Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Máme pro vás seznam filmů, které vám pomohou odpovědět na některé důležité životní otázky. Jak najít smysl života? Proč se mi dějí zlé věci? Kdo vlastně jsem a co je pro mě to pravé? Kde najít štěstí? Najdete v nich důležité myšlenky, které vás mo...

Tipy na spirituální filmy, které vám ukážou nové pohledy na život

Film
zdroj: Thinkstockphotos Film
aktualizováno 03.11.2018, 00:00 | 03.11.2018, 00:00 | Tereza Majzlíková

Máme pro vás seznam filmů, které vám pomohou odpovědět na některé důležité životní otázky. Jak najít smysl života? Proč se mi dějí zlé věci? Kdo vlastně jsem a co je pro mě to pravé? Kde najít štěstí? Najdete v nich důležité myšlenky, které vás možná přimějou změnit dosavadní životní styl.

Tyto filmy vypráví o situacích, do kterých se kdykoliv může dostat kdokoliv z nás. Život nás najednou překvapí těžkou ránou a nepřízní osudu. Je jen na nás, jak se k tomu postavíme. Buď zůstaneme obětí nebo v těžkých chvílích objevíme zkrytou sílu a poselství. Jaké myšlenky a životní postoje nám na této cestě pomohou? 

 

Pokojný bojovník


Excelentní adaptace stejnojmenné autobiografické knihy Dana Millmana – muže s pokojným srdcem, ale duchem bojovníka. Známý autor, držitel titulu mistra světa ve sportovní gymnastice a univerzitní profesor nedávno navštívil Prahu a pro své fanoušky a čtenáře jeho duchovní literatury vystoupil se svými přelomovými myšlenkami na Nejodvážnější konferenci podzdimu, kterou pořádala vzdělávací platforma Štroodl. Jeho nejznámější dílo bylo v roce 2007 zfilmováno a jeho zhlédnutí vám přinese nové myšlenky o pohledu na svět. Dan měl pocit, že má svůj život do puntíku naplánovaný, ale osud mu postavil do cesty těžkou nehodu, díky které se ve finále mnoho naučil. Postavil se svým vnitřním konfliktům, zbavil se myšlenek a zvyků, které mu už nesloužily a stal se šťastnějším člověkem.

 

Dan Millman
(Foto: facebook)

Dan Millman na Nejodvážnější konferenci podzimu

 

Pod toskánským sluncem


Frances je čerstvě rozvedená a na popud své kamarádky vyrazí do Toskánska si trochu pročistit hlavu. Zjistí, že místní životní styl má blahodárný vliv na léčení její duše a tak trochu nerozvážně se rozhodne, že tam koupí dům. Život se s ní rozhodně nemazlí a Frances čeká několik zkoušek, které musí na cestě za štěstím překonat. Učí se být silná, neztrácet víru, vytrvat a žít přítomným okamžikem. Když tuto životní lekci úspěšně zvládne, konečně se na ni usměje štěstí. V momentě, kdy to vůbec nečeká.

 

Život je krásný


Příběh z období druhé světové války, který ukazuje, jak zvládnout těžké chvíle a temné časy s humorem, životním nadhledem a sílou nevzdávat se. Guido je italský čišník, který vás okouzlí svým optimismem, veselou povahou, bláznivými nápady a kvalitními životními hodnotami. Zamiluje se do učitelky Dory, která už ale nápadníka má. Je jím vážný byrokrat – člověk bez špetky humoru, kterého doopravdy nemiluje. I když Guido nemá zdaleka takové společenské postavení, okouzlí ji svou osobností. Brzy se jim narodí syn Giosué, ale  rodinnou idylku jim naruší gestapo, které Guida i se synem odvlečou do koncentračního tábora kvůli jejich židovskému původu. Dora se k nim dobrovolně připojí a příběh nabere úplně jiných obrátek. Dovede vás k zamyšlení především to, jak Guido celou situaci vnímá, zůstává silný a věří v dobrý konec. Nehroutí se, žije v přítomném okamžiku a formou hry učí svého syna velké životní moudrosti.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tip na dlouhé podzimní večery: 5 filmů, které ve vás zanechají silné emoce

Nejkrásnější filmy, na které mrkni s nejlepší kámoškou

Nejlepší holčičí komedie, které musíš vidět!

Jíst meditovat milovat


Liz Gilbert je moderní žena, která úplně ztratí životní směr. Dosavadní životní priority a jistoty jí rozvrátí rozvod a Liz cítí, že potřebuje znovu najít své ztracené já. Vzdá se hmotných majetků, vezme si v práci roční dovolenou a vyrazí do světa najít k sobě cestu a nový životní smysl. V Itálii se učí kouzlu přítomného okamžiku a umění radovat se z maličkostí, v Indii zase objevuje sílu modliteb a meditace a snaží se zklidnit svou rozbouřenou mysl. Pokoj v duši a životní rovnováhu nakonec objeví na Bali. Obrátí životní hodnoty a začne si konečně vychutnávat život.

 

Jíst, meditovat, milovat
(Foto: TV Nova)

 

Samsara

 

Samsara ve starodávném sanskrtu znamená "věčně se otáčející kolo života“ a tvůrci se v něm snaží zachytit prchavé okamžiky, které utvářejí náš život. Film, který vznikal přes pět let ve dvaceti pěti zemích nás zavádí na posvátná místa, do postižených oblastí, průmyslových zón a míst přírodních zázraků. Tento netradiční dokument pomocí obrazů a zvuků popisuje cestu života a smrti a nabízí zcela nový pohled na lidskou zkušenost.

 

 0 hlasů
Vaše hodnocení