Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Vánoce jsou svátky klidu a míru a neodmyslitelně k nim patří pověstná domácí pohoda a harmonie. Je zvykem si před svátky své obydlí uklidit a zpříjemnit. Vyžeňte z prostoru všechnu negativní atmosféru a vyplňte svůj domov příjemnou energií.

Předvánoční energetická očista prostoru podle feng shui: Zbavte se všeho negativního a nastolte doma pohodu a harmonii

Žena a svíčka
zdroj: Getty Images Žena a svíčka
aktualizováno 24.11.2018, 00:00 | 24.11.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Vánoce jsou svátky klidu a míru a neodmyslitelně k nim patří pověstná domácí pohoda a harmonie. Je zvykem si před svátky své obydlí uklidit a zpříjemnit. Vyžeňte z prostoru všechnu negativní atmosféru a vyplňte svůj domov příjemnou energií.

Možná si to neuvědomujete, ale hustá a negativní atmosféra, která v prostoru často vznikne třeba po hádce nebo při každodenním stresu, vám brání cítit se lehce, v klidu a příjemně. Energetická očista není nic složitého a neobvyklého. Zlepší vám náladu, vymění starou energii za novou a podpoří vaše psychické i fyzické zdraví.

 

Bez úklidu to nepůjde


Ještě před očistným rituálem je nutné v domě důkladně uklidit. U vstupu by se nemělo válet žádné harampádí, které vám brání v cestě. Ložnice je místo, kde čerpáme sílu na další dny, a proto by se zde neměly objevovat žádné rušivé elementy. Doporučuje se udržovat ji jednoduchou a čistou. V kuchyni zase doplňujeme energii pomocí jídla, a tak se vyplatí ji udržovat v čistotě a svěžesti. Také v obývacím pokoji pečlivě setřete prach a vysajte, energie tohoto místa má vliv na vaše rodinné vztahy. Během úklidu dělejte pořádek i ve své hlavě. Pracujte ve svém tempu a v klidu a myslete na něco příjemného.

 


Prostoru prospívá, když z něj vyházíte všechny věci, které už vám neslouží. Zároveň tak uděláte místo na nové. Protřiďte si šatník, staré knihy a buď je někomu věnujte, nebo se s nimi nadobro rozlučte.

  

ČTĚTE TAKÉ:

Barva tvého pokoje ovlivňuje tvojí náladu! Záleží i na doplňcích a detailech

Jak si zorganizovat pokojJak očistit prostor pomocí feng shui?


1. Zapalte svíce

 

Plamen svíce má silnou moc a dokáže naplnit prostor očistnou energií.

 

Svíce
(Foto: Getty Images)

 

2. Aromaterapie a vonné tyčinky

 

Domov dělá domovem dělá také příjemná vůně. Vyberte si vonné tyčinky nebo olejíčky dle své intuice. Projděte s doutnající tyčinkou celý byt a myslete na svůj záměr.


3. Mořská sůl stahuje negativní energii

 

Kupte si pravou mořskou sůl a nasypejte ji do malých mističek. Ještě před tím než odejdete do školy nebo do práce, dejte do každé místnosti jednu mističku. Sůl do sebe nasaje všechnu negativní energii.

 

Feng shui
(Foto: Getty Images)


4. Očista pomocí léčivých nástrojů

 

K feng shui neodmyslitelně patří tradiční zvonkohry, bubínky a jiné nástroje, které mají léčivou moc a zvýší prostoru vibrace. Pokud žádný takový nástroj nevlastníte, najděte si třeba na youtube meditační a sakrální hudbu, která bude mít pro váš domov stejně očistný účinek.

 

Cítily jste po provedení očistného rituálu nějakou změnu? Dejte nám vědět do komentářů!0 hlasů
Vaše hodnocení