Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pokoj je místo, kde trávíme většinu našeho volného času. Z oázy klidu se může rychle stát domácí home office či místo pořádání holčičí párty. Každý z nás si jistě svůj pokoj zařídil podle svého gusta, přesto ale existují vlivy, které mohou značně ...

Necítíte se ve svém pokoji dobře? Víme, proč tomu tak je!

Dívčí pokoj
zdroj: Thinkstockphotos Dívčí pokoj
aktualizováno 08.02.2019, 00:00 | 08.02.2019, 00:00 | Karolína Šimečková

Pokoj je místo, kde trávíme většinu našeho volného času. Z oázy klidu se může rychle stát domácí home office či místo pořádání holčičí párty. Každý z nás si jistě svůj pokoj zařídil podle svého gusta, přesto ale existují vlivy, které mohou značně ovlivňovat naši náladu a ani o tom nevíme!

Pokud se i ty ve svém pokojíku občas cítíš nejistě či napjatě, je dnešní článek přesně pro tebe. Připravili jsme si 3 tipy, jak zařídit, aby atmosféra tvé svatyně opět nabyla pohodlného a relaxačního dojmu. 

 

Barva


Ano, je to tak. To, jak je tvůj pokoj vymalován dokáže ovlivnit tvou náladu, a to opravdu radikálně. Barvy totiž působí na člověka třemi základními způsoby – aktivně, pasivně a neutrálně. Podle barvy tvého pokoje dokáže cizí člověk odhadnout tvoji osobnost a dozvědět se o tobě věci, jaké jsi ty sama ani netušila.


Zatímco barvy s tmavšími podtóny, jako například modrá a fialová způsobují pocit stísněnosti a smutku, červená, oranžová, ale i žlutá zvyšují krevní tlak a můžou dokonce způsobovat nespavost! Ideální barvou do jakéhokoli pokoje je zelená. Zbavuje stresu, úzkosti a usnadňuje přemýšlení – což se může během večera proseděného nad domácími úkoly určitě hodit.

 

pokoj - 2
(Foto: Getty Images)

 

Feng shui


Tradiční čínské umění feng shui patří mezi velice známé způsoby, jakými můžeš uspořádat nejenom svůj pokoj, ale rovnou celý dům. Feng shui se zabývá především vztahem člověka a prostoru kolem něj. Jelikož nejvíc svého volného času člověk stráví doma, je určitě příhodné, pokud je kolem něj vše uspořádáno tak, aby z toho vyzařovala pozitivní energie.

Pokoj v duchu feng shui by měla v první řadě podporovat harmonický tok výživné a smyslné energie. Pokoj správně uspořádaný právě podle feng shui energie poznáš tak, že tě láká, vábí, vzrušuje a uklidňuje zároveň. Zásadami pro správný pokoj ve stylu feng shui je:


Větrání a čerstvý vzduch, v pokoji je potřeba dostatek čerstvého a okysličeného vzduchu.


• Odstraň všechny kytky. Přítomnost rostlin je ve feng shui ložnici možná pouze v případě, že je vaše ložnice dostatečně prostorná a rostliny jsou umístěny daleko od postele.


• Obrazy či fotky vybírej s rozvahou. Ve tvé oáze klidu by neměly figurovat žádné depresivní fotky, např. tvého ex, ale naopak ty, které ti dělají radost, popřípadě ty, které znázorňují věci, po kterých v životě toužíš.


• Postel by měla být snadno přístupná z obou stran, ale zároveň "ukotvena", nejlépe čelem k plné stěně.


• Prostor nad postelí by měl být prázdný.


pokoj - 2
(Foto: Getty Images)

 

Staré a nepotřebné musí pryč


Každý z nás má jistě ve svém pokoji určité věci, které sice nepotřebuje, ale vyhodit nedokáže. Jakmile se ale tato sbírka rozroste na hromadu, která akorát zabírá místo a chytá prach, přišel čas na radikální úklid. Zkus se nad každou věcí, kterou takto přechováváš zamyslet. Opravdu to potřebuješ? A znamená to pro tebe tolik, že bys bez toho nedokázala být? Pokud ano, jistě si tento talisman nech. V druhém případě musí tento kousek pryč.

 

ČTĚTE TAKÉ:
Jak si zařídit bydlení podle barvy vaší aury
Tip na jarní DIY: Pokoj plný motýlků
Chceš originální pokoj?


Ale neboj se. Vše, co se rozhodneš vyřadit nemusí jít nutně do koše! Staré hračky můžeš věnovat do dětských domovů nebo nemocnic a oblečení, které nenosíš věnovat do second handů. Praktické a někomu tím zároveň uděláš velkou radost.

 

Jak se cítíš ve svém pokoji ty?0 hlasů
Vaše hodnocení