Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Míváte často tušení, že se něco stane, a pak k tomu skutečně dojde? Předtucha by měla trvat přibližně sekundu, je to takový záblesk, kdy si uvědomíte, že tu něco nehraje. Jde o vnuknutí, o kterém nevíte, odkud přišlo a nelze jej logicky vysvětlit....

Předtuchy a tajemná synchronicita: Jde o vzkazy z budoucnosti?

Předtucha
zdroj: Getty Images Předtucha
aktualizováno 16.03.2019, 00:00 | 16.03.2019, 00:00 | Krásná.cz

Míváte často tušení, že se něco stane, a pak k tomu skutečně dojde? Předtucha by měla trvat přibližně sekundu, je to takový záblesk, kdy si uvědomíte, že tu něco nehraje. Jde o vnuknutí, o kterém nevíte, odkud přišlo a nelze jej logicky vysvětlit. Většinou nad ním nepřemýšlíte, ale...

...čím víc na předtuchy dáte a budete je poslouchat, tím víc se vám bude dařit vyhýbat nepříjemným situacím. Pozorujte příznaky, které mohou věstit třeba i velmi nepříjemnou situaci. Patří k nim také to, že se v jediný den několikrát setkáte se stejným předmětem, tématem nebo neznámým slovem. Bavily jste se třeba ráno s kámoškami o nějakém filmu a najednou ho večer dávají v televizi? Vzpomněly jste si dopoledne na dávného kamaráda a odpoledne jste ho náhodou potkaly na autobusové zastávce? Nejde o náhodu, ale o synchronicitu.


Synchronicita


Tento jev pojmenoval švýcarský psychoterapeut Karl Gustav Jung, jindy se tomu také říká zákon sérií. Pokud se nezávisle na sobě setkáte se dvěma a více podobnými událostmi, tak najednou nabudou na velkém významu. A co to má společného s předtuchami?

 

Předtucha
(Foto: Getty Images)


Když své předtuchy neberete vážně, snadno se promítnou i do materiálního světa, odtud to podivné potkávání stejných věcí či různě propojených lidí. To by vám mělo pomoct spustit předtuchu, které byste jinak nevěnovaly pozornost. Když se s něčím potkáte denně vícekrát a už je vám to povědomé, neměly byste to brát na lehkou váhu, určitě to něco naznačuje. Jak to využít v praxi?


Pokud jste třeba už potřetí narazily v souvislosti s jedním člověkem na něco, co vám ho připomíná, měly byste si o tom s danou osobou promluvit. Buď to potřebuje on, anebo vy, a proto stále vnímáte věci, které by s ním mohly být spojené.

 

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Máš šestý smysl?
Poznej svou budoucnost
Věštění budoucnosti z plamenu svíčky? Zkus to!


Jestliže nevíte, k čemu by se potkávané události mohly vztahovat, zkontrolujte, jestli máte v pořádku všechny své události a vztahy. Pokud něco nemáte vyřešené, tak nebudete v klidu. Nedopusťte, abyste kvůli nevnímání synchronicity něco zanedbaly a v budoucnu toho litovaly.


Berte proto v potaz oba jevy, předtuchy i synchronicitu. Jde o věci, které vám obě pootevřou okno do budoucnosti a mohou tak vás život otočit trochu jiným, zpravidla lepším směrem. Pomohou vám i vašim blízkým vyhnout se třeba hrozícímu nebezpečí, které by se naplnilo, pokud byste vidění ignorovaly.

 

Předtucha
(Foto: Getty Images)


Já to věděla!


Stává se vám, že si řeknete, že teď určitě zakopnete a vteřinu na to se to skutečně stane? Nebo si v rychlosti uvědomíte, že vám ten hrnek z ruky musí vypadnout a za chvíli skutečně uklízíte střepy? Naplnění této předtuchy přijde tak rychle, že mu sotva stihnete zabránit. Změnit to můžete cvikem, zkuste se na předtuchu víc zaměřit a když si ji uvědomíte, rychle reagovat.


Co se týče špatné předtuchy z místa, musíte rozlišit, když se vám někam nechce od toho, když se tam jen netěšíte. Ve druhém případě nejde o nic závažného a zpravidla budete příjemně překvapené, když se vám ale někam opravdu nechce kvůli špatnému tušení, tak tam nechoďte! I když vaše obavy nejsou konkrétní, nemuselo by to pro vás dobře skončit. Stejně tak si dejte pozor také na lidi, ze kterých nemáte ten nejlepší pocit.0 hlasů
Vaše hodnocení