Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Talisman, také známý jako amulet, je něco, co tě ochrání a přinese štěstí.

Máš svůj talisman pro štěstí?

aktualizováno 10.07.2012, 00:00 | 10.07.2012, 00:00 | Krasna.cz/ipo

Talisman, také známý jako amulet, je něco, co tě ochrání a přinese štěstí.

Zmínky o talismanech najdeme ve všech náboženstvích a kulturách. Talismany v podobě plyšových psíků a keramických slonů se zvednutým chobotem se dodnes hojně využívají při zkouškách a dalších školních nesnázích, na které teď nemyslíme :-)

V primitivních kulturách se na těle nosily zvířecí zuby nebo drápy, které měly přenášet vlastnosti zvířete na nositele. Když se nad tím člověk zamyslí, nestačí se divit, že ještě dnes jsou lidé, kteří mají na klíčích králičí pacičku pro štěstí. Ovšem i majitelé tabletů a chytrých telefonů čas od času zatouží po štěstí, které by se na ně sneslo odněkud z obláčku. Tu a tam si zkusit nějaké kouzlo a uvěřit v sílu talismanu přeci za pokus stojí.

PŘEČTI SI TAKÉ:
MAGIE: Chybí ti láska? Přičaruj si ji!
Čeká nás pátek třináctého. Letos horší, než jindy!

Tvůj talisman by měl být něčím, k čemu máš zvláštní vztah. Takový vztah, který k jinému předmětu nemáš. Mohou to být staré náušnice po babičce, mušle neobvyklého tvaru, kterou jsi našla v bouřce vyplavenou z moře, nebo třeba ručně vyšitá záložka, kterou ti dala nejlepší kamarádka k dvanáctým narozeninám. Čtyřlístky v květináči mohou být naopak hezkým dárkem od tebe. Čtyřlístek jako symbol štěstí nemusíme nikomu představovat. Znali jej už Keltové. Kdežto staří Číňané pro štěstí chytali cvrčky a drželi je v krabičkách ze dřeva smuteční vrby.

 

 

Nicméně i takový lístek do kina, kde jsi byla před pěti lety se svou první láskou, a který nosíš stále v peněžence, může být talismanem. Stejně tak vypsaná propiska z dovolené ve Francii nebo naprosto nevkusná spona do vlasů, kterou sis jednou koupila na vánočních trzích a doteď nevíš, co tě k tomu vedlo. Všechny tyto věci pro tebe něco znamenají. Něco v tvém životě symbolizují, a proto si je klidně i nevědomky držíš ve svém životě.

Amulety prodávané v obchodech a na internetu, ať už jsou na lásku, zdraví nebo krásu, nemůžou mýt nikdy takovou moc jako amulety, které si tě v životě našly samy a možná byly jeho součástí ještě dřív, než sis toho vůbec všimla.

 

 

V peněženkách nosíme rybí šupiny, vypadlé řasy házíme za záda, když padá hvězda, něco si přejeme, a když vidíme černou kočku, raději jdeme jinudy. Kdo by to byl řekl, že žijeme v 21. století? :-)

A co ty, máš svůj amulet pro štěstí? A věříš pověrám? Pochlub se v komentářích.
 2 hlasů
Vaše hodnocení