Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jednotlivé fáze měsíce ovlivňují biorytmus tvého těla. V jaké fázi měsíc je, se dozvíš v kalendáři. MY ti povíme, co to pro tebe znamená.

Měsíc ovlivňuje tvou krásu

Fáze měsíce - 2
zdroj: Thinkstockphotos Fáze měsíce - 2
aktualizováno 16.08.2012, 00:00 | 16.08.2012, 00:00 | Krasna.cz/lk

Jednotlivé fáze měsíce ovlivňují biorytmus tvého těla. V jaké fázi měsíc je, se dozvíš v kalendáři. MY ti povíme, co to pro tebe znamená.

Že měsíc ovlivňuje nejen počasí a úrodu, ale i fáze lidského života, věděli již naši předci. Ne nadarmo jsou v kalendářích takové ty maličké značky, které značí čtyři fáze měsíce - dorůstání, úplněk, ubývání, novoluní. Při dřívějším přirozenějším stylu života se lidé lunárním cyklem dokázali řídit a on jim usnadňoval život. Proč nepřevzít něco málo z jejich poznatků a zkušeností?

 

Měsíc má tvar D - dorůstá
Tohle je nejlepší čas pro tvé vlasy! V době před úplňkem je tvoje tělo připraveno nasát všechno, co do a na něj dáš, protože teď je zrychlená obnova a reprodukce buněk. Takže když se například rozhodneš pro barvení vlasů, budeš mít štěstí - barva ti skvěle chytne. Jestli nepůjdeš do kadeřnického salonu, alespoň svým vlasům dopřej nějakou regenerační kúru.

Nezapomeň ani na svou pleť a tělo. To má tendenci všechno zadržovat a ukládat. Proto hodně pij. Denně bys měla vypít alespoň dva litry vody, ale jen do pěti odpoledne, protože pokud se budeš vodou nalévat navečer, budeš zatěžovat ledviny. Ale pozor, neznamená to, že večer nemáš pít vůbec, jen to nepřeháněj.

 

Když měsíc dorůstá, vyhýbej se pečlivě všem tučným jídlům a kalorickým bombám. Právě proto, že tělo teď tak dobře přijímá a ukládá, mohla by tvá váha snadno vyletět k nebesům.

Je to období, kdy v tobě narůstá energie, takže je vhodné pro uskutečnění zamýšlených plánů. S chutí do toho!

 

 

Úplněk
Pečlivě si pohlídej hodinu úplňku (najdeš ji v hodinách tam, kde je předpověď počasí, biometeorologická předpověď a hodiny, kdy vychází Slunce a Měsíc). Od té hodiny a další přibližně dva dny se snaž co nejvíc pít, jíst hlavně čerstvou zeleninu, bílé jogurty a tmavé pečivo. Prostě samé zdravé a dietní věci, protože úplněk přeje dietám a ve dvou dnech po úplňku mají největší učinnost. Vyhýbej se přesoleným jídlům a vybírej stravu bohatou na uhlohydráty - obiloviny, těstoviny, chléb, pečivo, brambory. Dopřejte si také ovoce s odvodňujícím účinkem, například banány.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Co dělá Měsíc s tvou láskou a chutí na sex?
Dieta podle fáze Měsíce, cesta ke tvé štíhlé postavě
Noční záře - kniha plná démonů a napětí

 

Taky si dávej pozor na své nálady. Citlivější jedinci mohou zaznamenat zvýšené změny nálad, bolesti hlavy, nervozitu, popudlivost ba i úzkost. Hůře spí, nebo mají divoké sny. Vše, co se jim v době úplňku přihodí, prožívají daleko intenzivněji. Už dávno se zjistilo, že nejvíc vražd a sebevražd se stane právě v době úplňku. Tak až budeš mít depku, nebo budeš mít chuť praštit svého kluka za něco, co provedl, koukni se večer na oblohu. A když uvidíš úplněk, zpomal.

Měsíc má tvar C - couvá
Je to pravý opak dorůstajícího Měsíce, tvoje tělo hlavně vylučuje a růst buněk je zpomalený. To je ale příznivá zpráva pro tvou pleť, dopřej si čistící pleťovou masku. Je léto, tak třeba okurkovou. Nastrouhej salátovou okurku, smíchej ji s kysanou smetanou. Směs nanes v silné vrstvě na obličej (vynech oční partie), krk a dekolt. Masku omyj po 15 minutách vlažnou vodou.

 

 

Období ubývajícího měsíce je také vhodné pro manikúru, pedikúru a depilaci. Snaž se ale vyhnout návštěvám zubaře a dalších lékařů, protože tvoje tělo teď špatně reaguje na bolest a vše by tě bolelo dvojnásob. Takže se vyhni i piercingu a tetování.

Měsíc není vidět - novoluní
Dva dny před a dva dny po novoluní by ses měla cítit v nejlepší fyzické pohodě. Takže jde o nejlepší období, kdy začít s nějakým sportem. Záčátky jsou vždycky těžké, ale teď to půjde přece jenom snáz. Před i po cvičení se však nezapomeň zahřát a protáhnout, aby tě svaly nebolely.

 

V tuto dobu se tělo lépe zbavuje škodlivin, vzrůstá jeho schopnost zbavit se všeho, čím je zanesené. Proto je to také vhodný čas pro případný jednodenní půst, při němž přijímáme jen vodu, bylinkové čaje, ovoce či ovocné šťávy.
 3 hlasů
Vaše hodnocení