Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na světě existuje mnoho horoskopů. Evropský, egyptský, keltský, indiánský, ale také cikánský. Podle mnohých je to však právě starý cikánský horoskop, který z nich funguje nejlépe.

Poznejte se podle cikánského horoskopu! Jste Hvězda nebo Dýka?

cikánský horoskop
zdroj: Getty Images cikánský horoskop
aktualizováno 13.07.2019, 00:00 | 13.07.2019, 00:00 | Krásná.cz

Na světě existuje mnoho horoskopů. Evropský, egyptský, keltský, indiánský, ale také cikánský. Podle mnohých je to však právě starý cikánský horoskop, který z nich funguje nejlépe.

Cikánský horoskop vznikl už ve středověku a i on se dělí na dvanáct znamení. Ta se však netýkají zvířecí říše, ale různých předmětů jako je podkova nebo koruna. Ve kterém z těchto znamení jste se narodily vy a co to pro vás znamená?


Podkova (22. 12. - 20. 1.)


Podkova jako taková má tradičně přinášet štěstí a odstraňovat vše špatné, co by vám škodilo. Na to se však ve svém životě moc nespoléháte, raději si věci poctivě vydřete a dopředu vás žene hlavně vaše intuice a ambice. Přestože byste se však mohly zdát jako workoholičky nebo kariéristky, ve skutečnosti toužíte po rovnocenném vztahu a založení rodiny. Někdy byste měly brát život víc s humorem.


Kalich (21. 1. – 19. 2.)


Jestli máte v životě s něčím problém, tak je to sebekritika, ale také nerozhodnost. Někdy kvůli tomu, že nevíte, jakým směrem byste se měly vydat, ztratíte příliš mnoho času i peněz. Na druhou stranu se vám však v životě vždycky všechno nakonec podaří, že ani samy nevíte, jak se to stalo. Jste laskavé, ale je pro vás důležité dodržovat ve vztazích jistá pravidla chování.


Kaple (20. 2. – 20. 3.)


Dáte hodně na duchovno a často umíte vnímat realitu trochu jinak než ostatní. Pro ostatní lidi je celkem těžké se s vámi skamarádit, když se jim to však podaří, tak ve vás získají kamarádku na život a na smrt. Moc často se nevyjadřujete, spíš jste tichá voda, co břehy mele. Nesnášíte, když nestíháte nebo musíte někam spěchat, spíš máte raději své vlastní tempo.


Dýka (21. 3. – 20.4.)


Velmi často říkáte věci přímo a na rovinu. Když musíte řešit nějaký spor, tak se nenecháte strhnout emocemi a jednáte čistě logicky, takže na své okolí působíte rozumně a vyrovnaně. V běžných záležitostech jste dost praktické a dokážete si poradit, zároveň máte silně vyvinutou schopnost být spontánní a přizpůsobit se. Lidé vás často berou jako vůdce party.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jaká jsi podle stromů? Keltský stromoskop - 1. díl
INDIÁNSKÝ HOROSKOP: Jsi vlk nebo se v tobě skrývá bobr?
Co o tobě řekne znamení?


Koruna (21. 4. – 20. 5.)


Když se do něčeho pustíte, tak to děláte pečlivě a nikdy na nic nezapomenete. Milujete romantiku a někdy působíte až trochu křehce. V lásce jste sice nejdřív opatrné, časem se ale dokážete hodně zamilovat a mít i žárlivé výkyvy. Přestože se Koruny chovají občas trochu panovačně, v jádru mají dobré srdce. Jste rády, když si můžete něco dopřávat, ať už hezké oblečení nebo dobré jídlo.


Svíčka (21. 5. – 20. 6.)


Rády poznáváte nové věci a umíte k tomu strhnout i ostatní, neustále tak kolem sebe máte hromadu přátel. Umíte být upovídané, a protože toho hodně znáte, tak se lidé při hovoru s vámi rozhodně nenudí. Jste chytré, někdy však máte trochu problém se dělit o věci s ostatními. Jestli vás dokáže něco na dlouho vyvést z míry, tak to, když vám někdo zlomí srdce.


Kolo od vozu (21. 6. – 21. 7.)


Sem tam vás trápí nízké sebevědomí a můžete dokonce působit lehce upjatě. Dokážete být pěkně náladoví a své okolí těmito náladami pěkně matete. Hodně lidí vás tak považuje za zbytečně komplikované, než doopravdy jste. Opačné pohlaví máte potřebu chránit před okolním světem a tím ho můžete trochu dusit. Váš emoční život je velmi bohatý.


Hvězda (22. 7. – 22. 8.)


Je pro vás nezbytné se neustále v něčem rozvíjet. Lidé vás vnímají jako pozitivní osobnost s nadhledem, víte, jak si ostatní získat. Nesnášíte být v něčem špatné, a tak pracujete i na svých slabších stránkách. I když k úspěchu povede dlouhá a těžká cesta, tak se nakonec dostaví, tomu musíte věřit.

 

cikánský horoskop
(Foto: Getty Images)


Zvon (23. 8. – 22. 9.)


Potřebujete, aby byl váš život jasně uspořádaný, nemáte rády zmatek a nejistoty. Vždy si také ujasňujete, na čem ve vztahu k ostatním vlastně jste, zvlášť k opačnému pohlaví. Chtěly byste něco dokázat v tom, co vám jde a co vás zajímá. Své okolí sem tam podrobíte zničující kritice, přičemž se moc neumíte vcítit do jejich pocitů, už jsou na to ale od vás zvyklí.


Mince (23. 9. – 22. 10.)


I když máte vyvinutý smysl pro spravedlnost, někdy se neudržíte a vyslovíte i slova, kterých později litujete. Jestli v něčem opravdu vynikáte, tak je to práce s rukama. Měly byste trochu míň věřit ostatním, protože toho někteří tak akorát využívají. Jinak jste dost požitkářské, dobré jídlo, legrace a sex, to je něco pro vás.


Nůž (23. 10. – 21. 11.)


Přestože se ve vás skrývá hodně energie, kterou byste ze sebe potřebovaly vybít, i tak si rády hrajete na nedostupné a záhadné. Chcete ale všemu přijít na kloub, jste přirozeně zvídavé. Většinou hned odhadnete, co trápí ostatní za problémy nebo o čem se zrovna baví. Když se do vás někdo zamiluje, tak míváte tendence jeho náklonnost zneužívat.


Sekera (22. 11. – 21. 12.)


Abyste byly šťastné, vyžadujete volnost a svobodu. Když si za ničím jdete, tak nejste zvyklé se moc ohlížet. Nejraději byste všude byly a všechno zažily. Snadno se do někoho zblázníte, většinou vás to ale za chvíli přejde. Nad vztahy převládá vaše touha po změně a dalších zážitcích. Každou potíž berete spíš jako výzvu než jako problém.0 hlasů
Vaše hodnocení