Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máš nějakou oblíbenou barvu, kterou nosíš na oblečení častěji než jiné? Co tvá barva ve skutečnosti znamená?

Najdi význam své oblíbené barvy

aktualizováno 22.05.2012, 10:50 | 22.05.2012, 10:48 | tej

Máš nějakou oblíbenou barvu, kterou nosíš na oblečení častěji než jiné? Co tvá barva ve skutečnosti znamená?

Každý člověk se za život přikloní nějaké barvě. Jednu neustále vyhledává, další zas nemůže ani vidět. Je to zcela normální a přirozený jev. Barvy toho však umí mnohem víc. Ovlivňují naší psychiku a zobrazují, v jaké jsme pohodě my sami. Podívej se, co jednotlivé barvy znamenají.

 

Modrá

 

Jakýkoliv odstín modré barvy nás silně uklidňuje a nastoluje příjemnou pohodu. Modrá znamená něžnost, spokojenost, mír a tradici. Modrá také označuje dobrou komunikaci. Tmavě modrá symbolizuje spíše sklíčenost, světle modrá dobrou náladu.

 

 

Červená

 

Červená barva je symbolem vášně a energie. Červenou si většinou oblíbí lidé plní energie, sebevědomí a odhodlání. Červená v lidských očích představuje zejména krev, sexualitu a životní sílu. Chceš se ve škole lépe učit? Vědci radí, abychom se proto oblékli do červeného.

 

Zelená

 

Zelené odstíny jsou jasným symbolem obrovské energie. Tato barva zlepšuje náladu, ego, naději a jistotu. V lidech díky zelené vykvétá chuť pracovat nebo něco prostě dělat.

 

Žlutá

 

Když se řekne žlutá, každý si představí sluníčko nebo rozkvetlou louku. Pohled na žlutou člověka rozveselí, povzbudí, dodá sebevědomí a uvolní. Při pohledu na žlutou barvu se málokdo ubrání úsměvu.

 

 

Oranžová

 

Oranžová barva symbolizuje radost a optimismus. Máš špatný den? Zahal se do oranžové a špatná nálada je tatam.

 

Fialová

 

Fialová barva je symbol naší duše. Je považována za barvu tajemnou, znepokojivou až melancholickou. Někteří lidé dokonce věří, že přináší svému nositeli smůlu a špatnou náladu. Zároveň však dokáže jedince uklidnit a vyrovnat.

 

Růžová

 

Tato barvička je oblíbená především lidmi něžnými, jemnými, ale také naivními a mladými. Představuje především něžnost a nevinnost.

 

Černá

 

Černou mají v oblibě především lidé agresivní, silní, ale také lidé, kteří chtějí mít autoritu a od ostatních lidí se držet stranou. Většinou si jí oblíbí také lidé, kteří jsou tajnůstkářští, odtažití a smutní. V lidských očích představuje tato barva smutek, slzy a především smrt.

 

 

Bílá

 

Bílá barva vždy symbolizuje začátek něčeho. Je uklidňující a představuje čistotu, nevinnost a mír. Barva působí elegantně, čistě, ale přitom chladně.

 

Šedá

 

Šedá symbolizuje strach, nejistotu a smutek. Většinou si jí oblíbí lidé nejistí a s nízkým sebevědomím.

 

Hnědá

 

Hnědou barvu si většinou oblíbí lidé, kteří jsou klidní, trpěliví a spolehliví. Tato barva symbolizuje především domov, jistotu, pořádek a určité zvyky.
 5 hlasů
Vaše hodnocení