Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stromová terapie je neuvěřitelně stará a tradiční metoda, která ti může pomoct od různých problémů, pokud ji budeš dělat pravidelně.

Nech stromy, ať ti pomůžou

Procházka v přírodě - 2
zdroj: Thinkstockphotos Procházka v přírodě - 2
aktualizováno 04.12.2012, 01:27 | 04.12.2012, 00:00 | Krásná.cz/Mersmerize

Stromová terapie je neuvěřitelně stará a tradiční metoda, která ti může pomoct od různých problémů, pokud ji budeš dělat pravidelně.

Dnešní doba je hodně uspěchaná a v hodně věcech umělá a nepřírodní. Pokud je člověk nemocný, dává se přednost farmakoterapii (léčbě pomocí léků), což je často chyba, protože ne každý nemocný léky potřebuje. V těch méně vážnějších případech, u nemocí, které nás neohrožují na životě a jsou závislé hlavně na naší psychice, bychom se měli snažit najít řešení, které spočívá i v přírodě.

Stromová terapie je neuvěřitelně starou a tradiční metodou, která ale postupně upadla v zapomnění a dnes ji nevyužívá tolik lidí jako dřív. Je to hlavně kvůli již zmíněné uspěchanosti – člověk věčně nemá na nic čas, trápí ho termíny, má plný diář. Jednou za čas si udělat volno a jít do přírody by ale neměl být pro nikoho problém a měli bychom se snažit svůj program tomu přizpůsobit. Pokud totiž tuto terapii budeš dělat dobře a pravidelně, zjistíš, že ti v lecčems může pomoci.

 

 

Stromová terapie spočívá v myšlence a v základním přesvědčení, že každý stroj žije, má svou duši a sílu, která je životodárná. Dříve, spoustu století nazpět lidé využívali tuto sílu tak, že zakládali stromové háje, které často působily jako rituální prostředí. Sídlili tam podle jejich přesvědčení dobří duchové, kteří jim čas od času poradili a snažili se vyřešit jejich problémy. Jakékoliv ubližování stromům bylo špatné a lidé věřili tomu, že ten, kdo stromu ublížil, bude potrestán.

Vliv stromů potvrdili i vědci

Lidé, kteří chtějí fakta nebo prokazatelné údaje, nad stromovou terapií mávnou rukou a řeknou si, že je to jen další výmysl potrhlých věřících a lidí, kteří naivně v něco doufají. Do dnešní doby se ale udělalo již nespočet výzkumů podle kterých, to úplný výmysl není.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jaká jsi podle stromů? Keltský stromoskop - 1. díl
Reflexní terapie pro rovnováhu těla i duše
Aromaterapie pomůže tvému zdraví a pohladí i tvou duši

Je dnes již dokázáno, že osoby, které pobývají pravidelně delší dobu v lese a v blízkosti stromů, mají vyšší imunitu a lépe se tak uzdravují. Výzkum probíhal v souvislosti s léčbou rakoviny, kdy finští vědci prokázali, že pobyt v lese sice nemá samotný účinek, ale může zesílit léčbu.

 

 

Mezi stromy se také prokazatelně odbourává napětí a stres, svalová únava a nebo třeba deprese. V Rusku také výzkumy potvrdily, že sibiřská jedle snižuje množství mikrobů v těle až o 50 procent, což je při léčbě doopravdy vysoké číslo. Borovice zase dokáže pomoci při léčbě plic a dýchacích cest.

Objímání stromů

Obejmout strom ti sice může připadat jako bláznovství a naivita a můžeš pochybovat, že něco takového působí, jednou za čas je ale dobré oprostit se od materiálních věcí a zajít do přírody si nějaký ten strom obejmout nebo se o něj jen opřít. Můžeš vnímat energii, která proudí do tvé těla a pomáhá ti, naplňuje tě.

Je hloupost vyrazit do lesa objímat stromy, pokud jsi skeptická a jdeš tam jen kvůli tomu, aby sis potvrdila své ironické poznámky, abys později mohla říct: "Nefunguje to!“ Vyjít si jen tak na procházku do lesa, pobýt si u stromů, odpočinout si – to je to, co mnohým lidem dnes chybí. Proto se zamysli nad tím, jestli to není i tvůj případ a jestli by nebylo čas od času lepší zavřít počítač a vyjít si na hezkou procházku do přírody.7 hlasů
Vaše hodnocení