Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sice by se mohlo zdát, že bouřka umí jenom ničit, síla blesků ale naopak dokáže úžasně energeticky nabíjet. Stačí jen umět správný postup, jak s její energií pracovat.

Nabijte se pozitivní energií! Využijte magii letní bouřky

bouřka
zdroj: Getty Images bouřka
aktualizováno 17.08.2019, 00:00 | 17.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Sice by se mohlo zdát, že bouřka umí jenom ničit, síla blesků ale naopak dokáže úžasně energeticky nabíjet. Stačí jen umět správný postup, jak s její energií pracovat.

Letní bouřky zpravidla přicházejí po horkém a dusném dnu. Obloha se stává čím dál tím temnější, zatáhne se a za pár okamžiků začnou řádit hromy a blesky. Co teď?


Věřili tomu už naši předci


Blesk byl odjakživa symbolem moci. Přírodní národy vždycky věřili, že když nastane bouřka, tak se na ně hněvají bohové. Protože blesk dokázal osvítit černočerné nebe, tak ho dávní lidé uctívali a vzhlíželi k němu. Jednak proto, že je to fascinovalo, ale také si chtěli opět naklonit bohy, aby jim vrátili tolik potřebné slunce.


Nástroj nejvyššího řeckého boha Dia byl právě blesk. Boha vládnoucího bouřkou a počasím však měli i germánské národy, které mu říkali Thor. U Mayů se podobnému bohovi zase říkalo Huracán. Jak vidíte, prvek bouřky se vyskytoval u mnoha národností a lidé napříč celým světem mu přisuzovali obrovskou moc.


Dobijte svůj talisman


Jak se můžete dávnými rituály inspirovat a trochu bouřkové energie si uzmout pro sebe? Máte nějaký oblíbený talisman, který s sebou nosíte pro štěstí třeba během důležitých událostí? Právě během bouřky máte možnost zdvojnásobit jeho sílu. Může jít o amulet, přívěsek, dřevěný předmět nebo obyčejný kamínek, drahokam, minerál či zkrátka důležitý rituální předmět.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Bojíš se bouřky? 5 tipů, jak si ji užít
Panika z bouřky? Řiď se těmito pravidly a přežiješ ji bez újmy
Jak se zachovat během bouřky?


Pokud mu chcete dodat sílu, vyneste předmět ještě před očekávanou bouřkou ven. Předtím ještě můžete kámen nechat, aby vstřebal vaše negativní pocity, protože bouřka je odnese a talisman nabije jen samou pozitivní energií.


Stačí ho položit na venkovní balkón, nejlepší je ale umístit ho někam ke stromu, ideálně na zahradu. Takhle se zároveň nabije i přírodní energií a jeho síla pak bude ještě větší. Pokud venku necháte šperk, měly byste ho raději schovat na místě, kde nezmokne, aby pak například nezreznul.


Aby se předmět během deště neztratil, umístěte ho třeba do krmítka, do otvoru ve stromu nebo si vyrobte síťku či krabičku, do které ho položíte. Také ho můžete zavěsit na větev. Pak už jen stačí, abyste se samy schovaly do tepla a nechaly bouřku, ať udělá své. Blesky zatím budou na váš talisman působit.

 

bouřka
(Foto: Getty Images)


Až se zase vyjasní a vy si půjdete svůj talisman vyzvednout, je důležité, abyste ho nemyly nebo neotřely do oblečení. Nechte ho uschnout přírodní cestou, nejlépe na slunci. Tím budou jeho schopnosti posílené ještě víc a amulet bude působit mnohem silněji.


Nabijte energií svůj organismus


Je jasné, že za bouřky byste měly zůstat doma. Avšak poté, co bouře přejde a počasí se zase uklidní, ezotericky zaměření lidé se jdou projít bosýma nohama po trávě. Bouřka totiž dodá vodě sílu a tu pak můžete převést do sebe, když se dostanete do přímého kontaktu s ní. Kromě toho dokáže v létě osvěžit. Během této procházky byste si měly představovat, jak od vás všechno špatné odchází a díky dozvukům bouřky se tak očistit. 0 hlasů
Vaše hodnocení