Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

„Jen abys to nezakřikla.“ Už jste někdy přemýšlely o tom, jak se vám poslední dobou daří a všechno vám jde, jenže pak vám někdo řekl, ať to hlavně nezakřiknete? Nebo jste se samy lekly toho, že se radujete předčasně?

Opravdu můžete něco zakřiknout? Jak si nenechat kazit radost

radost
zdroj: Getty Images radost
aktualizováno 10.08.2019, 00:00 | 10.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

„Jen abys to nezakřikla.“ Už jste někdy přemýšlely o tom, jak se vám poslední dobou daří a všechno vám jde, jenže pak vám někdo řekl, ať to hlavně nezakřiknete? Nebo jste se samy lekly toho, že se radujete předčasně?

Nebojte se toho, že byste si do života opravdu mohly přivolat smůlu. Přestože váš způsob myšlení a to, co se vám děje, něco společného určitě má, slova o zakřiknutí s tím moc nesouvisí. Spíš se zaměřte na to, proč se bojíte, že by vám štěstí něco překazilo.


Zakřiknout štěstí nejde


Pokud vám někdo tvrdí, že radováním se svůj úspěch zakřiknete, pravděpodobně vám závidí. Nebo se bojí toho, že budete smutné, až vám tak dobře nebude a raději byste se měly radovat méně, abyste pak nebyly zklamané. Proč byste se ale nemohly těšit z toho, že se vám vede skvěle? To není nic, co by mělo vést k pozdějšímu neúspěchu. Existuje spousta věcí, které by vám to mohly překazit, radost mezi ně ale určitě nepatří.

 

radost
(Foto: Getty Images)


Vyjadřuje to vaše obavy


Jestliže se vám něco povedlo a vy zažíváte chvíle štěstí, ale následně samy sebe zarazíte se strachem, abyste to nezakřikly, tak v sobě máte skryté obavy. Už jste nejspíš párkrát zažily, že po radosti přišel smutek a teď to tak nějak automaticky očekáváte. Bohužel si tím ale kazíte pohodu, kterou byste jinak měly. Je normální, že žádná dobrá nálada nebude trvat věčně, když ji ale máte, tak byste si ji měly užívat. A ne tvrdit, že tím něco zakřiknete.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Štěstí se vás nedrží? Vytřískejte pozitivum i z neúspěchu
Máš svůj talisman pro štěstí?
Recept na štěstí


Myslete jen na pozitivní věci


Na druhou stranu, síla myšlenky je velká, a když myslíte na to, že se něco stane, tak se to někdy opravdu stane. Proto se vyhněte myšlenkám na neštěstí a raději se v hlavě zabývejte jen věcmi, které vás neznervózňují. Buďte optimistky, a když vás čeká nějaká těžší zkušenost, vždycky počítejte s tím, že z toho vyjdete dobře a všechno se vám povede. Neúspěch si vůbec nepřipouštějte! Když budete řešit potíže, které by mohly nastat, sebevědomě, půjde vám to lépe.


Radovat se předčasně?


Počítáte s tím, že vám něco vyjde a už dopředu z toho máte radost? Užívejte si dobrý pocit z nadcházející události, zároveň ale zůstaňte připravené i na to, že by to nemuselo dopadnout tak, jak jste si vysnily. Nejde o to, že byste to zakřikly, když ale budete mít příliš velká očekávání, realita bude pravděpodobně trochu jiná.

 

radost
(Foto: Getty Images)


Negativita může i pomáhat


Přestože byste měly zůstat dobře naladěné, když si začnete připouštět nějaké to „ale“, zkuste ho alespoň využít ve svůj prospěch. Proč by se mělo vaše štěstí překazit? A můžete udělat něco, jak byste tomu mohly předejít? Pokud vám reálně hrozí, že by vaši radost mohlo něco narušit, zkuste tyto hrozby co nejvíc eliminovat.


Zbavte se bloku být šťastné


Spousta lidí má v sobě zakořeněno, že se z ničeho nemůžou radovat moc dlouho a raději by měli myslet na horší zítřky. Zkuste to mít jinak. Radost je zdravá, a když budete spokojené a budete se usmívat, svět bude pro všechny hezčí.0 hlasů
Vaše hodnocení