doplňky.

Růžová


Je to barva srdce, lásky a náklonosti. Ten, kdo má rád růžovou, má větší potřebu lásky a ochrany a chce mít někoho vždy u sebe. Jsou to požitkáři, kteří se bezhlavě vrhají do všeho, co jim přináší povyražení. Ovšem přehnaná touha po růžové vyjadřuje narušený vztah k realitě a strach před tvrdou skutečností. Odmítnutí růžové znamená snahu o samostatnost a emancipaci a odmítají sentiment.

 

 

Modrá

Je to brava vody a vzduchu, která příjemně uvolňuje a uklidňuje. Je to barva využívaná při meditaci, protože otvírá bránu k vnitřním prožitkům a připravuje nás na pocit svobody. Špatně se soustředíš na učení? Zkus studovat pod modrým světlem. Můžeš si dát na lampičku barevnou žárovku, modrý filtr, nebo jen přes ni přehodíš šátek.

Člověk, který miluje modrou, je plný ideálů a důvěry, má smysl pro pořádek. Modrou barvu mají rádi vyrovnaní a věrní lidé, kteří se zbytečně nehádají a hledají rozumná řešení. Kdo modrou naopak nemá rád, zřejmě prožil velké zklamání a ztrátu někoho blízkého. Může to ukazovat i na duševní osamělost a nevyrovnanost v partnerském vztahu.

Fialová

Je to směs agresivní červené a zdrženlivé modré. Je to brava pokory, skromnosti a osamělosti, která v sobě má dva protiklady - modrý klid a červenou sílu.

MOHLO BY TĚ ZAJÍMAT:
Na Doma.cz píší:
Nejkrásnější barvy pro brunetky
Podzimní výzdoba: Pozvěte barvy do vašeho obýváku

Lidé, kteří mají rádi fialovou, nechtějí zapadnout do šedivého davu, ale chtějí být sami sebou. Jsou neobyčejní individualisté, možná trošku i podivíni. Fialová je oblíbená především u dětí. Lila je barva pravé a nefalšované lásky a oběti pro druhé.

Zelená

Je to nejklidnější barva, která vznikla spojením modré a žluté. Pohled na ni uklidňuje a zotavuje oči. Zelená vzbuzuje důvěru, tmavě zelená dokonce i vážnost. Tuto barvu milují cílevědomí, vytrvalí a spolehliví lidé, kteří se snaží o zajištěnou kariéru a jistotu.

 

 

Indigo

Indigo vzniká ze všech ostatních spektrálních barev - červené, oranžové žluté, zelené, modré a fialové. Spojuje proto v sobě energie všech těchto barev a má zvláštní postavení, hlavně při meditaci. Je to symbol mystiky a spirituálních sil. 9 hlasů
Vaše hodnocení