Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

23. září je dnem podzimní rovnodennosti. Hodláš-li zamíchat se svým osudem, odstartuj to právě v tento magický den.

Oslav podzimní sabat Mabon

aktualizováno 18.09.2011, 11:54 | 18.09.2011, 00:29 | Krasna.cz/trm

23. září je dnem podzimní rovnodennosti. Hodláš-li zamíchat se svým osudem, odstartuj to právě v tento magický den.

Rovnodennost je stejně jako slunovrat energeticky a magicky velmi významný den. Takový přichází pouze čtyřikrát za rok a ten nejbližší tu bude už 23. září – den podzimní rovnodennosti.

 

23. září patří mezi tzv. sabaty, sluneční svátky pohanského kalendáře. Podzimní rovnodennost se označuje jako Mabon, další podobné magické dny nastávají na - zimní slunovrat (Yule), jarní rovnodennost (Ostara) a letní slunovrat (Midsummer).


Tento den slavili již staří Egypťané, věřili v jeho magicky léčebný účinek i na vzestup úrovně vědomí s ním spojený. Pokud o něco usiluješ, právě v tento den bys na to měla intenzivně zaměřit svou pozornost. Tím k tomuto cíli směřuješ i svou energii a zvyšuješ pravděpodobnost, že se ti podaří ho snáze dosáhnout.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Jak tě ovlivňuje Měsíc
Skutečně hýbeme naším životem?
MAGIE: Chybí ti láska? Přičaruj si ji!


To, jak prožiješ období kolem zmíněného dne, se významně promítne do následujících týdnů až měsíců. Proto si tento den rozhodně červeně zaškrtni v kalendáři a mysli na každý krok, který v něm uděláš.


Nejde o to, že když v tento den něco pokazíš, bude tě čekat půl roku neštěstí. Spíše mysli na to, že co chceš, aby tě následující měsíce potkávalo, by měl tento den obsahovat.

Takže zkus někoho oslovit, pokud ti chybí láska, ozvi se kamarádkám, na které jsi teď neměla čas, dožeň povinnosti, které už dlouho odsouváš... Uvidíš, jak ti to v příštích měsících půjde všechno samo a bude ti to vycházet přesně podle tvých představ.10 hlasů
Vaše hodnocení