Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Svíčková magie je jedním z nejčastějších, nejjednodušších a nejbezpečnějších typů kouzlení. Vyzkoušet ji můžeš i ty.

Máš přání? Vyzkoušej magii svíček

Magický rituál
zdroj: Thinkstockphotos Magický rituál
aktualizováno 25.10.2012, 00:10 | 25.10.2012, 00:00 | Krasna.cz/lk

Svíčková magie je jedním z nejčastějších, nejjednodušších a nejbezpečnějších typů kouzlení. Vyzkoušet ji můžeš i ty.

I když můžeš mít o kouzlech a magii jakokoliv pochybnosti, je fakt, že základní magii svíček jsi už několikrát zkoušela. Opravdu, nezbláznili jsme se. Každý to totiž jako malý dělal a možná to i ty děláš dodnes. Řeč je o sfouknutí svíček na narozeninovém dortu a vyslovení přání. Tehdy totiž zavřeš oči, soustředíš se na své tužby a přeješ si, aby se staly, a potom sfoukneš svíčky.

Při každém kouzlení je totiž zapotřebí koncentrovat vůli a duchovní sílu na své přání, jinak nemá šanci, aby se splnilo. K tomu všemu musíš věřit v něco vyššího, než je člověk, co má tu moc ti tvé přání uskutečnit. Je jedno, zda to bude nějaký bůh, vesmír, láska, nebo třeba příroda. Bez víry ve vyšší moc nemůžeš očekávat, že se ti tvé přání splní.

Zapalování svíček k magickým rituálům se odvíjí od uctívání ohně, což lidstvo provádí od nepaměti. Používali ho k očištění místností od nečistých sil a negativních energií. A to vlastně děláme dodnes, vždyť kolikrát si zapálíš svíčku, když chceš, aby tvůj domov působil útulněji. Světlo svíčky uklidňuje, má pozitvní vliv na psychiku. Magie svící je - stejně jako magie živlů - založena na spojení člověka s přírodou.

 

 

Magie svíček se používá ke splnění přání a proseb, k očištění místností od negativních sil a zla, k ochraně, ale i k posílení pozitivní energie ve tvém životě.

Každá svíce je jinak důležitá


Je několik druhů svíček, které můžeš při magii používat. Bílé svíčky, které znamenají čistotu, se používají na oltář, do každého zadního rohu se postaví jedna. Jednou z jejich funkcí je oltář osvětlit, proto se zapalují jako první a zhášejí až úplně nakonec. Jejich zapálení znamená začátek rituálu, když je uhasíš, rituál končí. 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Kouzelná moc kamenů. Věř jim a ochrání tě
Spočítej si číslo svého života
Objev tajemství sexuální magie

Nejdůležitější svíčkou pro magii je obětní svíce. Protože jsou tak významené, mají na oltáři to nejdůležitější místo – přesně uprostřed. A pak se ještě používají svíčky, které symbolizují osobu, kvůli které se celý rituál podstupuje.

Oltář si můžeš vytvořit i doma. Použij cokoliv, co má dostatečně velkou plochu, aby se ti tam vešly svíčky. Daný předmět pokryj nějakým přehozem, úplně ti postačí bílý ubrus. Při výzdobě oltáře můžeš povolit uzdu své fantazii, ale pamatuj, že se ti tam také musí vejít to nejdůležitější – svíčky.

Začněme s kouzlením


Před samotným rituálem je třeba, abys vyčistila svoji mysl od všech negativních myšlenek a pocitů, které tě během dne zaplavují. Proto si dopřej relaxační koupel, nebo alespoň krátkou sprchu. Jak se při koupeli očistit, najdeš v TOMTO článku. Je důležité, abys svou mysl vyčistila, protože jinak se nedokážeš koncentrovat na své přání a kouzlo se ti nezdaří.

 

 

Pak už je čas na samotný rituál. Pokud chceš použít jen jednu svíčku, vyslov přání a zapal ji. Pokud používáš víc svíček, zapal nejdřív ty oltářní. Pak vyslov přání a zapal zbytek. Podobu rituálu si určíš sama. Můžeš při svitu svíček jen úporně myslet na splnění svého přání. Můžeš na své přání složit báseň nebo píseň a odrecitovat ji či zazpívat. Pokud uznáš za vhodné, můžeš i tančit. Do rituálu upři celou svou osobnost, abys svému přání dala patřičnou váhu.

I délka rituálu je plně ve tvé režii. Může trvat tak dlouho, dokud svíčky nevyhoří. Pokud je to příliš dlouho, rituál ukonči, až budeš chtít. Prostě zhasni svíce. Ale pozor, nefoukej, je to neuctivé. Palmínek zhasni, nebo přiklop, aby dohořel sám. Vosk spláchni tekoucí vodou, nebo zakopej.8 hlasů
Vaše hodnocení