Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Už naše babičky a prababičky věřily na kouzelnou moc Vánoc a využívaly ji k nahlédnutí do budoucnosti a ke splnění svých nejhlubších přání. Zkuste letos obnovit staré tradice a zkraťte si čekání na Ježíška trochou čarování.

Magická moc Štědrého dne: Nahlédněte do své budoucnosti pomocí starých českých tradic!

Prskavka
zdroj: Getty Images Prskavka
aktualizováno 22.12.2018, 00:00 | 22.12.2018, 00:00 | Krásná.cz

Už naše babičky a prababičky věřily na kouzelnou moc Vánoc a využívaly ji k nahlédnutí do budoucnosti a ke splnění svých nejhlubších přání. Zkuste letos obnovit staré tradice a zkraťte si čekání na Ježíška trochou čarování.

Co vás v následujícím roce čeká a nemine? Abyste se to dozvěděly, nezapomeňte si před Štědrým dnem obstarat jablka, ořechy, zápalky i šupiny. 

 

Jablko odhalí vaše zdraví

 

Tuto tradici dodržuje mnoho rodin a na Štědrý večer si na stůl připraví misku s pěknými a očištěnými jablky, které po sléze postupně jeden člen rodiny po druhém rozkrajují na půl. Jadřinec ve tvaru hvězdice věští pevné zdraví, tvar kříže naopak varuje před vážnou nemocí.

 

 

Slupky napoví jméno vašeho vyvoleného

 

Svobodné dívky, které by chtěly znát jméno svého životního partnera, by měly slupky z jablka oloupat tak, aby získaly dlouhou spirálu. Tu pak zvednou nad hlavu a hodí za sebe na zem. Spirála se stočí to tvaru, který bude nápadně připomínat počáteční písmeno jména jejich vyvoleného.

 

Ořechy prozradí, zda-li budete mít v dalším roce štěstí

 

Intuitivně si vyberte vlašský ořech, který následně rozlouskněte. Pokud vnitřek bude tmavý, čeká vás neštěstí. Pokud bude naopak světlý, můžete se těšit na šťastný rok.

 

Ořech
(Foto: oficiální zdroj)

 

Zápalky ukážou, který je ten pravý

 

Nemůžete se rozhodnou mezi více nápadníky? Zapíchněte do jablka zápalky, a vduchu určete, která zápalka symbolizuje jednotlivé nápadníky.  Potom je současně zapalte. Ta, která vydrží hořet nejdéle vyhrává.

 

Střevíce odhlalí, jestli se odstěhujete

 

Chcete vědět, jestli v následujícím roce opustíte dům vašich rodičů a osamostatníte se? Poslouží vám k tomu bota na podpatku, kterou u vchodu do domu vyhoďte za hlavu. Pokud dopadne tak, že špička bude ukazovat směrem ven, čeká vás nové bydlení. 

 

Čerstvý sníh zajistí krásu

 

Na Štědrý den si z venku přineste trochu čistého sněhu a potřete si jím obličej. Stará tradice praví, že vám zajistí krásu. Pokud vám spíše než o krásu jde o oblíbenost v kolektivu, potřete si obličej medem.

 

Sníh
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Předvánoční energetická očista prostoru podle feng shui: Zbavte se všeho negativního a nastolte doma pohodu a harmonii

Léčivé kameny: Který pomůže proti nespavosti nebo vyléčí zlomené srdce?

DIY: Vytvořte si svou tabulku snů a vyšlete své přání do vesmíru!


Kapří šupiny vám přinesou peníze

 

Přejete si v dalším roce více hojnosti? Pak si před večeří dejte pod talíř kapří šupiny a následně si některé z nich schovejte do peněženky.

 

Dodržujete vánoční tradice a zvyklosti?0 hlasů
Vaše hodnocení