Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Úklid se neřadí zrovna mezi činnosti, které bychom dobrovolně vyhledávali a užívali si je. Jestliže ale nebude výsledkem jen nablýskaný byt, ale i vyrovnanější a spokojenější osobnost, hned jde lépe od ruky.

Necítíte doma klid a harmonii? Ukliďte si podle feng šuej

Úklid
zdroj: Getty Images Úklid
aktualizováno 22.02.2019, 00:00 | 22.02.2019, 00:00 | Krásná.cz

Úklid se neřadí zrovna mezi činnosti, které bychom dobrovolně vyhledávali a užívali si je. Jestliže ale nebude výsledkem jen nablýskaný byt, ale i vyrovnanější a spokojenější osobnost, hned jde lépe od ruky.

S jarním úklidem neotálejte a pusťte se do něj hned, dokud je venku ještě chladno. Čím déle ho budete odkládat, tím více vám pak bude líto strávit krásné slunečné dny doma s hadrem v ruce. Nicméně připravte se, že nepůjde jen o klasický úklid a vysávání, ale především o zbavování se věcí, které jsou pro vás zbytečné a domácnost bezúčelně zatěžují.

 

Hodnota každého předmětu


Pokud si pod označením pořádný úklid domácnosti představujete to, že umyjete každý centimetr čtvereční, tak to teď zkuste trochu jinak. Místo toho, abyste každý předmět umyli nebo utřeli od prachu, zamyslete se nad tím, jestli ho opravdu potřebujete. Určit význam každé sošky, trička či svíčky, která je součástí vaší domácnosti, je prvním krokem k úklidu s dlouhodobým harmonickým efektem. A pokud je vám líto některé věci jen tak vyhodit, tak je někomu darujte. Radost bude mít určitě nejen obdarovaný, ale i vy.


ČTĚTE TAKÉ:

Je čas na jarní úklid... v KOSMETICE!
Bacha! Přehnané uklízení hraničí s nemocí
Uspořádání šatníku chce odhodlání


Koupelna – místo očisty


Místnost, která je na čistotu předurčena, musí být na tuto svou roli uzpůsobená tak, aby své „poslání“ mohla plnit. Proto by v koupelně neměly být žádné rušivé elementy, jako třeba fleky od zubní pasty na umyvadle, stopy rtěnky na zrcadle ani rozlitý gel na praní po zemi.


Bez jakých pomocníků se neobejdeme my?

 

Úklidoví pomocníci
(Foto: Archiv firem)


* Provonět šatník vám pomohou spolehlivé prací přípravky a aviváže. Vsaďte na aviváží Silan Suprême Elégance (69 Kč). Vůně se otevírá šťavnatými ovocnými tóny a její srdce v sobě kombinuje luxusní květinové tóny obohacené o neodolatelné tóny kokosu a mandlového květu. Dlouhotrvající základ vůně je tvořen ze vzácných dřevin, hřejivé vanilky, sladké fazole Tonka a odvážné pačule.

 

* Multifunkční mikrohadřík Actifibre od Viledy (54,90 Kč) zvládne utřít prach v celém bytě, umýt okna i zrcadla, kuchyňskou linku, umyvadlo i obklady, případně špínu po domácích mazlíčcích.


* Robotický vysavač 2v1 Concept VR2000 (6999 Kč) vysaje i vytře jakýkoli prostor, ovládat ho můžete přes mobilní aplikaci, na jedno dobití vydrží uklízet až 150 minut.
 

 * Stačí pár stříknutí čistícího přípravku Cif Power & Shine Na vodní kámen (76,90 Kč, prodává ageo.cz) na špinavá místa, rychlé setření a koupelna bude opět idylickým místem čistoty.

 

Zaostřeno na ložnici


Prostor, který máte pod postelí, by v žádném případně neměl být přecpaný zbytečnými věcmi, které mohou zabraňovat průtoku pozitivní energie potřebné pro klidný spánek. Odstraněním nepoužívaných pomůcek na cvičení, starých kabelek, cestovních kufrů či krabic se starými fotoalby se zbavíte stagnující energie, která by mohla ovlivnit i vaše partnerské a rodinné vztahy. Pravidelně si najděte čas i na provětrání matrací, ty si totiž také nepamatují jen to pozitivní, ale i negativní. Nezapomínejte ani na to, že přes špinavá okna se žádná energie dovnitř nedostane, takže neleňte a pořádně je vyleštěte.

 

Nástup energie může mít lhůtu tři týdny


Domácnost, jejíž každý kout a kousek prošel feng-šuej revizí, vnese dříve či později pozitivní vítr i do ostatních oblastí vašeho života. Stačí už jen to, že jste to dělali s radostí a dobrým úmyslem. Feng-šuej má mnoho dalších systematických kroků, kterými se můžete propracovat až k dokonale harmonickému domovu a duševní spokojenosti jeho obyvatel.0 hlasů
Vaše hodnocení