Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Znáte to z hororů. Obrazy padají ze zdi, šuplíky se samy od sebe otevírají, bliká žárovka, praskne sklenička. Po stěně přebíhají temné stíny. A pak se to stane i vám: slyšíte kroky, ačkoliv jste samy doma a najednou se ozve strašná rána odněkud ze...

Máte doma ducha? Nebojte se a zbavte se ho

Vystrašené dívky
zdroj: Getty Images Vystrašené dívky
aktualizováno 09.02.2019, 00:00 | 09.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Znáte to z hororů. Obrazy padají ze zdi, šuplíky se samy od sebe otevírají, bliká žárovka, praskne sklenička. Po stěně přebíhají temné stíny. A pak se to stane i vám: slyšíte kroky, ačkoliv jste samy doma a najednou se ozve strašná rána odněkud ze skříně. Duch!

Nebo jste jen paranoidní hned, jakmile zhasne svíčka? Dospělí lidé většinou ztratí schopnost poznat ducha, zatímco děti to dokážou velmi dobře. Ty totiž ještě nemají vybudovanou imunitu vůči paranormálním jevům, proto jsou k fenoménu „ducha viděti“ náchylnější. Zjistěte, jestli máte doma opravdu nadpřirozenou bytost a zkuste se jí zbavit nejdřív po dobrém.


Rozeznejte příznaky ducha od „planého poplachu“


Často svádíte různé příhody na nadpřirozeno? Pomůže vám, když posoudíte možného ducha spolu s někým skeptičtějším. Přizvěte kamarádku, která na duchy nevěří. Nejlépe ať s sebou vezme i psa nebo kočku. Je totiž známo, že zvířata instinktivně odhalí cizí síly. Pokud však budou chlupatí kamarádi jen vesele pobíhat po bytě, i když už se dávno setmělo, tak vaše obavy nejspíš nejsou oprávněné.

 

Duch
(Foto: Getty Images)


Kamarádka vám poté pomůže logicky vysvětlit věci, které vy považujete za abnormální. Pokud třeba někde cítíte zvláštní chlad, sdělí vám, že jen nemáte dovřené okno. A ty tlumené hlasy, které slyšíte „ze záhrobí“, jsou jen vaši sousedé mluvící přes příliš tenké stěny.


Kdo se bojí, nesmí mezi duchy!


Když se bojíte, je jednoduché nalhat samy sobě, že u vás doma straší. Vzpomeňte si, jak se zdají být ve tmě některé předměty jiné. Podobné je to i s duchy. Ze strachu skoro všechno přisoudíte temným silám. Samy sebe tak lehce vystrašíte natolik, že díky tomu opravdu začnete slyšet neviditelné kroky. Pusťte si místo hororu nějakou komedii a uvidíte, jak se vám bude zdát prázdný pokoj o něco méně strašidelný.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z toho mrazí! Žena natočila ve svém bytě NĚCO PODEZŘELÉHO
VAŠE PŘÍBĚHY: Setkala jsem se s duchem
Z toho běhá mráz po zádech! Školní kamera zachytila DUCHA, který se procházel po chodbách VIDEO

 

Jaký je to typ ducha?


Pokud ale stále trváte na svém, zahajte detektivní pátrání. Prozkoumejte historii vašeho obydlí a jeho předchozí majitele. Zemřel tam někdo násilnou smrtí nebo naopak někdo, kdo třeba vraždil? To by mohlo mnohé vysvětlit. Když poznáte, co je váš „paraspolubydlící“ zač, zbavíte se ho mnohem jednodušeji.


Jak ho vyhnat?


Vysledujte, v jakých situacích se duch objevuje. Klidně si vytvořte tabulku. Když budete jeho aktivitu poctivě zaznamenávat celý měsíc, zjistíte, o co duchovi u vás doma jde. Objeví se vždy před tím, než se vám nebo někomu ve vašem okolí něco stane? To znamená, že se vás snaží varovat před hrozícím nebezpečím. Objevuje se prostě jen tak? Jde o pouhého šprýmaře, který vás jen škádlí a vůbec neplánuje vám ublížit nebo vás posednout.

 

Duch
(Foto: Getty Images)


Až ho poté znovu uslyšíte, řekněte mu, že už možná znáte důvod jeho přebývání mezi živými. Požádejte ho zároveň, aby odešel. Sledujte jeho reakci, když se atmosféra v bytě uklidní, máte vyhráno. Duch si dal říct.


Když ne a naopak začne ještě víc řádit, znamená to, že se duch nedokáže dostat pryč sám nebo je zlý. Zajděte za ezoterikem a požádejte ho o pomoc, nebo zkuste prostory „vyčistit“ svěcenou vodou. To pomůže i v případě, že jste si přítomnost ducha celou dobu nalhávali, protože to zafunguje jako placebo na vaše pocity. Nedobrovolně přebývajícího ducha svěcená voda vyžene a zlý duch se jí bojí jako čert kříže, takže raději odejde.


A co vy, máte zkušenost s duchy?1 hlasů
Vaše hodnocení