Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zda nastane 21. 12. nebo jindy, to nikdo neví. O jeho podobě mají ale v Hollywoodu jasno. Mrkni na seznam nej filmů s koncosvětovou tematikou.

Nejlepší filmy o konci světa

Konec světa
zdroj: Getty Images Konec světa
aktualizováno 19.12.2012, 00:00 | 19.12.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Zda nastane 21. 12. nebo jindy, to nikdo neví. O jeho podobě mají ale v Hollywoodu jasno. Mrkni na seznam nej filmů s koncosvětovou tematikou.

Akčňáky, filmy plné digitálních triků, i vážné dokumenty a historické fikce. Mrkni, jak vypadá 21. prosinec 2012 v podání filmařů.

 

2012 (2009, Roland Emmerich)


Mayský kalendář by měl dosáhnout konce svého třináctého cyklu 21. prosince 2012 a po tomto datu už podle nejmoudřejších mužů této dávné civilizace není nic. To samozřejmě vybízí k otázce: pokud kalendář nepokračuje, co se pak bude dít?

 

Film 2012
(Foto: oficiální zdroj)

 

Podívej se i na další filmy Rolanda Emmericha. Akční sci-fi Měsíc 44 nebo dobrodružný film 10 000 př. n. l.

 

2012: Čas na změnu (2010, animovaný)


Fascinující dokument o současné době a krizi civilizace, o konkrétních způsobech a zkušenostech hledání duchovní cesty a zdravého životního stylu jako boji za ukončení globálního konzumu a ničení planety, které jsou si mnozí vědomi, a o potřebě a způsobu změny kterou jako lidstvo již procházíme.


Apokalypsa 2012 - odhalení (2011, dokument)


21. prosince 2012 údajně přijde konec světa. Velkolepý dokument od Discovery s působivými trikovými záběry spekuluje, jestli s námi skoncují masivní sluneční bouře, přepólování Země, supervulkány nebo se nám příroda pomstí ještě úplně jinak...


Nostradamus (1994, Roger Christian)


ikdy dříve neviděl jediný muž tolik z budoucnosti celého lidstva. Z vaší budoucnosti. Michel de Nostradamus předpověděl důležité okamžiky, které budou hrát klíčovou roli ve světové historii. Jako lékař bojoval se zákeřnými nemocemi, které sužovaly nejen obyčejný lid, ale i francouzkou monarchii. Jako člověk čelil vizím, které ho často pronásledovaly a ukazovaly přelomové události, jimž budou vystaveny generace v nadcházejících stoletích. Nyní máme možnost nahlédnout do života tohoto vyjímečného muže a seznámit se s jeho fascinující činností.

 

Konec světa
(Foto: Getty Images)


2012: Soudný den (2008, Nick Everhart)


21. 12. 2012 – pro staré Maye konec světa. Pro čtyři vědce z NASA je to den, kdy dojde k posunu zemských pólů. Ti se musí vydat do starého mayského chrámu, aby rozluštili záhadu a zachránili lidstvo před katastrofou.

 

Nostradamus: 2012 (2009, dokument)


ivot na naší planetě byl už 5x téměř vyhuben. Čeká nás v blízké budoucnosti podobná hrozba?

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejlepší vtipy o konci světa
Magický 21. prosinec 2012: Kartářka prozrazuje, co nás skutečně čeká

Tn.cz: Konec světa přinese MODRÝ PAPRSEK! O co jde?

Fanda: Poslechněte si šest songů o konci světa


Ztraceni (L.O.S.T., 2004)


Příběh o trosečnících, kteří hříčkou osudu ztroskotali a zůstali uvězněni na opuštěném ostrově uprostřed oceánu. Ostrov, na němž uvízli, je zahalen mlhou tajemství, ale mnohé záhady a hluboko zasutá mystéria z minulosti si nesou trosečníci i sami v sobě. Na takovém místě není přežití žádnou samozřejmostí... A do hry se dostává i počítačový program, který předpovídá konec světa.

 

Nostradamus
(Foto: oficiální zdroj)


Konec světa (1999, Peter Hyams)
S koncem tisíciletí se v New Yorku objeví samotný Satan. Pokud se mu podaří s pečlivě vybranou ženou zplodit Antikrista, nastane skutečný Konec světa. Dobro i zlo ztratí svůj význam a věčná temnota pohltí lidstvo. Ďábelsky dokonalé plány ovšem nečekaně zhatí bývalý detektiv Jericho Cane (Arnold Schwarzenegger), když vezme Satanovu vyhlédnutou favoritku pod svou ochranu. V explozivních akčních kulisách se začíná odehrávat nelítostný souboj mezi mocným pánem temnot a drsným poldou. Ani jeden z nich není zvyklý prohrávat a v sázce není nic menšího než osud lidského rodu...

 

Máš i ty tip na film, nebo třeba knihu o konci světa? Přidej ho v komentářích.17 hlasů
Vaše hodnocení