Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Často se vám stává, že zrovna usínáte a najednou něco zapraská ve skříni? Asi je to jen starý nábytek, pomyslíte si. Na vině přitom může být poltergeist!

Praskání ve dřevě a posouvání předměty: Máte doma poltergeista?

strach
zdroj: Getty Images strach
aktualizováno 24.08.2019, 00:00 | 24.08.2019, 00:00 | Krásná.cz

Často se vám stává, že zrovna usínáte a najednou něco zapraská ve skříni? Asi je to jen starý nábytek, pomyslíte si. Na vině přitom může být poltergeist!

Poltergeist, v překladu z němčiny hlučný duch, se může nacházet právě v místnostech, kde slyšíte zvuky, aniž by tam někdo byl. A to není jeho jediný projev, přestože je nejčastější. Pokud slyšíte klepání, bušení či skřípot a za těmito zvuky nemůže stát nic jiného, pak je čas zamyslet se nad vlivem poltergeista. A jak se ještě tento speciální duch může projevovat?


Posouvání předmětů


Jde o něco jiného, než když se zvláštně nadaní lidé soustředí na to, aby se předmět před nimi pohnul jen díky tomu, že se na něj budou upřeně dívat. Poltergeista nevidíte, a přesto jeho přítomnost vycítíte, když najednou praskne žárovka, sklenice, váza nebo dokonce okenní sklo. Jestliže poltergeista naštvete, tak po vás také může nějakou věc hodit, aniž byste to čekaly.

 

strach
(Foto: Getty Images)

 

Čas od času poltergeist k útočení použije i věc, která se ve vašem bytě nikdy nenacházela. Pokud tedy v pokoji najdete něco neznámého, mohl to sem klidně přinést právě poltergeist.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Z toho mrazí! Žena natočila ve svém bytě NĚCO PODEZŘELÉHO
Vyvolávání duchů: Zábava, nebo nebezpečná hra?
Máte doma ducha? Nebojte se a zbavte se ho


Poltergeist však nemusí jen ničit a rozbíjet. Občas předměty jen tak posouvá, aby si z vás trochu vystřelil. Pokud už jste se tedy někdy vrátily domů a vaše židle nebo knížka se nacházela na jiném místě, než kde jste si mysleli, možná tu byl poltergeist. Někdy může i za to, že zrovna nějaký předmět nemůžete za žádnou cenu najít a přemýšlíte, kam jste ho položily.


Poruchy elektrospotřebičů


Už jste ve svém telefonu zaznamenaly, že mobil podle historie volal na číslo, o kterém nemáte žádné ponětí, čí by mohlo být? I takhle si s vámi poltergeist hraje. Vytáčí neznámá čísla nebo způsobuje vady na domácích spotřebičích. Jestliže na vás tedy rodiče svádí, že jste rozbily žehličku, přestože jste ji vůbec nepoužívaly, je na vině poltergeist. Opraváři pak ale většinou nenajdou žádnou závadu, která by se měla na daném přístroji nacházet, když nefunguje tak, jak by měl. Přitom to může být dokonce nebezpečné, když přístroj kvůli poltergeistovi například vzplane!

 

strach
(Foto: Getty Images)


Přestože pro zvířata by mohl být poltergeist i smrtelný, člověka většinou nezabije. Je schopný vás pouze poškrábat nebo způsobit podlitiny a popáleniny.


V našem domě nikdo nezemřel. Proč se to děje?


Poltergeist se většinou objevuje zcela nečekaně a to i v případech, že váš dům nemá temnou minulost. Může však jít o účinky prokletí nebo to, že na vás někdo zkouší praktiky voodoo. Oběťmi poltergeista jsou ale často dospívající nebo nevyrovnaní lidé, ke kterým má duch snazší přístup. Přestěhování často nepomůže, dosáhnutí osmnáctého roku, tedy dospělosti, ano. 0 hlasů
Vaše hodnocení