Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dýchají mystikou a tajemnem, ať už si je pořídíte jako šperk nebo nové tetování. Některé z těchto symbolů určitě znáte, ale věděly jste, že krom vizuální síly mají i svůj magický přínos?

Posvátné symboly: Který vám přinese ochranu nebo novou lásku?

Ruka Fatimy
zdroj: Getty Images Ruka Fatimy
aktualizováno 15.09.2018, 00:00 | 15.09.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Dýchají mystikou a tajemnem, ať už si je pořídíte jako šperk nebo nové tetování. Některé z těchto symbolů určitě znáte, ale věděly jste, že krom vizuální síly mají i svůj magický přínos?

Duchovní symboly nás přirozeně přitahují. Necháváme si je tetovat nebo je nosíme v podobě šperků. Jaký je jejich opravdový význam?

 

Ruka Fatimy je ochranný amulet ve tvaru ruky s pěti prsty, který je rozšířený především v Severní Africe a na Blízkém východě. Ruka je často kombinována s okem ďábla, které by od vás mělo odvrátit všechny závistivce a ty, kteří vám chtějí ublížit nebo vám nepřejí štěstí. Symbol také představuje požehnání, moc a sílu a ochraňuje slabé.

 

Ruka Fatimy
(Foto: Getty Images)

 

Horovo oko se jako amulet řadí mezi ochranné, bránící uhranutí, nepřejícnosti lidí, ale i nepřízni bohů. Poskytuje sílu, moc a zdraví. Pomáhá člověku s čistými úmysly při vzestupu, napomáhá rozvíjet intuici. Ve starověkém Egyptě je symbol známý také jako "vševidoucí oko". Upozorňuje na nepřetržitou boží přítomnost.

 

Horovo oko
(Foto: Getty Images)

 

Lotosový květ je spirituální symbol využívaný především v buddhismu. Představuje transformaci a cestu z temnoty. Vyrůstá z bahna, prodírá se špinavou vodou, až se nakonec čistý a zářivý objeví na hladině. Je také symbolem věčnosti, znovuzrození., čistoty, života a štěstí.

 

Lotosový květ
(Foto: Getty Images)

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vesmírné znamení? Jak se nechat životem vést ve chvílích, kdy nevíte kudy kam?

Jak si zařídit bydlení podle barvy vaší aury

Najdi své duši barvu a poznej, jaká jsi


Jin a Jang symbolizuje harmonizaci duality a značí sjednocení mužské a ženské energie. Představuje rovnováhu mezi světlem a temnotou, dobrem a zlem, mužem a ženou nebo štěstím a smůlou. Poskytuje celostní postoj, jak žít smysluplný život. Nic v životě se neděje náhodou a věci nejsou jen špatné nebo dobré. I negativní situace nás dokáže něco naučit a přinést nám v budoucnu ovoce, i když to zatím nevidíme.

 

Jin jang
(Foto: Getty Images)

 

Strom života je prastarým symbolem jednoty a vzájemného propojení všech stvoření na tomto světě. Znázorňuje přirozený koloběh života a spojuje čtyři elementy – zemi, vodu, vzduch a oheň. Byl využíván v mnoha náboženstvích a křesťanství uvádí, že strom života vyrostl v Rajské zahradě a rostlo na něm zakázané ovoce, kterému podlehli Adam s Evou.

 

Strom života
(Foto: Getty Images)

 

Také vás tyto posvátné symboly přitahují?0 hlasů
Vaše hodnocení