Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Trápí tě noční můry? Nemůžeš kvůli nim klidně spát? Své sny se můžeš pokusit ovlivnit.

Ovládni své zlé sny

aktualizováno 22.01.2012, 00:50 | 22.01.2012, 00:42 | Krasna.cz/trm

Trápí tě noční můry? Nemůžeš kvůli nim klidně spát? Své sny se můžeš pokusit ovlivnit.

Sny jsou přirozenou součástí našeho života, i když jim stále úplně nerozumíme. Údajně mají být cestou k našemu podvědomí a reflektovat vše, co se týká našeho každodenního života. Tedy naše touhy, sny, obavy, ale i stres ze školy, práce, problémy doma...


Na první pohled to vypadá, že své sny ovlivňovat nemůžeme, není to ale pravda. Chce to ovšem naučit se trochu se svým podvědomím pracovat.


Co by mohlo fungovat? Zkus pro začátek dodržovat správnou spánkovou hygienu. Je důležité zajistit si vhodné podmínky pro spaní. Teplota by měla být ideální, raději chladno než přetopeno. Pozor také na světlo, hluk, nepohodlnou postel. Zabrat mohou i tlumené barvy ve tvém pokoji. Před spaním si vyvětrej, nejez dvě hodiny před tím, než si jdeš lehnout, nepij čaj, kávu, energetické nápoje a alkohol.

 


Důležité je pročistit si hlavu. Nemysli na věci, které tě stresují, nemysli na své obavy. Pokud se tomu nedokážeš ubránit, přemýšlej nad nimi konstruktivně. Hledej řešení, východiska. Mnoho lidí tvrdí, že když si před spaním urovnáš myšlenky a budeš se svými problémy zaobírat racionálně, ve snu můžeš nalézt řešení. Mnoho vynálezců a umělců právě díky snům přišlo na své nejdůležitější objevy.


Pořiď si zápisník a dej si ho k posteli, aby sis své sny mohla hned po probuzení zapsat. Velmi rychle je totiž zapomínáme, proto je tohle dobrý pomocník, jak se o své nápady neošidit.
 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Málo spíš? Víme, co ti hrozí
Jak tě ovlivňuje Měsíc

 

Chceš, aby se ti zdály hezké sny? Pročisti před spaním svou mysl a představuj si hezké věci. Nemysli na nic stresujícího, tím bys noční můry zbytečně přivolávala. Když budeš myslet na příjemné vzpomínky nebo milé představy, budou podobně laděné i tvé sny.


Také si zkus své sny vyložit. Co se možná zdá na první pohled jako hrůzostrašná symbolika, může ve skutečnosti představovat něco příjemného. Snáře najdeš i on-line, zkus si někdy jednotlivé symboly najít a uvidíš, že možná je jen špatně vnímáš. Některé časté symboly najdeš vyložené v tomto článku.

 

Až se naučíš své sny ovládat, můžeš si dokonce "objednat" sny na přání. Tomu se říká lucidní snění a více se o něm dozvíš v tomto článku.2 hlasů
Vaše hodnocení