Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlášení »  |  Registrace »

Každému z nás se zdají sny. Někdy si je pamatujeme celý den, jindy je hned zapomeneme. Občas se také stává, že nám v hlavě uvíznou jen jako malé segmenty. Co ale sny znamenají? Proč v nich vídáme cizí osoby? A kolik snů se nám přes noc zdá?

Tajemství snů odhaleno! Proč vidíme cizí osoby a co znamená černobílý sen?

Snění
zdroj: Thinkstockphotos Snění
aktualizováno 23.06.2018, 00:01 | 23.06.2018, 00:01 | Krásná.cz

Každému z nás se zdají sny. Někdy si je pamatujeme celý den, jindy je hned zapomeneme. Občas se také stává, že nám v hlavě uvíznou jen jako malé segmenty. Co ale sny znamenají? Proč v nich vídáme cizí osoby? A kolik snů se nám přes noc zdá?

Vědci dokázali, že sny má úplně každý, jen někteří si své sny nedokážou zapamatovat. Okolo 90 % snů ihned po probuzení zapomeneme a už si na ně nikdy nevzpomeneme. Někdy se ale stane, že i přes to, že si sen nepamatujeme, tak nás celý den provází zvláštní pocit, který pramení právě ze zapomenutého snu.


Proč vidím ve snu cizí osobu? 

Ve svých snech můžeme vidět jen ty tváře lidí, se kterými jsme se už někdy setkali. Je jedno, jestli je to náš milý nebo nepříjemná sousedka, které se vyhýbáme, jak to jen jde. Vzhledem k tomu, že náš mozek má „dar“ ukládat si informace, na které si už vědomě nepamatujeme, občas se nám objeví i tváře lidí, které jsme viděli naposledy třeba v dětství.

 


Kolik snů se mi přes noc zdá?

I když někdy máme pocit, že se nám celou noc zdál jeden dlouhý sen, který připomínal film, není tomu tak. Běžně se nám zdá třeba až pět snů. Množství snů je ale velmi individuální. Nelze tedy s přesností určit, kolik snů se ti dnes večer bude zdát. Vždy jde o souhru mnoha okolností.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Sny o lásce: Co znamenají?
Zdají se ti erotické sny? Budeš překvapena, co doopravdy znamenají
Sex, zuby a hadi: 10 nejčastějších SNŮ a jak jim rozumět


Co znamená černobílý sen?
Občas se stává, že se vnější podměty stávají součástí snu. Každý zažil zvonění budíku, které bylo zakomponováno do snu jako zvonek u dveří, za kterými stojí host. Sny bývají většinou barevné. Občas se ale může stát, že nás v noci provází černobílý sen. Ten je většinou spojen s celkovou ponurou atmosférou snu.

 


Proč otevřít snář?
Na snech je zajímavá i jejich symbolika. Existuje spousta snářů, ve kterých si můžeme vyhledat, co náš sen znamenal. Někdy mohou být určité sny i předzvěstí nemoci nebo těhotenství. Pokud se ti nějaký sen opakuje, rozhodně se podívej na jeho výklad. Možná tě samotnou překvapí, co daný sen doopravdy znamená.0 hlasů
Vaše hodnocení